Publikacje

7 historii ludzi sukcesu mimo początkowych niepowodzeń

Walt DisneyNajbardziej motywujemy się w momencie, kiedy widzimy, że da się osiągnąć to, o czym naprawdę marzymy. Każdy krok wprzód, przybliżający nas do spełnienia marzenia cieszy tak bardzo, że chcemy robić więcej. Niestety, przyzwyczaić się musimy jednak do tego, że każdej drodze do sukcesu towarzyszy masa porażek, z których należy wyciągać wnioski i uczyć się z nich.

Więcej…

 

Gospodarstwa domowe a rynek

Gospodarstwo domoweDuża różnorodność gospodarstw domowych oraz ich niezależność od siebie (poza funkcjonowaniem w ramach jednego społeczeństwa, państwa czy też jednego kręgu kulturowego) sprawia, że ich działania, jakie będą podejmowały na rynku mogą znaczące się od siebie różnić. Mimo to możliwe jest dostrzeżenie pewnych generalnych tendencji, które przejawiać się mogą w czynnościach podejmowanych przez szereg podmiotów tego typu (jak np. dążenie do oszczędzania lub wręcz przeciwnie), a ponadto ich charakterystyczne cechy niejako siłą rzeczy narzucają niektóre rozwiązania.

Więcej…

   

Cechy osoby przedsiębiorczej

Cechy osoby przedsiębiorczejCoraz częściej słyszymy słowa i zwroty, związane z przedsiębiorczością. Zazwyczaj kojarzą się nam one z zakładaniem i prowadzeniem własnej formy oraz osiąganiem sukcesu. W wielu przypadkach przedsiębiorczość odnosi się do człowieka jako zbiór cech, ułatwiających lub utrudniających mu pewne zachowania. Przedsiębiorczość w takim rozumieniu jest pożądana u osób, które planują lub zajmują się własną działalnością.

Więcej…

 

Podstawowa klasyfikacja aktów prawnych

Akty prawneKlasyfikacja aktów prawnych

Akt prawny to stworzony przez ściśle określony organ państwowy rezultat prawny czyli jest to swego rodzaju działanie państwa w wyniku określonej sytuacji jaka zaistniała.

Więcej…

   

Jakie informacje musisz umieścić na opakowaniu produktu?

Znakowanie wyrobówJako producent masz obowiązek udowodnić, że Twój produkt spełnia właściwe wymagania prawne.

Więcej…

 

Konwergencja korporacyjna

Konwergencja korporacyjnaKonwergencja korporacyjna jest jedną z dwóch odmian konwergencji ekonomicznej (drugą jest konwergencja rynkowa i regulacyjna). Konwergencja korporacyjna polega na "zbieżności interesów i integracji przedsiębiorstw należących do rynków: medialnego, informatycznego, telekomunikacyjnego i rozrywkowego".

Więcej…