Firma

Jak nie powinno wyglądać logo Twojej firmy?

Logo firmyIdentyfikacja wizualna przedsiębiorstwa jest Twoją wizytówką, tym, co klient widzi jako jeden z pierwszych elementów. Dobrze byłoby, gdyby logo zostało z Tobą na dłuższy czas i byś uniknął jego ciągłych modyfikacji. Pamiętaj o tym, że nie tworzysz go dla siebie, lecz przede wszystkim dla wszystkich tych, do których kierujesz swoją ofertę.

Więcej…

 

Tak teraz dba się o partnerów biznesowych, bądź na czasie!

Partnerzy biznesowiNawiązanie korzystnej, trwałej relacji biznesowej, przynoszącej korzyści dla naszej firmy, wymaga wielu zabiegów z zakresu marketingu B2B. Jakie działania należy podejmować, aby jak najlepiej zadbać o swoich partnerów w biznesie? Jakie są nowoczesne trendy w tym zakresie?

Więcej…

   

Program do kontroli pracowników - z czym to jeść?

Kontrola pracownikówWraz z postępem, który dokonał się w ostatnich 20 latach w obszarze szeroko rozumianej informatyki, w istotny sposób zmienił się sposób wykonywania pracy na większości stanowisk. Narzędzia, jakimi są najróżniejsze oprogramowania stały się oczywistością w dzisiejszym przedsiębiorstwie. Można zaryzykować stwierdzenie, że zmiany te dotyczą wszystkich funkcji przedsiębiorstwa - od działalności stricte produkcyjnej czy usługowej, poprzez aspekt sprzedażowy funkcjonowania przedsiębiorstwa, księgowość i finanse, po służby administracyjne.

Więcej…

 

Restrukturyzacja przedsiębiorstwa - nie bój się zmiany na lepsze!

Restrukturyzacja przedsiębiorstwaGlobalny kryzys, albo wzrost konkurencji w branży. Nagły odpływ zleceń lub przeciwnie - jednorazowy przypływ nowych klientów. Powiększenie działu czy fuzja.

Więcej…

   

Firma a upadłość osoby fizycznej

Upadłość osoby fizycznejPrzepisy dotyczące przedsiębiorców mających konkretne zadłużenie w wielu przypadkach są nieużyteczne, jeśli nie spełnia się konkretnych warunków.

Więcej…

 

Klasyfikacja spółek

SpółkaSpółka to rodzaj działalności, jaką może prowadzić osoba prywatna i firma. Spółki dzielą się różnorodnie, w zależności od tego, czy posiadają osobowość prawną oraz kto może taką spółkę założyć.

Pierwszy typ spółek to spółki osobowe. Nie posiadają one osobowości prawnej, a wszyscy wspólnicy tych firm muszą być jawi. Spółka jest reprezentowana właśnie przez nich, w przypadku spółki partnerskiej można powołać zarząd do reprezentowania spółki na zewnątrz.

Więcej…

   

Więcej artykułów…