Firma

Modele motywacji. Czynniki motywacyjne

Motywacja pracownikówW historii zarządzania przedsiębiorstwem i teorii motywacji pojawiły się modele motywacji pracowników. Zasadniczo wyróżniono trzy podstawowe modele, rozwijane później i wielokrotnie dyskutowane.

Więcej…

 

Analiza strategiczna - metoda PEST, delficka, QUEST, luka strategiczna, ekstrapolacja trendów

Analiza strategiczna firmyAnaliza strategiczna jest zestawem metod, technik i narzędzi, które umożliwiają analizę makrootoczenia, ale także  otoczenia konkurencyjnego i pozycji strategicznej w okresie bieżącym i w przyszłości.


Więcej…

   

Woda do firmy - praktyczne i ekologiczne rozwiązanie

Woda dla firmyDużą część życia spędzamy pracując, co często wiąże się z przebywaniem w biurze po kilka godzin dziennie. Miejsce wykonywania codziennych obowiązków powinno być komfortowe, bezpieczne i odpowiednie dla pracowników. Jedną z podstaw, o jakie pracodawca musi zadbać, jest zapewnienie wody zdatnej do picia. Bez codziennej, odpowiedniej dawki wody, organizm może doznać osłabienia, a co za tym idzie, osoba, której brakuje wody, może być senna, zdekoncentrowana i rozdrażniona z powodu bólu głowy. Dlatego tak ważne jest regularne picie wody, o czym należy pamiętać także w czasie pracy. Praktycznym rozwiązaniem dla pracodawcy jest zamówienie wody do firmy, dzięki której pracownicy będą mieć stały dostęp do wody.

Więcej…

 

Odejście kluczowych pracowników. System retencji kadr

Odejście kluczowych pracownikówRotacja personelu w przedsiębiorstwach jest zupełnie naturalną sprawą i jej niski poziom nie powinien stanowić powodu do niepokoju. Gorzej jednak, gdy na odejście z firmy decyduje się kluczowy pracownik, dlatego zawczasu należy zaplanować jak zapobiec takiej sytuacji poprzez opracowanie systemu retencji kadr.

Więcej…