Firma

Inteligencja emocjonalna w biznesie

Inteligencja emocjonalnaProwadzenie firmy wiąże się z wieloma trudnościami. W zbiorowej świadomości istnieje przekonanie, że to wiedza teoretyczna i doświadczenie są kluczem do osiągnięcia sukcesu w biznesie. Dzisiejszy świat zmienia się jednak bardzo szybko, może to więc nie wystarczać do odnalezienia się w realiach rozwijających się firm. Przedsiębiorstwa wystawiane są na coraz to nowe rodzaje presji. Dobry pracownik musi się stale rozwijać i dostosowywać do wymagań stawianych mu z zewnątrz.

Więcej…

 

Formy opodatkowania przedsiębiorstwa

Formy opodatkowania przedsiębiorstwaKażda osoba prowadząca jednoosobową działalność gospodarczą zobowiązana jest do płacenia podatków od uzyskiwanych przychodów. W trakcie rejestrowania firmy, a także w kolejnych latach działalności, przedsiębiorca ma możliwość wyboru, a następnie zmiany formy opodatkowania.

Więcej…

   

Modele motywacji. Czynniki motywacyjne

Motywacja pracownikówW historii zarządzania przedsiębiorstwem i teorii motywacji pojawiły się modele motywacji pracowników. Zasadniczo wyróżniono trzy podstawowe modele, rozwijane później i wielokrotnie dyskutowane.

Więcej…

 

Odzież ostrzegawcza w zakładzie pracy

Odzież ostrzegawczaJak wskazują statystyki, każdego roku dochodzi do wielu wypadków, których przyczyną jest kontakt pracownika z pojazdem lub maszyną, poruszającymi się po terenie zakładu pracy lub też po placu budowy. Niestety niektóre z tych wypadków w swojej konsekwencji jest bardzo poważnych a nawet śmiertelnych. Jak wynika z późniejszych analiz w trakcie prowadzonych postępowań powypadkowych przyczyną takich wypadków często bywa niedostateczna widoczność osoby poruszającej się pieszo.

Więcej…

   

Badanie kompetencji zespołu pracowników

Badanie kompetencji zespołu pracownikówNiezwykle ważnym aspektem w pracy z ludźmi jest poznanie ich kompetencji oraz sposobu działania w sytuacjach w pracy także tych kryzysowych. Każdy pracodawca chce zatrudniać pracownika, który posiada jak najlepsze kwalifikacje i doświadczenie w wykonywanej pracy. Lepiej, bowiem przeszkolić pracownika, który pokrótce zna dany temat niż szkolić go od podstaw. Aby jak najlepiej skompletować zespół pracowników zajmujący się danym aspektem działalności firmy należy, zatem sięgać po jak najlepsze do tego narzędzia.

Więcej…

 

Odejście kluczowych pracowników. System retencji kadr

Odejście kluczowych pracownikówRotacja personelu w przedsiębiorstwach jest zupełnie naturalną sprawą i jej niski poziom nie powinien stanowić powodu do niepokoju. Gorzej jednak, gdy na odejście z firmy decyduje się kluczowy pracownik, dlatego zawczasu należy zaplanować jak zapobiec takiej sytuacji poprzez opracowanie systemu retencji kadr.

Więcej…