Firma

Nieobowiązkowe oznaczenia na fakturach

BiuroW ciągu ostatnich kilku lat wprowadzono wiele zmian dotyczących sposobu wystawiania faktur i oznaczeń, jakie wymagane są na danych fakturach. Wiele z tych oznaczeń, które były wcześniej wymagane, obecnie nie jest już obowiązkowych.

Więcej…

 

Budowa sklepu internetowego - Czy warto założyć swój sklep internetowy lub stronę www?

Sklep internetowyW artykule znajdziesz informację czy opłaca się założenie sklepu internetowego, a także znajdziesz popularne skrypty CMS dzięki, którym zaoszczędzisz budując swój pierwszy sklep internetowy. Najpopularniejsze metody promocji stron www w internecie takie jak social media, seo, adwords czy inne metody promowania e-marketingu i e-commerce.

Więcej…

   

Pomysły na aranżację domowego biura

Aranżacja domowego biuraWspółcześnie coraz więcej osób podejmuje się pracy zdalnej. Bardzo szybki rozwój internetu sprawia, że pojawiają się zawody, które można wykonywać bez wychodzenia z domu. Również wiele istniejących profesji pozwala na pracę wirtualną. Osoby, które poważnie myślą o rozpoczęciu pracy na odległość powinny pomyśleć o zorganizowaniu domowego biura.

Więcej…

 

3 rzeczy, do których potrzebujesz bazy firm

Baza firmNa rynku można znaleźć wiele firm, które zajmują się sprzedażą baz danych. Polega to na tym, że przedsiębiorstwo zbiera informacje na temat innych podmiotów gospodarczych, następnie te informacje w określony sposób systematyzuje, by na koniec przedstawić gotowy produkt - bazę firm pełną niezwykle przydatnych informacji, którą można zakupić i dowolnie się nią posługiwać. W jaki sposób jednak efektywnie wykorzystać taką bazę?

Więcej…

   

Dotacje z Unii Europejskiej na założenie działalności gospodarczej

Dotacje z Unii EuropejskiejDotacje z Unii Europejskiej na założenie działalności gospodarczej - możliwe?

Marzeniem wielu, szczególnie młodych ludzi jest znalezienie dobrej, a przede wszystkim dobrze płatnej pracy, do której chodziliby z przyjemnością. Znając realia rynku pracy w Polsce nie jest to łatwe, nawet u ludzi wykształconych. Jeśli nie ma pracy, może warto samemu ją stworzyć. To pomysł wielu. Niestety tylko nieliczni mają środki finansowe wystarczające na rozpoczęcie i dalsze prowadzenie działalności gospodarczej. Z pomocą przychodzą dotacje z urzędów pracy i dotacje z Unii Europejskiej w ramach programu operacyjnego Kapitał Ludzki.

Więcej…

 

Jak starać się o dofinansowanie z Unii Europejskiej?

Dofinansowanie z Unii EuropejskiejDotacje i dofinansowanie z Unii Europejskiej są coraz popularniejszym sposobem na finansowanie działalności, mającej na celu rozwój naszego kraju oraz jego promowanie w Europie.

Unia Europejska chętnie przydziela granty na przedsięwzięcia innowacyjne, ciekawe i kreatywne. W naszym kraju wiele inwestycji zostało sfinansowanych właśnie dzięki pomocy unijnej. Granty zostały wykorzystane w sektorze handlu, kultury, edukacji, nauki, transportu, turystyki oraz wielu innych. Z dofinansowań chętnie korzystają również prywatni przedsiębiorcy oraz osoby, zakładające własną działalność gospodarczą.

Więcej…

   

Więcej artykułów…