Firma

Jak wybrać wózek widłowy?

Wózki widłowePrzy zakupie wózka widłowego należy wziąć pod uwagę przede wszystkim: typ opon, rodzaj masztu oraz sposób zasilania. Uwzględniając te kryteria, należy pamiętać o tym, że przy wyborze wózka widłowego bardzo ważna jest przestrzeń oraz typ towaru, który będzie nim transportowany.

Więcej…

 

Co powinniśmy wiedzieć o e-fakturze?

E-fakturaFaktury, czyli codzienność właściciela firmy

Każdy biznes sprowadza się do wymiany towaru lub usługi na pieniądze. Nawet jeśli udaje się łączyć największą życiową pasję ze sposobem na zarabianie na życie, to na koniec dnia przed oczami stają rozliczenia i faktury. Odbieranie, wystawianie, opłacanie, korygowanie, monitorowanie  wreszcie księgowanie faktur to codzienność każdego przedsiębiorcy lub jego pracowników. Tradycyjny obrót fakturami papierowymi jest pewnie skuteczny, ale czy wygodny, prosty i pozwala dobrze zarządzać czasem?

Więcej…

   

Kredyt firmowy - co nim sfinansujesz?

Elegancki mężczyznaKiedy prowadzi się działalność prędzej czy później przychodzi potrzeba aby skorzystać z pomocy finansowej banku, czyli wziąć kredyt. Wtedy należy przemyśleć na co konkretnie zamierzamy go zaciągnąć i ile gotówki potrzebujemy. Jednak jest jeszcze jedna kwestia do rozważenia - rodzaj kredytu. Każdy ma inne warunki oraz różne przeznaczenie. Zanim zdecydujemy się na jakiś wiążący ruch powinniśmy się dobrze zorientować w tym temacie.

Więcej…

 

Pomysły na imprezy firmowe - 10 sprawdzonych przykładów!

Imprezy firmoweChcesz urządzić niezapomnianą imprezę firmową? Przedstawiamy sprawdzone pomysły na to, by była udana. Do wyboru mamy zarówno scenariusze, dzięki którym dostarczymy sobie sporą dawkę adrenaliny, jak i zadania zespołowe, imprezę w busie czy paintball.

Więcej…

   

Turystyka biznesowa czyli jak połączyć przyjemność z pracą

Turystyka biznesowaWycieczki dla firm zaczynają być coraz częściej wykorzystywane przez pracodawców. Są one nie tylko doskonałym narzędziem motywacyjnym, ale także wbrew pozorom sposobem na zwiększenie efektywności pracy. Dla pracowników z kolei wycieczki firmowe wiążą się z poczuciem docenienia i zwiększeniem prestiżu zawodowego. Ofert na ciekawe miejsca turystyczne na rynku nie brakuje.

Więcej…

 

Jesteś przedsiębiorcą? Zacznij oszczędzać z myślą o swojej przyszłej emeryturze

Przedsiębiorca a emeryturaProwadząc firmę, jesteś zobowiązany odprowadzać za siebie składki do ZUS-u. Problem jednak w tym, że prawdopodobnie odprowadzasz je w minimalnej wysokości. A to oznacza, że twoja przyszła emerytura może ci nie wystarczyć na zaspokojenie nawet podstawowych potrzeb.

Więcej…

   

Więcej artykułów…