Firma

Zarządzanie zespołem

Zarządzanie zespołemO sukcesie każdego przedsiębiorstwa, niezależnie czym ono się zajmuje i jakie duże są jego struktury, decyduje umiejętne i właściwe zarządzanie zespołem ludzi. To przede wszystkim od pracowników zależy czy firma odniesie sukces czy też porażkę. To oni niejednokrotnie podejmują na własną odpowiedzialność ryzyko, od którego zależy powodzenie projektu, to oni w końcu napędzają swoją siłą, charakterem, temperamentem i osobowością wielką firmową machinę. Nie bez przyczyny w biznesowym obiegu funkcjonuje powiedzenie, że firma jest tak dobra, jaki poziom prezentuje jej najsłabszy element.

Więcej…

 

Jak nie powinno wyglądać logo Twojej firmy?

Logo firmyIdentyfikacja wizualna przedsiębiorstwa jest Twoją wizytówką, tym, co klient widzi jako jeden z pierwszych elementów. Dobrze byłoby, gdyby logo zostało z Tobą na dłuższy czas i byś uniknął jego ciągłych modyfikacji. Pamiętaj o tym, że nie tworzysz go dla siebie, lecz przede wszystkim dla wszystkich tych, do których kierujesz swoją ofertę.

Więcej…

   

Tak teraz dba się o partnerów biznesowych, bądź na czasie!

Partnerzy biznesowiNawiązanie korzystnej, trwałej relacji biznesowej, przynoszącej korzyści dla naszej firmy, wymaga wielu zabiegów z zakresu marketingu B2B. Jakie działania należy podejmować, aby jak najlepiej zadbać o swoich partnerów w biznesie? Jakie są nowoczesne trendy w tym zakresie?

Więcej…

 

Program do kontroli pracowników - z czym to jeść?

Kontrola pracownikówWraz z postępem, który dokonał się w ostatnich 20 latach w obszarze szeroko rozumianej informatyki, w istotny sposób zmienił się sposób wykonywania pracy na większości stanowisk. Narzędzia, jakimi są najróżniejsze oprogramowania stały się oczywistością w dzisiejszym przedsiębiorstwie. Można zaryzykować stwierdzenie, że zmiany te dotyczą wszystkich funkcji przedsiębiorstwa - od działalności stricte produkcyjnej czy usługowej, poprzez aspekt sprzedażowy funkcjonowania przedsiębiorstwa, księgowość i finanse, po służby administracyjne.

Więcej…

   

Restrukturyzacja przedsiębiorstwa - nie bój się zmiany na lepsze!

Restrukturyzacja przedsiębiorstwaGlobalny kryzys, albo wzrost konkurencji w branży. Nagły odpływ zleceń lub przeciwnie - jednorazowy przypływ nowych klientów. Powiększenie działu czy fuzja.

Więcej…

 

Firma a upadłość osoby fizycznej

Upadłość osoby fizycznejPrzepisy dotyczące przedsiębiorców mających konkretne zadłużenie w wielu przypadkach są nieużyteczne, jeśli nie spełnia się konkretnych warunków.

Więcej…

   

Więcej artykułów…