Firma

Czym jest zarządzanie jakością? Doktryna jakości

Zarządzanie jakościąWspółczesne przemiany na szeroko pojmowanym rynku doprowadziły nie tylko do przekształcania się samych podmiotów nań działających (przedsiębiorstw - zarówno małych, jak i wielkich korporacji - oraz osób fizycznych, nie wykorzystujących prawnej formy przedsiębiorstwa do wykonywania określonych świadczeń), ale również państw. Firmy musiały dostosować się do nowych czasów chociażby poprzez świadczenie usług kompleksowych, czyli takich, które łącza kilka różnych typów usług.

Więcej…

 

Modele motywacji. Czynniki motywacyjne

Motywacja pracownikówW historii zarządzania przedsiębiorstwem i teorii motywacji pojawiły się modele motywacji pracowników. Zasadniczo wyróżniono trzy podstawowe modele, rozwijane później i wielokrotnie dyskutowane.

Więcej…

   

Odejście kluczowych pracowników. System retencji kadr

Odejście kluczowych pracownikówRotacja personelu w przedsiębiorstwach jest zupełnie naturalną sprawą i jej niski poziom nie powinien stanowić powodu do niepokoju. Gorzej jednak, gdy na odejście z firmy decyduje się kluczowy pracownik, dlatego zawczasu należy zaplanować jak zapobiec takiej sytuacji poprzez opracowanie systemu retencji kadr.

Więcej…

 

Porównanie spółek handlowych

Porównanie - spółki handloweDecydując się na założenie własnej działalności gospodarczej możemy wybrać jej formę spośród sześciu dostępnych spółek handlowych. Zatem jakie dokładnie możemy wyróżnić rodzaje spółek handlowych i jaką warto wybrać?

Więcej…

   

Produktywność a kontrola produkcji

ProduktywnośćProduktywność jest parametrem według którego określić można jakość funkcjonowania firmy i efektywność wykorzystania zasobów. Aby móc ją ocenić konieczna jest rzetelna analiza i obserwacja procesów zachodzących w firmie. Wiedza o tym, czy potencjał firmy jest dobrze wykorzystany jest podstawą skutecznego zarządzania. Dzięki kontroli produkcji i zaobserwowaniu aspektów, które należy poprawić, zmienić lub spotęgować można znacznie podnieść produktywność zakładu i zagwarantować mu sukces.

Więcej…

 

Jakie informacje musisz umieścić na opakowaniu produktu?

Znakowanie wyrobówJako producent masz obowiązek udowodnić, że Twój produkt spełnia właściwe wymagania prawne.

Wewnętrzny nadzór nad procesem produkcji powinieneś więc prowadzić i dokumentować tak, abyś zawsze mógł rozłożyć swój wyrób na czynniki pierwsze ze wskazaniem wszystkich etapów i wartości parametrów aż do surowców, z których powstał.

Więcej…