Firma

Modele motywacji. Czynniki motywacyjne

Motywacja pracownikówW historii zarządzania przedsiębiorstwem i teorii motywacji pojawiły się modele motywacji pracowników. Zasadniczo wyróżniono trzy podstawowe modele, rozwijane później i wielokrotnie dyskutowane.

Więcej…

 

Odzież ostrzegawcza w zakładzie pracy

Odzież ostrzegawczaJak wskazują statystyki, każdego roku dochodzi do wielu wypadków, których przyczyną jest kontakt pracownika z pojazdem lub maszyną, poruszającymi się po terenie zakładu pracy lub też po placu budowy. Niestety niektóre z tych wypadków w swojej konsekwencji jest bardzo poważnych a nawet śmiertelnych. Jak wynika z późniejszych analiz w trakcie prowadzonych postępowań powypadkowych przyczyną takich wypadków często bywa niedostateczna widoczność osoby poruszającej się pieszo.

Więcej…

   

Badanie kompetencji zespołu pracowników

Badanie kompetencji zespołu pracownikówNiezwykle ważnym aspektem w pracy z ludźmi jest poznanie ich kompetencji oraz sposobu działania w sytuacjach w pracy także tych kryzysowych. Każdy pracodawca chce zatrudniać pracownika, który posiada jak najlepsze kwalifikacje i doświadczenie w wykonywanej pracy. Lepiej, bowiem przeszkolić pracownika, który pokrótce zna dany temat niż szkolić go od podstaw. Aby jak najlepiej skompletować zespół pracowników zajmujący się danym aspektem działalności firmy należy, zatem sięgać po jak najlepsze do tego narzędzia.

Więcej…

 

Badania rynku na podstawie baz danych firm w Polsce

Badania rynkuRealia współczesnej gospodarki rynkowej sprawiają, że nie tylko sukces w biznesie, ale nawet przetrwanie przedsiębiorstwa jest możliwe wyłącznie pod warunkiem stałego dążenia do budowania przewagi konkurencyjnej. Wartościowy produkt czy profesjonalna usługa to zdecydowanie za mało, by móc liczyć na zainteresowanie klientów. W relacjach z nimi trzeba posługiwać się dobrze zaprojektowaną strategią marketingową.

Więcej…