Firma

Makrootoczenie i mikrootoczenie przedsiębiorstwa

Otoczenie przedsiębiorstwaMówiąc o przedsiębiorstwie, ciężko jest pominąć otoczenie, które jest ściśle związane z nim. To ono definiuje ogół wyszczególnionych uwarunkowań ekonomiczno-prawnych, polityczno-społecznych, technologicznych, organizacyjnych, demograficznych i obyczajowych. Istnieje podział otoczenia przedsiębiorstwa na makrootoczenie i mikrootoczenie.

Więcej…

 

Inwestowanie w nieruchomości - jak inwestować, czy warto?

Inwestowanie w nieruchomościInwestowanie w nieruchomości jest dosyć popularnym albo nawet najbardziej rozpowszechnionym sposobem lokowania kapitału. Dotyczy to szczególnie osób rozczarowanych niskim oprocentowaniem lokat, które niekoniecznie mają ochotę ryzykować na giełdach czy inwestować w bardzo chwiejne kryptowaluty, a myślą raczej o czymś wybitnie fizycznym. Czy jednak warto w obecnych pandemicznych czasach inwestować w nieruchomości? Ceny rosną, to fakt, ale czy po hossie na mieszkania, nie przyjdzie pora na bessę? Jakie są najpopularniejsze formy inwestycji w nieruchomości i czy warto?

Więcej…

   

Czym jest zarządzanie jakością? Doktryna jakości

Zarządzanie jakościąWspółczesne przemiany na szeroko pojmowanym rynku doprowadziły nie tylko do przekształcania się samych podmiotów nań działających (przedsiębiorstw - zarówno małych, jak i wielkich korporacji - oraz osób fizycznych, nie wykorzystujących prawnej formy przedsiębiorstwa do wykonywania określonych świadczeń), ale również państw. Firmy musiały dostosować się do nowych czasów chociażby poprzez świadczenie usług kompleksowych, czyli takich, które łącza kilka różnych typów usług.

Więcej…

 

Modele motywacji. Czynniki motywacyjne

Motywacja pracownikówW historii zarządzania przedsiębiorstwem i teorii motywacji pojawiły się modele motywacji pracowników. Zasadniczo wyróżniono trzy podstawowe modele, rozwijane później i wielokrotnie dyskutowane.

Więcej…

   

Negocjacje - definicja, etapy, fazy. Przygotowanie negocjacji

NegocjacjeNegocjacje nie stanowią procesu jednolitego, bowiem to sytuacja kształtuje ich przebieg, zaś na sytuację wpływają w dużej mierze podejścia stron negocjujących. W toku badań obserwatorzy i naukowcy wyznaczyli kilka różnych modeli negocjacyjnych. Niniejszy tekst podejmuje kwestię tzw. negocjacji integratywnych.

Więcej…

 

Odejście kluczowych pracowników. System retencji kadr

Odejście kluczowych pracownikówRotacja personelu w przedsiębiorstwach jest zupełnie naturalną sprawą i jej niski poziom nie powinien stanowić powodu do niepokoju. Gorzej jednak, gdy na odejście z firmy decyduje się kluczowy pracownik, dlatego zawczasu należy zaplanować jak zapobiec takiej sytuacji poprzez opracowanie systemu retencji kadr.

Więcej…