Marketing

Edge Rank - co to jest i jak działa?

Edge Rank FacebookDla osób zajmujących się mediami społecznościowymi Edge Rank ( ER ) jest hasłem niemal elektryzującym. Nic dziwnego, w końcu algorytm decydujący o popularności postów publikowanych na Facebooku jest środowiskiem ich codziennej pracy i znajomość zasad jego działania decyduje o zawodowym być albo nie być.

Więcej…

 

Czym jest marketing? Definicje, Marketing Mix

Marketing MIX - 4PZastanawiając się i próbując znaleźć odpowiedź na pytanie, czym właściwie jest marketing, trzeba być świadomym tego, że nie istnieje uniwersalna definicja tego pojęcia. W literaturze fachowej napotykamy ich bardzo wiele.

Więcej…

   

Jak dobierać media i środki reklamy dla firmy?

Różne media dla reklamy - dobórO skuteczności reklamy decyduje wiele czynników. Sama treść komunikatu reklamowego ma ogromne znaczenie, jednak równie istotnym zagadnieniem jest wybór tych mediów, w których ma ona zostać ostatecznie zaprezentowana. A wybór mediów nie jest wcale łatwym zadaniem, o czym doskonale wiedzą przedsiębiorcy i pracownicy agencji reklamowych.

Więcej…

 

Copywriting - czy tego da się nauczyć?

CopywriterCopywriting jest dziedziną, która dziś stała się nie tylko modna, ale przede wszystkim potrzebna. Wraz ze wzrostem oczekiwań zleceniodawców oraz wymagań algorytmów znajdujących swoje miejsce w pozycjonowaniu witryn internetowych, narosła liczba copywriterów. Nie wszyscy są dobrzy i nie wszyscy nadają się do tego zawodu.

Pojawia się pytanie czy można się go w ogóle nauczyć? A jeśli tak, to gdzie i w jaki sposób? Gdzie szukać źródeł wiedzy i na kim się wzorować, by pogłębiać wiedzę i móc przekuć ją w angażujące treści.

Więcej…

   

Packshot, czyli fotografia produktowa - podstawowe zasady

Fotografia produktowa - packshotDobre zdjęcie może sprzedać każdy produkt, czyli kilka słów o fotografii produktowej. Bez dobrego zdjęcia, nawet najlepszy produkt nie wzbudzi niczyjego zainteresowania, konsumenci to przede wszystkim wzrokowcy - jeżeli chcesz zainteresować ich swoją ofertą, musisz wiedzieć, jaka jest tajemnica tworzenia pięknych i perfekcyjnych fotografii, które przede wszystkim przyciągają wzrok.

Więcej…

 

Jak zrobić mailing reklamowy?

Mailing reklamowyReklama wysyłana drogą mailową to jedna z najtańszych i najbardziej skutecznych form informowania o nowych produktach i usługach. Jak zrobić dobry mailing?

Więcej…