Marketing

Badania marketingowe - pojęcie, metody, etapy. Metodologia badań.

Badania marketingoweJedną z definicji badań marketingowych jest uporządkowany, zaplanowany według reguł zapewniających porządek i obiektywność proces, na który składa się kolejno gromadzenie, systematyzowanie i prezentacja pozyskanych danych, w celu późniejszego ich wykorzystania w procesie podejmowania decyzji i działań marketingowych.

Więcej…

 

Whitepress i influencer marketing

Influencer marketingNie od dziś wiadomo, że zatrudnienie do reklamy znanej osoby, która swoim wizerunkiem promować będzie produkt lub markę, może przełożyć się na wzrost zysków. Nic więc dziwnego, że z reklam telewizyjnych i bilbordów przemawiają do nas postacie znanych osób. Od kiedy działania wielu firm przeniosły się do Internetu, możemy zauważyć ten trend także w marketingu internetowym. Choć influencer marketing rozwija się w sieci stosunkowo niedługo, w ostatnich latach stał się bardzo popularny w działaniach e-marketingowych. Nic więc dziwnego, że zarówno wielkie, jak i mniejsze marki wykazują żywe zainteresowanie blogosferą.

Więcej…

   

Remarketing, a retargeting

RemarketingNie od dziś wiadomo, że skomplikowane pojęcia nie raz definiowane są w wieloraki sposób. Czym jest remarketing, a co oznacza retargeting? Jakie są różnice pomiędzy tymi pojęciami?

Więcej…

 

Marketing na rynku farmaceutycznym

Rynek farmaceutycznyMarketing strategiczny w przypadku firm farmaceutycznych jest niezwykle trudnym zjawiskiem.

Więcej…