Zarządzanie

Czym jest zarządzanie jakością? Doktryna jakości

Zarządzanie jakościąWspółczesne przemiany na szeroko pojmowanym rynku doprowadziły nie tylko do przekształcania się samych podmiotów nań działających (przedsiębiorstw - zarówno małych, jak i wielkich korporacji - oraz osób fizycznych, nie wykorzystujących prawnej formy przedsiębiorstwa do wykonywania określonych świadczeń), ale również państw. Firmy musiały dostosować się do nowych czasów chociażby poprzez świadczenie usług kompleksowych, czyli takich, które łącza kilka różnych typów usług.

Więcej…

 

Czym jest zarządzanie zasobami ludzkimi? Definicja, istota, cechy, funkcje

Zarządzanie zasobami ludzkimiHistoria zarządzania zasobami ludzkimi jest równie długa, co historia pracy i organizacji. Zasoby ludzkie stanowią najważniejszy kapitał każdej organizacji, dlatego dla jej prawidłowego funkcjonowania niezbędna jest wiedza jak należycie nimi zarządzać.

Więcej…

   

Sterowanie produkcją według zasad Lean Manufacturing, czyli metodologia Kanban w praktyce

Sterowanie produkcjąOpracowana w latach 50. XX wieku metodologia Kanban ostatnimi czasy znów staje się niezwykle popularna. Coraz więcej przedsiębiorstw wykorzystuje ją w procesach tworzenia i rozwoju produktów, a także działań operacyjnych. Poprzez przejrzyste wizualizowanie nawet mocno skomplikowanych i zawiłych procesów, Kanban stanowi funkcję punktu informacyjnego, będąc nierzadko kluczowym ogniwem spajającym zespoły zaangażowane w procesy produkcyjne.

Więcej…

 

Czym są systemy zarządzania bezpieczeństwem i jakie mają zastosowanie?

Systemy zarządzania bezpieczeństwemBezpieczeństwo jest kluczowe w realizacji wielu procesów - aby osiągnąć jego optymalny poziom, stosuje się zaawansowane systemy zarządzania.

Więcej…

   

Na czym polega Business Intelligence (BI) - analityka biznesowa?

Analityka biznesowaBusiness Intelligence, czyli BI jest jednym z procesów leżących u podstawy budowy konkurencyjności przedsiębiorstw.

Więcej…

 

Funkcjonowanie jednostki, a funkcjonowanie zespołu

Funkcjonowanie jednostkiW jaki sposób zachowanie jednostki wpływa na funkcjonowanie zespołu? We współczesnych organizacjach praca zespołowa jest coraz częściej spotykaną formą wykonywania zadań. Warto jednak pamiętać, że na zespół składają się pojedyncze osoby o odmiennych cechach, usposobieniu, umiejętnościach i sposobie reagowania na różne sytuacje.

Więcej…