Scenariusz na udaną imprezę firmową

Impreza firmowaImpreza firmowa nie może być dziełem przypadku. Każdy szczegół powinien być dopięty na ostatni guzik. Nim jednak wszyscy zaproszeni zjawią się w określonym miejscu i o określonej porze, należy bardzo dokładnie przygotować scenariusz imprezy. Od tego wszystko się zaczyna. Nie pozostawiając nic przypadkowi, scenariusz imprezy firmowej nie może mieć żadnych luk. Każdy z jego elementów musi być starannie przemyślany, a złożenie wszystkiego w całość to długotrwały proces. Jak więc profesjonalnie powinien zostać przygotowany scenariusz imprezy firmowej?

Wstępny scenariusz, czyli zarys imprezy firmowej

Scenariusz imprezy firmowej, zanim zostanie ostatecznie zaakceptowany, będzie przechodził liczne zmiany. Początkową fazą pracy nad nim, jest stworzenie wstępnego zarysu. Tworząc zarys scenariusza, bierze się pod uwagę nie tylko atrakcje imprezy firmowej. To przede wszystkim umiejętne dopasowanie określonych atrakcji do miejsca, terminu imprezy firmowej. Profesjonalnie zorganizowana impreza firmowa nie zostanie przecież przygotowana w trzy tygodnie. Potrzeba na to wielu miesięcy, uruchomienia licznych kontaktów, umiejętnego planowania i powiązania ze sobą licznych aspektów.

Motyw przewodni imprezy firmowej

Podczas pracy nad scenariuszem imprezy firmowej, szuka się motywu przewodniego, który musi zostać zrealizowany. Wpływ na wybór motywu ma pracodawca, poprzez choćby cel, jaki chce osiągnąć, zapraszając pracowników na wspólne spotkanie. Scenariusz imprezy firmowej stricte rozrywkowej, będzie znacznie się różnił od takiej, której celem jest np. wzmacnianie motywacji zespołu. Wpływ na konkretny plan imprezy firmowej ma również to, kogo się zaprasza. Musi zakładać atrakcje, które pasują określonej grupie osób. Wymaga się więc, aby podczas ustalania motywów związanych z imprezą firmową i planowaniem jej scenariusza, brać pod uwagę zainteresowania grupy docelowej. Elastyczność jest jak najbardziej wskazana, inaczej nawet najlepszy scenariusz, ale kompletnie niedopasowany do gości, sprawi, że zamiast zabawy, dominować będzie nuda.

Scenariusz imprezy, a miejsce jej organizacji

Duży wpływ na ostateczny kształt każdego scenariusza imprezy firmowej ma miejsce, gdzie planuje się spotkanie pracowników. Niektóre z miejsc wykluczają określone atrakcje, konkretne rozwiązania scenariuszowe. Inne zaś pozwalają na wymyślanie najbardziej oryginalnych rozrywek, atrakcji.

Planowany budżet imprezy firmowej i jego znaczenie dla scenariusza

Nakreślenie scenariusza, a co za tym idzie, jego realizacja jest ściśle powiązania z budżetem imprezy firmowej. Osoby, które odpowiadają za planowanie, realizację planu spotkania pracowników, muszą operować określonymi kwotami. Cenną umiejętnością jest więc stworzenie ciekawego, atrakcyjnego scenariusza przy małym budżecie. Może nie pozwala to na wiele, ale jednak pójście na łatwiznę i zaoferowanie kiepskiego, banalnego scenariusza, może zakończyć się klęską.

Scenariusz imprezy firmowej rozpisany co do minuty

Impreza firmowa, kolejne atrakcje muszą zostać szczegółowo zaplanowane co do minuty. Nie ma miejsca na improwizację, myślenie "jakoś to będzie". Każdy punkt programu jest osadzony w określonych ramach czasowych, a jakiekolwiek opóźnienia, brak panowania nad planem, kończy się najczęściej pojawieniem chaosu, zamieszania.

Scenariusz, który nie jest zbyt "przeładowany"

Tworząc scenariusz imprezy firmowej, nie można przesadzać. Przygotowanie programu, który będzie zbyt "przeładowany", znajdować się w nim będzie zbyt wiele punktów do realizacji, to niefortunne rozwiązanie. Nie zawsze im więcej atrakcji, tym większa radość przybyłych gości. Szybkie tempo imprezy, co chwile nowe atrakcje, brak chwili na złapanie oddechu, prowadzi do znużenia, zmęczenia pracowników. Dobrze jest znaleźć złoty środek, czyli wprowadzać pomiędzy kolejnymi atrakcjami przerwy. Naturalnie, zbyt mało atrakcji, długie przerwy pomiędzy nimi, również nie zdają egzaminu. Istnieje duża szansa na to, że impreza w dość luźnym scenariuszem dość szybko się "rozejdzie". Przybyli pracownicy znajdą sobie inne zajęcia.

Realizacja scenariusza, czyli zaproszeni profesjonaliści

Jeżeli scenariusz imprezy firmowej posiada wiele atrakcji np. rozrywkowych, artystycznych, to należy zadbać, aby za ich realizację nie były odpowiedzialne przypadkowe osoby. Zaproszenie gwiazd na odpowiednim poziomie, angaż profesjonalnego konferansjera, animatorów czy DJ-a, to podstawa. Podobnie jak organizacja imprezy firmowej od strony technicznej. Wszystkie elementy, począwszy od najmniejszych detali, powinny być na najwyższym poziomie. Angaż osób przypadkowych, wynajem kiepskiego sprzętu, może dość szybko "położyć" najlepszy scenariusz imprezy firmowej.

Autor - www.swiatprzygod.com.

Komentarze