MLM czyli marketing sieciowy

Marketong MLMMLM czyli marketing sieciowy, marketing wielopoziomowy ( Multi Level Marketing ) to sprzedaż produktów lub usług od przedstawiciela firmy bezpośrednio do odbiorcy. MLM daje też możliwość budowania swoich struktur, czyli pozyskiwania do firmy nowych osób, które korzystając z produktów i polecając je dalej generują dochody osobie, która je do firmy zarejestrowała.

Marketing sieciowy jest dobrym pomysłem na zarabianie zwłaszcza dla osób które lubią pracę z ludźmi, a nie mogą znaleźć pracy na stałe lub też z jakichś przyczyn nie mogą się podjąć pracy na stałe np. fizycznej.

Zarobić można dzięki używaniu i sprzedaży produktów jakie wybrana przez nas firma MLM ma w swojej ofercie oraz dzięki pozyskiwaniu osób, współpracowników do firmy którzy rozprowadzając produkty będą generować dochody. Jest na rynku już bardzo dużo firm MLM a każda z nich ma swój niepowtarzalny plan marketingowy oraz produkty. Produktami mogą być praktycznie wszystkie rzeczy którymi można handlować: kosmetyki, produkty wellness, wycieczki, artykuły gospodarstwa domowego, spożywcze, chemiczne, szkolenia, odzież, biżuteria, kawa i wiele innych.

MLM - Biznes dla każdego?

Mówi się, że MLM czyli marketing sieciowy jest biznesem dla każdego - jednak nie każdy się w tej pracy sprawdzi. Aby zarobić w MLM należy posiadać pewne cechy, które są niewątpliwie ważne w tym biznesie. Aby pozyskiwać swoich klientów oraz osób które będą współpracować trzeba umieć sprzedawać. Jest to chyba najważniejsza cecha jaką trzeba posiadać lub się jej nauczyć. Prowadząc jakikolwiek swój biznes należy umieć sprzedawać swoją markę, swoje produkty i pomysły.

Sprzedaż jest procesem w którym klient kupuje dany produkt, a to właśnie głównie na sprzedaży opiera się marketing sieciowy MLM. Jeśli ktoś nie potrafi sprzedawać to jest wiele organizowanych szkoleń i książek, które uczą tej jakże przydatnej techniki. Warto też zwrócić uwagę przy wyborze firmy MLM czy prowadzi swoje szkolenia ponieważ wiele firm ma w ofercie darmowe webinary on-line dzięki którym łatwiej jest zdobywać wiedzę potrzebną do skutecznej sprzedaży.

Jeżeli ktoś potrafi wyznaczać sobie cele lub chce się tego nauczyć i ma silną wolę spełnienia ich, dążenia do sukcesu to na pewno w marketingu sieciowym MLM przyda się to. To dana osoba jest tu szefem i musi się mobilizować do działania. Jeśli ktoś nie mas motywacji, celu to ciężko będzie Ci odnieść sukces w MLM. Marketing sieciowy to ciągły kontakt z ludźmi, więc jeśli ktoś nie lubisz przebywać, rozmawiać i spotykać się z ludźmi to nie jest biznes dla niego.

Osoby odnoszące sukcesy w marketingu sieciowym lubią ludzi, lubią im pomagać i ich motywować. Mile widziane w MLM są cechy przywódcze charakteru. Pozyskując i rejestrując do firmy nowe osoby tworzy się swoją grupę przedstawicieli, których należy nie tylko motywować ale i umieć na swój sposób nimi zarządzać. Świetnie w tej branży sprawdzą się osoby kreatywne, nie lubiące jednakże mieć nad sobą szefa, wstawać rano na wyznaczoną godzinę, a później pracując czekać na tą finałową godzinę głoszącą, że kolejny dzień pracy się skończył.

Praca w MLM

Praca w MLM jest też dla tych, którzy chcą się uczyć, rozwijać swoje umiejętności nawiązywać coraz to nowe kontakty oraz w tych czasach lubią spędzać czas przy komputerze. Internet jest jednym z głównych źródeł nowych kontaktów, które w MLM są niezmiernie ważne. Marketing sieciowy MLM cieszy się coraz większym zainteresowaniem.

Komentarze

Paweł
Świetny artykuł, ale muszę dodać coś od siebie :-)
W marketingu sieciowym wcale nie chodzi o sprzedaż. Tutaj nie trzeba być sprzedawcą i nie trzeba uczyć się sprzedaży. Oczywiście sprzedaż towaru jest, ale dystrybutorzy nie muszą chwytać za katalogi i sprzedawać swoje produkty po rodzinie i znajomych. Taka sprzedaż to jest tylko dodatek.
Typowy sprzedawca ma często nawet trudniej. Największe pieniądze nie są w sprzedaży produktów, ale w budowaniu struktury.
https://www.pawelgrzech.pl/
Rubin
Super poradnik! Brakuje mi tylko jasno opisanych wad i zalet marketingu sieciowego, które znalazłem tutaj https://cvwork.pl/marketing-sieciowy-kompletny-poradnik-dla-poczatkujacych/ poza tym, bardzo dobry artykuł :)