Zarabianie przez Internet - 12 sposobów

Zarabianie przez Internet12 sposobów zarabiania przez Internet

Nikt z nas nie pogardziłby dodatkową gotówką i pewnie każdy słyszał o możliwości zarabiania przez internet. Jednak należy oddzielić fakty od mitów - cudowne sposoby zarabiania nic nie robiąc to mówiąc wprost oszustwo.

Jak wszędzie by zarobić jakieś pieniądze należy popracować, a czym większy wkład naszej pracy, wyższe umiejętności i większa kreatywność - tym z reguły wyższe wynagrodzenie.

Poniżej 12 sposobów zarabiania przez internet - jedne dają większy zarobek inne są jedynie dorobieniem do kieszonkowego.

1. Afiliacja i programy partnerskie - polegają na promowaniu towarów i usług w zamian za wynagrodzenie od firmy - reklamodawcy, który produkt oferuje. Otrzymujesz swój unikalny link, który możesz promować poprzez wiele dróg - własną stronę WWW, social media, fora internetowe, systemy komentarzy, bazy marketingowe, a także z wykorzystaniem mnóstwa innych sposobów. Każda osoba, która skorzysta z Twojego linka i wykona określoną przez reklamodawcę akcję, napełnia Twoje kieszenie pieniędzmi. Może to być sprzedaż produktu, podanie danych karty kredytowej, pobranie aplikacji, czy podanie danych do celów marketingowych.

Ten sposób uważany jest za jeden z najlepszych na zarobienie pieniędzy przez Internet. Ciężko jednoznacznie ustalić Twoje przyszłe zarobki, ale pewnym jest, że dzięki afiliacji można osiągnąć bardzo wysoki zysk. Zarabiając tym sposobem należy pamiętać, że bardzo ważna jest włożona praca własna - im lepiej zareklamujemy produkt danej firmy tym więcej osób go kupi i tym więcej można zarobić.

Dla kogo jest zarabianie na afiliacji? Tak naprawdę dla każdego. Oczywiście, przydadzą się dodatkowe umiejętności pokroju znajomości SEO, czy programowania, lecz absolutnie nie jest to wymagane. Jak więc zacząć? Przede wszystkim istotny jest wybór sieci afiliacyjnej - portalu, na którym znajdziesz programy partnerskie. Będzie to Twój najbliższy partner, więc koniecznie wybierz mądrze. Polecamy skorzystanie z usług sieci MyLead - polskiej, kompleksowej platformy do generowania zysku przez Internet, która zapewnia pomoc tuż po założeniu konta - dostęp do szkolenia, wsparcie mentorów, itd.

2. Zarabianie na filmikach - YouTube - Jeden z bardziej znanych sposobów zarobku. Zarabianie tym sposobem to nagrywanie materiałów video i wrzucanie ich do serwisu. Treść materiałów jest dowolna, byle nie łamały one praw autorskich. Sposób dzięki któremu można "dołożyć" do swojej pensji kilkadziesiąt, kilkaset lub nawet kilka tysięcy złotych miesięcznie. Wysokość zarobków zależy od popularności kanału i treści materiałów - im ciekawsze tym więcej widzów. Oczywiście kwoty kilku tysięcy złotych są przeznaczone dla nielicznych youtuberów (najwięksi zagraniczni youtuberzy zarabiają nawet kilkanaście tysięcy dolarów miesięcznie). Przeciętny youtuber, którego kanał cieszy normalną niczym nie wyróżniającą się popularnością może liczyć na kwoty kilkuset złotych miesięcznie. Zarabianie odbywa się poprzez umieszczenie reklam, reflinków w kanale. Dobry sposób na dorobienie, który należy bardziej traktować jako hobby przynoszące zysk.

3. Własny blog/strona - Wiele osób uważa, że to najlepszy sposób na zarabianie przez Internet. Zarabianie na blogu odbywa się tu na podobnej zasadzie jak na YouTube. Czyli na stronie/blogu umieszczamy reklamy lub inne treści zarobkowe. Tu również podobnie ja na YouTube zarobki zależą od popularności strony - im więcej wejść na stronę tym więcej kliknięć w reklamy i tym większe zarobki. Trzecim podobieństwem do YouTube są zarobki - najbardziej znane strony zarabiają kwoty, których przecięty internauta nigdy nie zobaczy na oczy. Jednak skupiając się na standardowych strona/blogach w przypadku dużej popularności przynoszą zyski rzędu kilku tysięcy złotych miesięcznie, a można mieć takich stron kilka lub nawet kilkanaście, lecz to wymaga bardzo dużo pracy. Średnio popularne to zysk w wysokości kilkuset złotych miesięcznie, natomiast mało popularne strony to zarobek kilkudziesięciu złotych miesięcznie i nawet jak zrobimy takich stron kilka dochody wzrosną nieznacznie. Stronę/blog należy jak najlepiej reklamować i pozycjonować, aby "przyciągnąć" jak najwięcej użytkowników. Najlepiej reklamować ją na forach i blogach o zbliżonej tematyce. Oczywiście jest to dobry sposób na zarabianie. To ile będziemy zarabiać zależy od pracy jaką włożymy w naszą stronę czy bloga i od treści jakie będziemy na nim umieszczać. Najlepiej zrobić stronę o tym co lubimy i na czym się znamy. Jeśli lubimy grać robimy stronę o grach komputerowych, jeśli fascynujemy się potęgą wszechświata to robimy stronę na ten temat, jeśli lubimy zwierzęta robimy stronę o zwierzętach i tak dalej. Jest to bardzo ważne, ponieważ pisząc na tematy, które nas interesują nie znudzimy się prowadzeniem strony czy bloga, a publikowane materiały są merytoryczne, ciekawe i zachęcają internautów do powrotu na stronę/bloga.

4. Zarabianie na tworzeniu tekstów na strony - drugim sposobem jest pisanie tekstów. Wbrew niektórym opiniom nie trzeba być wytrawnym poetą lub mieć tytuł magistra z języka polskiego, aby zarabiać tym sposobem. Teksty są różnej jakości od opisów do katalogów do wartościowych treściowo artykułów. Pisanie za pieniądze jest dobrym sposobem na zarabianie, dzięki któremu można zasilić swój domowy budżet o kilkaset złotych miesięcznie. Są osoby, które się nawet z tego utrzymują, ale to są profesjonaliści dla których to normalna praca, a nie dorobienie "paru groszy” do pensji. Wracając do tematu zarabiać można na dwa sposoby pierwszym jest umieszczanie napisanych tekstów na giełdach tekstów typu GieldaTekstow.pl wówczas mamy swobodę w doborze tematu, ale żeby zarobić musimy czekać do czasu, aż ktoś kupi nasze teksty. Drugim sposobem, przez wielu uważanych za bardziej dochodowy, jest branie zleceń. W tym przypadku nie mamy dowolności tematu, ale nie czekamy na zakup naszych tekstów tylko po zakończonej pracy od razu dostajemy pieniądze. Zlecenia można pozyskać np. z TextBookers.com, czy GoodContent.pl lub też poszukać firm chętnych do kupna tekstów w inny sposób (ogłoszenia, platformy itd.).

5. Zarabianie na sprzedaży zdjęć (microstock) - Jak nazwa sugeruje zarabia się poprzez dodawanie zdjęć do przeznaczonych do tego platform np. Fotolia, IStockPhoto czy Shutterstock. Po dodaniu zdjęcie jest sprawdzane pod względem jakości i jeśli się nadaje zostaje dodane do galerii. Jednak w przeciwieństwie do pisania tekstów, gdzie napisany artykuł musi być uniwersalny i można go sprzedać tyko raz tutaj raz dodane zdjęcie zarabia ciągle. Jest również opcja, aby dodawać zdjęcie na wyłączność. Za takie zdjęcie jest znacznie większa stawka - może zostać sprzedane tylko jeden raz. Zazwyczaj w ten sposób można zarobić kilkanaście lub kilkadziesiąt złotych miesięcznie. Oczywiście bardziej doświadczeni pasjonaci fotografii zarabiają dużo, dużo więcej.

6. Zarabianie na uploadingu plików - również znany sposób dorabiania. Zarabianie polega na umieszczaniu na forach warezowych materiałów, które zainteresowani ściągają, a my dostajemy za to pieniądze. Materiały powinny być naszego autorstwa, ale wystarczy wejść na dowolne forum warezowe i od razu widać, że jest inaczej. Zarobki podobnie jak w 4 i 5 sposobie, zależą od popularności naszego materiału (oraz naszej popularności na forum w ogóle). Im bardziej reklamujemy nasze materiały tym więcej osób go ściągnie i tym więcej zarobimy. Są to zazwyczaj stawki x$ za 1000 pobrań, jednak pobranie z USA jest zawsze warte więcej niż pobranie z naszego kraju, a pobranie z naszego kraju jest więcej warte niż pobranie np. z Białorusi. Zazwyczaj są grupy A - D gdzie przydziela się kraje i stawki dla grupy. Większe stawki są w przypadku, gdzie przed pobraniem użytkownik musi wykonać jakąś czynność np. zarejestrować się na jakieś stronie czy wypełnić ankietę. Mówimy tu o stawkach nawet kilkudziesięciu złotych za jedno pobranie, ale pobrań z pewnością będzie mniej niż w przypadku pierwszego sposobu. Metoda ta pozwala przeciętnemu użytkownikowi zarobić kilkadziesiąt czasami kilkaset złotych w miesiącu.

7. Allegro (i inne podobne serwisy) - Sposób na "taniej kupię - drożej sprzedam". Zarabianie polega na tym, że szukamy okazji cenowych na serwisach typu Allegro i kupujemy dany towar, aby potem sprzedać go drożej i osiągnąć zysk. Sposób nie dla każdego - osoba mało doświadczona nic nie zyska, a wręcz straci. Miesięcznego dochodu nie da się oszacować.

8. Zarabianie na klikaniu w reklamy, czytaniu e-maili itd. - dość słaby sposób na zarabianie przez internet. Jest to raczej metoda dla osób uczących się, które chcą dorobić do kieszonkowego. Tym sposobem miesięczne zarobki nawet przy systematycznej pracy to kwoty rzędu góra kilkunastu złotych miesięcznie. Swoje zarobki można zwiększyć zapisując się do większej ilości tego typu serwisów lub korzystając z systemu poleconych, gdzie dostajemy x% zarobku z naszego poleconego. Generalnie im więcej poleconych tym większe zarobki - zarabianie na reklamach.

9. Zarabianie na wypełnianiu ankiet - podobnie jak sposób wyżej mimo systematyczności kwota kilkudziesięciu złotych miesięcznie to wszystko co uda się zarobić. Tutaj również można zapisać się do kilku tego typu serwisów lub skorzystać jeśli takowy jest z systemu poleconych. Również raczej sposób dla młodzieży uczącej się niż poważniejsze dorabianie do pensji.

10. Gry online - Sposób bardziej dla zabicia czasu i chyba najmniej dochodowy ze wszystkim wymienionych. Zarabianie odbywa się tu na zasadzie wygranych pojedynków. Gracz ustala z drugim graczem stawkę o jaką grają i zwycięzca pojedynku zgarnia pulę. Stawki zaczynają się już od kilku groszy. Im więcej gracz wygra pojedynków tym więcej zarabia. Jednak raczej jest to sposób na dorobienie do kieszonkowego, a nie na "podrasowanie" pensji. Miesięczne kwoty to zazwyczaj kilka, kilkanaście lub kilkadziesiąt złotych. Oczywiście mistrzowie gier potrafią zarobić znacznie więcej, ale są to nieliczne osoby. W niektórych grach można zmierzyć się również z przeciwnikiem obdarzonym sztuczną inteligencją.

11. Forex itp. - Tutaj, aby coś zarobić należy najpierw zainwestować. Zasada działania podobna do giełdy papierów wartościowych. Zarobków nie da się przewidzieć - można łatwo zarobić, ale też łatwo stracić.

12. Inne sposoby zarabiania przez Internet - do innych można zaliczyć zarabianie na tworzeniu szablonów stron internetowych, handel domenami internetowymi czy wykonywanie zleceń przez internet. Zlecenia tego typu można znaleźć np. na stronie Freelancer.pl. Niektóre zlecenia są warte nawet kilkaset czy kilka tysięcy złotych. By je zrealizować trzeba dysponować konkretnymi umiejętnościami np. programowanie, tworzenie stron internetowych, projektowanie grafiki. Sposób zatem nie jest dla każdego, a miesięczne zarobki wahają się od kilkuset do kilku tysięcy złotych miesięcznie.

Jak pokazują wyżej wymienione sposoby Internet może być źródłem dochodów. Niektóre sposoby są bardziej inne mniej dochodowe, ale każdy umożliwia wygenerowanie choćby drobnego zysku.

Komentarze

Patryk
Każdemu zainteresowanem u zarabianiem w Internecie z czystym sumieniem mogę polecić aplikację Paidwork z którą swoją pierwszą styczność miałem już dawno temu. Paidwork oferuje wiele metod na zarabianie, wśród nich można wyróżnić granie w gry mobilne, wypełnianie ankiet lub oglądanie reklam.
Marek
Ja mam dobre doświadczenia z programami partnerskimi - naprawdę można na nich fajnie zarobić :D. Prowadzę sprzedaż internetową i często wysyłam więc mam dostęp do klientów. Polecając usługi firmy z którą współpracuję (GlobKurier) otrzmuje prowizję przez 180 dni, a ona też nie jest wcale niska :D Jeżeli prowadzisz firme sprawdź sam https://www.globkurier.pl/oferta/program-partnerski/
Irek
Bardzo ciekawy artykuł z resztą jak zawsze na tej stronie :) Jeżeli ktoś potrzebuje dość szybko zgarnąć gotówkę to zapraszam tutaj - https://darmowamamona.blogspot.com/2020/10/odbierz-od-10-do-100-w-ciagu-kilku.html
Pozdrawiam Irek :D
Arek
Kilka fajnych pomysłów, dzięki :)
http://www.profesjonalnestrony.pl
Deloran
https://app.twitchfollowers.com/. Polecam bardzo prosto można sobie dorobić za subskrybowanie kanałów na twitchu. Rejestrując się otrzymacie 1000 kredytów . 20000 kredytów bardzo łatwo zdobyć, a to ok.80 zł które można wypłacić na konto Paypal.
Monika
Polecam odwiedzić serwer Discord: https://discord.gg. Sposoby na zarabianie ładnie opisane i często aktualizowane!
Praca online
Ja ostatnio dowiedziałam się, że promocje w aplikacjach pozwalają na zarobienie pieniędzy dość szybko, bo nawet w 1 dzień i zaczęłam z tego korzystać. Nie wiem, jak inne sposoby zarabiania przez internet, bo nie próbowałam.
https://mobilnezarabianie.pl/szybki-zarobek-sposoby/
Marcin
Hej w zarabianiu przez internet siedzę już rok, ale jeszcze nic nigdy nie przyniosło mi takich dużych zysków jak współpraca z http://forexzarobek.pl
Dzięki nim udało mi się wskoczyć na dniówki rzędu 300-1000 zł dziennie ( w zależności od sygnałów od analityków).
Ogólnie polecam początkującym bo profesjonalny zespół pomoże Ci zrobić duży obrót małym depozytem a później to już z górki :)
Anra84
Zarabiaj przez Internet z Kubigo.pl
Sylwia
Przydatny artykuł;)
Jak bawię się w wypełnianie ankiet. Póki co trzymam się Clixsense i SWPanel. Zebranie kasy do wypłacenia jest mozolne, bo trzeba z miesiąc lub półtora miesiąca, ale... jeśli ktoś nie ma jak zarobić, to dobre i to;)
Kitaanaa
Polecam stronę zarobkową! Korzystałam z wielu stron,ale z tej jestem naprawdę dumna, ma wiele do zaoferowania :) !
sejfik.com
Daria21
Bez wkładu własnego polecam wypełnianie ankiet na epanel.pl, oprócz komputera i dostępu do internetu nie potrzeba nic więcej.
Tomasz
Tylko do końca marca są darmowe kryptowaluty za rejestrację w nowym serwisie. Nie trzeba podawać żadnych danych, wystarczy e-mail: https://bitsdaq.com/
Polecam :)
Zarabiaj w Multi
Polecam zarabianie na grze lotto - Multi Multi.
Więcej szczegółów: www.zarabiajwmulti.info
Agata
Można zarobić bezpiecznie i legalnie online, ale bez szału;P Póki co mam dużo wolnego czasu i siedzę w ankietach. Przetestowałam już wiele stron i póki co trzymam się:

*SWPanel - ankietka lub dwie wpadają każdego dnia prócz weekendów, by wypłacić trzeba uzbierać 100pkt-50zł, potrzeba na to 1-2 miesiące, firma wiarygodna, bo zrobiłam już na swoje konto 2 przelewy SWPanel/strona główna.

*Clixsense - firma wiarygodna, wypłata od $10, przychodzi po parę ankiet dziennie, ale niektóre odrzucają, bo nie pasujesz do wymagań, haczyk jest taki, że choć trochę musisz znać angielski, by poruszać się po stronie, ale same ankiety dla Polaków są już po polsku Clixsense/stron a główna.

Nim się zarejestrujecie na jakiejkolwiek stronie, najpierw poszukajcie opinii o niej. W ten sposób unikniecie oszustów np. gromadzących dane osobowe lub nie wypłacających należnego.
Klaudiaj5
Polecam zarabianie przez oglądanie reklam
http://sefjit.com/ptcbank/
Bondzik04
Nowa Polska firma która bardzo dobrze się rozwija i zarabia na kryptowalutach jest wypłacalna i naprawdę można sporo zarobić
https://rockwall.investments/
Marek
To jest spoko tyle że trzeba trochę czasu poświęcić na zrozumienie działania ale warto nie ma problemów z wypłatami i w zależności ile masz czasu takie będziesz miał wyniki co za tym idzie możesz dorobić albo zarabiać tylko tam https://www.money2money.com.pl/
Monte
Super artykuł. Oczywiście korzystam z możliwości polecenia własnej opcji na zarabianie pieniędzy. Tą opcją jest wypełnianie ankiet w języku polskim za które otrzymujemy centy/dolary. Dobry sposób na dorobienie sobie 200/300 zł miesięcznie nie poświęcając przy tym dużej ilości własnego czasu.
https://csl.ink/
Zabczynska
Ja ze swojej strony polecam sieć afiliacyjną Solutions4ad.