Zarabianie przez Internet - 12 sposobów

Zarabianie przez Internet12 sposobów zarabiania przez Internet

Nikt z nas nie pogardziłby dodatkową gotówką i pewnie każdy słyszał o możliwości zarabiania przez internet. Jednak należy oddzielić fakty od mitów - cudowne sposoby zarabiania nic nie robiąc to mówiąc wprost oszustwo.

Jak wszędzie by zarobić jakieś pieniądze należy popracować, a czym większy wkład naszej pracy, wyższe umiejętności i większa kreatywność - tym z reguły wyższe wynagrodzenie.

Poniżej 12 sposobów zarabiania przez internet - jedne dają większy zarobek inne są jedynie dorobieniem do kieszonkowego.

1. Zarabianie na klikaniu w reklamy, czytaniu e-maili itd. - dość słaby sposób na zarabianie przez internet. Jest to raczej metoda dla osób uczących się, które chcą dorobić do kieszonkowego. Tym sposobem miesięczne zarobki nawet przy systematycznej pracy to kwoty rzędu góra kilkunastu złotych miesięcznie. Swoje zarobki można zwiększyć zapisując się do większej ilości tego typu serwisów lub korzystając z systemu poleconych, gdzie dostajemy x% zarobku z naszego poleconego. Generalnie im więcej poleconych tym większe zarobki - zarabianie na reklamach.

2. Zarabianie na wypełnianiu ankiet - podobnie jak sposób wyżej mimo systematyczności kwota kilkudziesięciu złotych miesięcznie to wszystko co uda się zarobić. Tutaj również można zapisać się do kilku tego typu serwisów lub skorzystać jeśli takowy jest z systemu poleconych. Również raczej sposób dla młodzieży uczącej się niż poważniejsze dorabianie do pensji.

3. Zarabianie na tworzeniu tekstów na strony - trzecim sposobem jest pisanie tekstów. Wbrew niektórym opiniom nie trzeba być wytrawnym poetą lub mieć tytuł magistra z języka polskiego, aby zarabiać tym sposobem. Teksty są różnej jakości od opisów do katalogów do wartościowych treściowo artykułów. Pisanie za pieniądze jest dobrym sposobem na zarabianie, dzięki któremu można zasilić swój domowy budżet o kilkaset złotych miesięcznie. Są osoby, które się nawet z tego utrzymują, ale to są profesjonaliści dla których to normalna praca, a nie dorobienie „paru groszy” do pensji. Wracając do tematu zarabiać można na dwa sposoby pierwszym jest umieszczanie napisanych tekstów na giełdach tekstów typu GieldaTekstow.pl wówczas mamy swobodę w doborze tematu, ale żeby zarobić musimy czekać do czasu, aż ktoś kupi nasze teksty. Drugim sposobem, przez wielu uważanych za bardziej dochodowy, jest branie zleceń. W tym przypadku nie mamy dowolności tematu, ale nie czekamy na zakup naszych tekstów tylko po zakończonej pracy od razu dostajemy pieniądze. Zlecenia można pozyskać z np. z dwóch wyżej wymienionych serwisów lub też poszukać firm chętnych do kupna tekstów w inny sposób (ogłoszenia, platformy itd.).

4. Zarabianie na filmikach - YouTube - Jeden z najbardziej znanych sposobów zarobku. Zarabianie tym sposobem to nagrywanie materiałów video i wrzucanie ich do serwisu. Treść materiałów jest dowolna, byle nie łamały one praw autorskich. Sposób dzięki któremu można "dołożyć" do swojej pensji kilkadziesiąt, kilkaset lub nawet kilka tysięcy złotych miesięcznie. Wysokość zarobków zależy od popularności kanału i treści materiałów - im ciekawsze tym więcej widzów. Oczywiście kwoty kilku tysięcy złotych są przeznaczone dla nielicznych youtuberów (najwięksi zagraniczni youtuberzy zarabiają nawet kilkanaście tysięcy dolarów miesięcznie). Przeciętny youtuber, którego kanał cieszy normalną niczym nie wyróżniającą się popularnością może liczyć na kwoty kilkuset złotych miesięcznie. Zarabianie odbywa się poprzez umieszczenie reklam, reflinków w kanale. Dobry sposób na dorobienie, który należy bardziej traktować jako hobby przynoszące zysk.

5. Własny blog/strona - Wiele osób uważa, że to najlepszy sposób na zarabianie przez Internet. Zarabianie na blogu odbywa się tu na podobnej zasadzie jak na YouTube. Czyli na stronie/blogu umieszczamy reklamy lub inne treści zarobkowe. Tu również podobnie ja na YouTube zarobki zależą od popularności strony - im więcej wejść na stronę tym więcej kliknięć w reklamy i tym większe zarobki. Trzecim podobieństwem do YouTube są zarobki - najbardziej znane strony zarabiają kwoty, których przecięty internauta nigdy nie zobaczy na oczy. Jednak skupiając się na standardowych strona/blogach w przypadku dużej popularności przynoszą zyski rzędu kilku tysięcy złotych miesięcznie, a można mieć takich stron kilka lub nawet kilkanaście, lecz to wymaga bardzo dużo pracy. Średnio popularne to zysk w wysokości kilkuset złotych miesięcznie, natomiast mało popularne strony to zarobek kilkudziesięciu złotych miesięcznie i nawet jak zrobimy takich stron kilka dochody wzrosną nieznacznie. Stronę/blog należy jak najlepiej reklamować i pozycjonować, aby "przyciągnąć" jak najwięcej użytkowników. Najlepiej reklamować ją na forach i blogach o zbliżonej tematyce. Oczywiście jest to dobry sposób na zarabianie. To ile będziemy zarabiać zależy od pracy jaką włożymy w naszą stronę czy bloga i od treści jakie będziemy na nim umieszczać. Najlepiej zrobić stronę o tym co lubimy i na czym się znamy. Jeśli lubimy grać robimy stronę o grach komputerowych, jeśli fascynujemy się potęgą wszechświata to robimy stronę na ten temat, jeśli lubimy zwierzęta robimy stronę o zwierzętach i tak dalej. Jest to bardzo ważne, ponieważ pisząc na tematy, które nas interesują nie znudzimy się prowadzeniem strony czy bloga, a publikowane materiały są merytoryczne, ciekawe i zachęcają internautów do powrotu na stronę/bloga.

6. Zarabianie na sprzedaży zdjęć (microstock) - Jak nazwa sugeruje zarabia się poprzez dodawanie zdjęć do przeznaczonych do tego platform np. Fotolia, IStockPhoto czy Shutterstock. Po dodaniu zdjęcie jest sprawdzane pod względem jakości i jeśli się nadaje zostaje dodane do galerii. Jednak w przeciwieństwie do pisania tekstów, gdzie napisany artykuł musi być uniwersalny i można go sprzedać tyko raz tutaj raz dodane zdjęcie zarabia ciągle. Jest również opcja, aby dodawać zdjęcie na wyłączność. Za takie zdjęcie jest znacznie większa stawka - może zostać sprzedane tylko jeden raz. Zazwyczaj w ten sposób można zarobić kilkanaście lub kilkadziesiąt złotych miesięcznie. Oczywiście bardziej doświadczeni pasjonaci fotografii zarabiają dużo więcej.

7. Zarabianie na uploadingu plików - również znany sposób dorabiania. Zarabianie polega na umieszczaniu na forach warezowych materiałów, które zainteresowani ściągają, a my dostajemy za to pieniądze. Materiały powinny być naszego autorstwa, ale wystarczy wejść na dowolne forum warezowe i od razu widać, że jest inaczej. Zarobki podobnie jak w 4 i 5 sposobie, zależą od popularności naszego materiału (oraz naszej popularności na forum w ogóle). Im bardziej reklamujemy nasze materiały tym więcej osób go ściągnie i tym więcej zarobimy. Są to zazwyczaj stawki x$ za 1000 pobrań, jednak pobranie z USA jest zawsze warte więcej niż pobranie z naszego kraju, a pobranie z naszego kraju jest więcej warte niż pobranie np. z Białorusi. Zazwyczaj są grupy A - D gdzie przydziela się kraje i stawki dla grupy. Większe stawki są w przypadku, gdzie przed pobraniem użytkownik musi wykonać jakąś czynność np. zarejestrować się na jakieś stronie czy wypełnić ankietę. Mówimy tu o stawkach nawet kilkudziesięciu złotych za jedno pobranie, ale pobrań z pewnością będzie mniej niż w przypadku pierwszego sposobu. Metoda ta pozwala przeciętnemu użytkownikowi zarobić kilkadziesiąt czasami kilkaset złotych w miesiącu.

8. Allegro (i inne podobne serwisy) - Sposób na "taniej kupię - drożej sprzedam". Zarabianie polega na tym, że szukamy okazji cenowych na serwisach typu Allegro i kupujemy dany towar, aby potem sprzedać go drożej i osiągnąć zysk. Sposób nie dla każdego - osoba mało doświadczona nic nie zyska, a wręcz straci. Miesięcznego dochodu nie da się oszacować.

9. Gry online - Sposób bardziej dla zabicia czasu i chyba najmniej dochodowy ze wszystkim wymienionych. Zarabianie odbywa się tu na zasadzie wygranych pojedynków. Gracz ustala z drugim graczem stawkę o jaką grają i zwycięzca pojedynku zgarnia pulę. Stawki zaczynają się już od kilku groszy. Im więcej gracz wygra pojedynków tym więcej zarabia. Jednak raczej jest to sposób na dorobienie do kieszonkowego, a nie na "podrasowanie" pensji. Miesięczne kwoty to zazwyczaj kilka, kilkanaście lub kilkadziesiąt złotych. Oczywiście mistrzowie gier potrafią zarobić znacznie więcej, ale są to nieliczne osoby. W niektórych grach można zmierzyć się również z przeciwnikiem obdarzonym sztuczną inteligencją.

10. Programy partnerskie - są rodzajem przedstawicielstwa handlowego przez Internet. Wybiera się firmę, z którą chce się współpracować, poleca jej produkty i jeśli dojdzie do sprzedaży otrzymuje określoną prowizję. Ten sposób uważany jest za jeden z najlepszych na zarobienie pieniędzy przez Internet. Podobnie jak w sposobie 8 nie da się ustalić jednoznacznie miesięcznych zarobków - mogą być też lepsze i gorsze miesiące. Zarabiając tym sposobem należy pamiętać, że bardzo ważna jest włożona praca własna - im lepiej zareklamujemy produkt danej firmy tym więcej osób go kupi i tym więcej można zarobić. Raczej nie jest sposób nie dla wszystkich (nie każdy umie dobrze zareklamować produkty), ale spróbować można zawsze. Wiadomo jedne programy są bardziej, inne mniej dochodowe. Najlepiej wybrać taki program, który oferuje takie produkty, w tematyce których dobrze się orientujemy.

11. Forex itp. - Tutaj, aby coś zarobić należy najpierw zainwestować. Zasada działania podobna do giełdy papierów wartościowych. Zarobków nie da się przewidzieć - można łatwo zarobić, ale też łatwo stracić.

12. Inne sposoby zarabiania przez Internet - do innych można zaliczyć zarabianie na tworzeniu szablonów stron internetowych czy wykonywanie zleceń przez internet. Zlecenia tego typu można znaleźć np. na stronie www.freelancer.pl. Niektóre zlecenia są warte nawet kilkaset czy kilka tysięcy złotych. By je zrealizować trzeba dysponować konkretnymi umiejętnościami np. programowanie, tworzenie stron internetowych, projektowanie grafiki. Sposób zatem nie jest dla każdego, a miesięczne zarobki wahają się od kilkuset do kilku tysięcy złotych miesięcznie.


Więcej na temat zarabiania w sieci oraz konkretne oferty:

Jak pokazują wyżej wymienione sposoby Internet może być źródłem dochodów. Niektóre sposoby są bardziej inne mniej dochodowe, ale każdy umożliwia wygenerowanie choćby drobnego zysku.

Komentarze

Marek
Uważam ze programy partnerskie to dobre rozwiązanie
http://www.grupa-icea.pl
Michał Wolter
Polecam stronkę internetową różne sklepy internetowe, oferty pożyczek, oferty ubezpieczeń oc, poradniki jak zarabiać przez internet : http://pomoczsukcesem.pl
michał
Zachęcam do oglądnięcia sobie filmiku :P , oraz do współpracy z programem partnerskim mBank bo naprawdę warto :)
http://www.mbank.net.pl/program-partnerski/?sprzedawca=61139726
https://www.youtube.com/watch?v=7GwMfDQD_ag&t=15s
Jak to działa ?? Chcesz zacząć współpracę? masz pytania???
Napisz wiadomosc e-mail na : , a pomogę ci zarabiać przez internet.
AL
Tutaj macie listę wszystkich dobrych serwisów zarobkowych:
https://www.youtube.com/watch?v=XP2xsLDHakw
Werav
Polecam stronkę http://web-selldiam.com/
Paweł
Jeśli ktoś jest zainteresowany zarabianiem godnych pieniędzy przez internet nie rezygnując jednocześnie ze swoich zajęć, to zapraszam do współpracy w moim zespole. Info na
Kacper Kużniar
Ja polecam ten ciekawy program polega na promowaniu różnych książek - można na nim zarobić, dla chętnych link obok http://www.zlotemysli.pl/
Allin
Dzisiaj jest chyba więcej sposobów zarabiania niż chętnych. Uważam, że każdy może dziś znaleźć dla siebie. Kiedyś pieniądze leżały na ulicy, dziś leżą w internecie :)
http://pawelgostomski.pl
Tomczyslavv
Używajcie tylko i wyłącznie sprawdzonych firm, które są zarejestrowane jak https://x-binary.com/, który działa już długo i jest w 100% wypłacalny. Najlepsze w nim jest to, że sam nam szuka poleconych i nie trzeba naganiać ludzi.
T68
Program zarobkowy, który robi furorę w branży zarabiania w sieci. Firma całkowicie legalna, posiadająca certyfikat, który udostępnia dla każdego do wglądu. Istnieje ponad rok i płaci zawsze na czas. Oferują bardzo duży zysk bo aż 55% w 25 dni. Nie musisz w nic klikać, jedyne co robisz to codziennie wypłacasz zysk. Polecam serdecznie.
LINK: pracadlanas.pl/ skyllex-tb/



Zarabianie na bloguMimo wciąż niejasnego statusu prawnego blogów i lekkiego pobłażania, z któr


Dochód pasywnyPojęcie dochodu pasywnego brzmi dosyć tajemniczo i nie dla wszystkich jest całkowicie jasne,


Zarabianie poprzez klikanie w reklamyIstnieje wiele metod zarabiania pieniędz


Rachunki maklerkieZ pewnością nieraz w życiu spotkaliśmy się z terminem rachunku maklerskiego.