Czym są systemy przyzywowe, przwoławcze?

System przyzywowy w szpitaluCzym są systemy przyzywowe, przywoławcze? Z pewnością niejeden z nas słyszał termin: system przyzywowy lub przywoławczy. Systemem przyzywowym, zwanym inaczej przywoławczym, nazywamy układ, pozwalający na sprawną komunikację w wielu miejscach.

Systemy te są powszechnie używane w służbie zdrowia, między innymi w szpitalach, ale również w domach opieki, hospicjach, obiektach, gdzie przebywają osoby niepełnosprawne, dzieci czy zakładach karnych. Ich zadaniem jest ułatwienie porozumiewania się, najprościej rzecz ujmując, klientów z pracownikami.

Systemy przyzywowe w szpitalach

W przypadku szpitali systemy przywoławcze pozwalają na lepszą i sprawniejszą komunikację pomiędzy chorym a lekarzem czy pielęgniarką. Zamontowanie systemu daje możliwość szybkiego powiadomienia personelu o problemie, na przykład gorszym samopoczuciu, potrzebie zażycia leku przeciwbólowego czy skończonej kroplówce. Chory w błyskawicznym tempie może przywołać osobę kompetentną, gdy zrobi mu się słabo, coś mu spadnie albo będzie chciał wyjść do toalety, a sam nie jest w stanie tego zrobić. Gdy naciśnie odpowiedni przycisk na panelu nad swoim łóżkiem, pielęgniarka dostanie o tym informację i będzie mogła niezwłocznie pospieszyć z pomocą.

Systemy przyzywowe w miejscach opieki

Podobnie kwestia ma się w przypadku domów opieki i hospicjów. Systemy przyzywowe stosuje się również tam, gdzie przebywają osoby niepełnosprawne. Mogą one szybko powiadomić obsługę o swoich potrzebach. Takie alarmy sprawdzają się także w przedszkolach. Dzieci bardzo sprawnie się nimi posługują, informując pracowników, że chcą skorzystać z toalety, coś zjeść lub coś im się stało. Kolejnym miejscem, gdzie systemy te doskonale sprawują swoją funkcję są więzienia i zakłady karne. Osadzeni mogą szybko poinformować strażników o problemie lub zasygnalizować swoje potrzeby.

Systemy przywoławcze w gastronomii

Systemy przywoławcze są coraz bardziej popularne także w sektorze gastronomicznym. Można zamontować je w barze czy restauracji, co znacznie przyczynia się do usprawniania obsługi klientów. Jeśli przy stoliku znajdują się odpowiednie przyciski, klient może, w zależności od potrzeb, zawołać kelnera, zgłosić chęć zmiany zamówienia, domówienia kolejnych potraw czy chęci opłacenia posiłku.

Systemy przywoławcze w biznesie

Co ciekawe, z nowoczesnych systemów przywoławczych coraz chętniej korzystają również firmy, wykorzystując ich użycie w ułatwianiu komunikacji. System przyzywowy sprawdza się w przypadku dużych firm, w których tradycyjne, bezpośrednie komunikowanie jest utrudnione, na przykład z racji ogromnej przestrzeni. Zamontowanie systemu pozwala przełożonemu na wezwanie do siebie odpowiedniego pracownika czy poinformowanie swoich podwładnych na przykład o zebraniu.

Systemy przywoławcze są nowoczesne, działają intuicyjnie i są bardzo proste w obsłudze. Jest to niezwykle istotne, ponieważ zazwyczaj używa się ich w miejscach, gdzie łatwa obsługa jest niezwykle ważna. Dzięki temu z systemu jest w stanie korzystać osoba zdrowa, chora, niepełnosprawna, starsza czy nawet dziecko. Ich zastosowanie stale się rozszerza, a ilość ich funkcji dynamicznie wzrasta.

Źródło: www.schima.pl.

Komentarze