Woda do firmy - praktyczne i ekologiczne rozwiązanie

Woda dla firmyDużą część życia spędzamy pracując, co często wiąże się z przebywaniem w biurze po kilka godzin dziennie. Miejsce wykonywania codziennych obowiązków powinno być komfortowe, bezpieczne i odpowiednie dla pracowników. Jedną z podstaw, o jakie pracodawca musi zadbać, jest zapewnienie wody zdatnej do picia. Bez codziennej, odpowiedniej dawki wody, organizm może doznać osłabienia, a co za tym idzie, osoba, której brakuje wody, może być senna, zdekoncentrowana i rozdrażniona z powodu bólu głowy. Dlatego tak ważne jest regularne picie wody, o czym należy pamiętać także w czasie pracy. Praktycznym rozwiązaniem dla pracodawcy jest zamówienie wody do firmy, dzięki której pracownicy będą mieć stały dostęp do wody.

Bez wody nie ma kołaczy

Woda jest niezbędna do prawidłowego funkcjonowania każdego człowieka. Osoba dorosła powinna wypijać w ciągu dnia około 2 l wody. Co ważne, wody nie da się niczym całkowicie zastąpić. Bez odpowiedniego nawadniania organizmu narażamy go na osłabienie oraz inne poważne konsekwencje, które mogą mieć drastyczny wpływ na zdrowie. W pracy biurowej należy pamiętać o zapewnieniu odpowiednich warunków. Często wydaje się, że do wykonywania obowiązków wystarczy miejsce przy biurku i laptop, zapominając o takich potrzebach, jak ruch czy picie wody. Bez tego praca nie będzie wydajna, a osoby ją wykonujące mogą czuć się przemęczone i ospałe.

Odpowiednie nawodnienie

Dbając o odpowiednie nawodnienie organizmu:

  • mamy lepsze samopoczucie,
  • transportujemy wartości odżywcze do komórek,
  • nasz mózg lepiej funkcjonuje,
  • utrzymujemy ciało w odpowiedniej temperaturze,
  • skóra staje się piękniejsza, bardziej nawilżona i jędrniejsza,
  • mamy więcej energii,
  • lepiej śpimy.

Woda do firmy

Osoby, które większość obowiązków wypełniają na miejscu, w firmie, muszą mieć zapewniony dostęp do świeżej wody. Jednym z rozwiązań jest kupowanie zgrzewek wody - butelek o większej lub mniejszej pojemności, po które pracownicy będą mogli sięgać zawsze wtedy, kiedy będą czuć taką potrzebę. Jednak to rozwiązanie, po pierwsze, nie jest ekologiczne - butelki plastikowe zaśmiecają środowisko, po drugie, zajmuje dużo przestrzeni, a po trzecie, wymaga kontroli i bycia odpowiedzialnym za zamawianie kolejnych partii, zawsze wtedy, kiedy woda będzie się kończyć. Inną możliwością są szklane butelki, jednak poza aspektem ekologicznym, to rozwiązanie niewiele różni się od pierwszej propozycji. Lepszym, bardziej praktycznym i ekologicznym pomysłem jest zamówienie do firmy dystrybutorów wody.

Dystrybutory wody

Wybierając wodę do firmy, często kierujemy się wygodą i ceną. Dystrybutory wody wydają się najbardziej praktycznym i racjonalnym rozwiązaniem, które łączy obie te cechy. Zamówienie wody do firmy w formie dystrybutora jest bardzo proste i odbywa się w kilku krokach. Należy wybrać odpowiedni rozmiar dyspensera oraz dzień dostawy wody do firmy. Gdy dystrybutor wody pojawi się w firmie, kwestia zapewnienia wody pracownikom zostanie rozwiązana. Zawierając umowę na 12 lub 24 miesiące, możemy być pewni, że co 4 tygodnie zostanie dostarczona kolejna partia źródlanej wody. Zamówienie składa się online, dzięki czemu nie trzeba tracić czasu na formalności wymagające spotkań.

Nawyk picia wody

Dystrybutor do wody pomaga wyrobić nawyk codziennego, regularnego picia wody. Warto zachęcić pracowników do tego, żeby nalewali sobie wody za każdym razem, gdy przechodzą obok dystrybutora. Na pewno po jakimś czasie będzie można zauważyć efekty odpowiedniego nawodnienia, które tak bardzo wpływa na kondycję i samopoczucie każdego człowieka.

Komentarze