Wady i zalety korzystania z usług biura księgowego

Biuro księgoweZastanawiasz się, czy pełnoetatowy księgowy się opłaca? Nie jesteś zadowolony ze swojego księgowego? Rozwiązanie, jakie dla Ciebie proponujemy to outsourcing księgowości. Oznacza to, że Twoje rozliczenia księgowe i podatkowe są obsługiwane przez firmę zewnętrzną. Jak dokładnie to działa i jakie są korzyści z takiej współpracy?

Biuro rachunkowe oszczędza Twoje pieniądze

Korzystanie z usług biur rachunkowych jest atrakcyjne dla wszystkich firm. Dla małych i średnich, zwłaszcza że nie stać ich na zatrudnienie własnych księgowych. Koszty personelu są wysokie, niezależnie od czasu spędzonym na poszukiwaniu odpowiedniego pracownika. Nie można zapominać o szkoleniach, regularnych kursach i sprawdzaniu pracy księgowego.

Korzystając z usług biura księgowego, obniżysz finansowe koszty wynagrodzeń i osiągniesz lepszy wynik ekonomiczny. Obsługa księgowa firmy przez zewnętrzne biuro rachunkowe po prostu się opłaca. Dodatkowym atutem współpracy z zewnętrzną firmą księgową jest to, że oszczędzasz na oprogramowaniu i sprzęcie. Dodatkowo możesz ubiegać się o odliczenie VAT.

Profesjonalne firmy księgowe ponoszą pełną odpowiedzialność za poniesione szkody. Trzeba sobie uświadomić, że pracownik pokrywa szkody tylko do 4,5-krotności jego przeciętnego wynagrodzenia, podczas gdy firma księgowa jest na takie ewentualności ubezpieczona.

Jakość i rzetelność wykonanej pracy - biuro rachunkowe i obsługa księgowa firmy

Niewątpliwym atutem jest najwyższa jakość wykonywanych prac. Firma księgowa zna obowiązujące przepisy i ma duże doświadczenie, więc nie musisz się martwić o brak kwalifikacji. Posiada również szerszy zakres wiedzy niż tylko księgowość finansowo-płacowa. Zna się także na prawie z zakresu kadr, doradcy podatkowego czy audytora.

Biuro rachunkowe będzie Cię reprezentować w negocjacjach z organami administracji państwowej, bankami czy firmami audytorskimi. Skorzystanie z usług biura rachunkowego jest odpowiednie dla każdego, kto nie lubi marnować czasu.

Dobra firma księgowa jest dyskretna

Profesjonalna firma wykona swoją pracę dyskretnie i odpowiedzialnie. Masz pewność, że uzgodnione prace zostaną wykonane w terminie. Wiele firm oferuje prowadzenie księgowości bezpośrednio w Twojej firmie. Jeśli nie masz odpowiedniego lokalu, przyjdą po dokumenty i ponownie Ci je przyniosą, więc nie musisz się o nic martwić. Istnieje również możliwość zorganizowania archiwizacji dokumentów w biurze rachunkowym i zaoszczędzenia dodatkowych kosztów przestrzennych.

Martwisz się powierzeniem swojej księgowości firmie zewnętrznej?

Boisz się, że stracisz kontrolę nad księgowością lub że informacje wyciekną? Możesz pozbyć się tych obaw, wybierając naprawdę wysokiej jakości i rzetelne biuro rachunkowe. Zapoznaj się z referencjami firmy, a następnie skontaktuj się z osobami z danego biura. Spotkaj się osobiście i nie bój się zapytać o wszystko, co Cię interesuje lub czego się boisz.

Zalety korzystania z usług biura księgowego

 • Niższe koszty;
 • Niższe koszty archiwizacji dokumentów;
 • Oszczędność na oprogramowaniu i sprzęcie;
 • Lepszy wynik ekonomiczny;
 • Wysoka jakość wykonanej pracy;
 • Komunikowanie się z instytucjami państwowymi i unikanie nieporozumień z tym związanych;
 • Dyskrecja, odpowiedzialność, rzetelność;
 • Branie odpowiedzialności za wszelkie szkody;
 • Szeroki zakres wiedzy.

Wady korzystania z usług biura księgowego

 • Dostęp do poufnych informacji;
 • Ryzyko wyboru nieodpowiedniego kandydata.

Źródło: www.businessmind.pl.

Komentarze