VPS a serwer dedykowany - porównanie

VPS a serwer dedykowanyChcąc zaistnieć w sieci, w dobie tak silnie postępującej informatyzacji, nie wystarczy po prostu wyposażyć się w taką czy inną stronę internetową. Kluczowe jest zadbanie o każdy detal, a jednym z najważniejszych czynników okazuje się przede wszystkim należycie dopasowany do potrzeb i specyfiki naszej strony www hosting. Ci, dla których klasyczne rozwiązanie w postaci wariantu hostingu współdzielonego to zdecydowanie za mało, mają do wyboru między innymi serwer VPS, jak również serwer dedykowany. W czym tkwi różnica między obiema opcjami?

Serwer VPS

Pierwsza kwestia, o której trzeba wspomnieć w kontekście Virtual Private Server to zwłaszcza brak większych ograniczeń jakie w przypadku zaawansowanych witryn internetowych są najczęstszym dylematem. Klienci podpisują umowy bez świadomości, że określony transfer to w ich przypadku zdecydowanie za mało. I wtedy rodzi się problem, jak zagwarantować swojej stronie płynność wczytywania, szybkie tempo ładowania się, a przy tym brak jakichkolwiek usterek. Od razu stawiając na serwer VPS nie ma raczej kłopotu z brakiem wystarczającej ilości przestrzeni dyskowej. Miejsca do wykorzystania jest dla pojedynczego konsumenta pod dostatkiem, więc można swobodnie rozbudowywać stronę i do woli ją modyfikować. Drugim plusem wynikającym z inwestycji w VPS okazuje się sposobność instalowania dowolnie wybranych aplikacji. W tej materii korzystający z takiej formy hostingu może robić, co tylko chce, konfigurując parametry wedle własnego uznania. Biorąc pod uwagę jakość, na jaką może liczyć posiadacz charakteryzowanego wariantu hostingowego, nie jest to narzędzie wygórowanie drogie. Owszem, to kosztowniejszy wydatek niż standardowy hosting współdzielony, ale skrupulatnie dokonując selekcji wśród rekomendowanych firm usługowych typu Hekko, nie ma kłopotu z natrafieniem na atrakcyjne warunki i stosunkowo niską cenowo propozycje. VPS gwarantuje również pełny dostęp administratora i mnóstwo rozmaitych zastosowań. To znakomite rozwiązanie tak dla firm średnich czy dużych, jak i dla użytkowników zaawansowanych oraz początkujących.

Serwer dedykowany

Dla stuprocentowych zawodowców, których nie interesuje nic innego poza czystym profesjonalizmem idealnym okaże się serwer dedykowany. To oczywiście droższe rozwiązanie, ale i bardziej skomplikowane a przez owe skomplikowanie rozumie się zwłaszcza wysoką jakość z jaką wiąże się inwestycja w tego typu wariant hostingowy. Trzeba mieć świadomość, że korzystający z serwera dedykowanego ma niczym nieograniczoną konfigurowalność, maksymalny dostęp do pełnej mocy obliczeniowej oraz całej pamięci maszyny, jak i prywatny sprzęt najwyższej klasy z indywidualnie dobieranym systemem operacyjnym oraz szeregiem parametrów technicznych ustalonych na podstawie własnego zapotrzebowania czy osobistych preferencji. Z serwera dedykowanego warto, aby korzystały wielkie firmy ze specyficznymi wymogami względem prowadzonych stron, baz danych, blogów czy wszelkiego innego typu witryn www.

Ocena: 5.0

Komentarze