Videomarketing - nowy trend w marketingu

VideomarketingPrzez lata opracowano wiele strategii marketingowych mających na celu zapoznanie potencjalnego klienta z danym produktem lub usługą. Wiadomo, że nie wszystkie odniosły spektakularny sukces, jednakże wiele spośród nich okazało się być przełomowymi. Tak jest na przykład z video marketingiem, który coraz częściej wkracza do naszej codzienności.  Nagrywanie i publikowanie interesujących filmików, które są wystarczająco długie, by zapoznać z tematem, a jednocześnie tak krótkie, by nie znudzić widza, to strzał w dziesiątkę. Nic więc dziwnego, że coraz więcej osób oraz korporacji decyduje się na tego typu kampanie.

Nowoczesny videomarketing

Ludzie są wzrokowcami niezależnie od płci. Z tego powodu o wiele skuteczniejsza jest kampania reklamowa bazująca na kolorowych grafikach i filmach wideo, aniżeli zawierająca bardzo długi tekst. Łatwiej ją zapamiętać, jest ciekawa, w pełni angażuje mózg na kilka lub kilkanaście minut. Zresztą doskonale wiadomo, że o wiele łatwiej jest obejrzeć kilkuminutowe filmy niż skupić się na mozolnym odczytywaniu kolejnych informacji. W dobie zalewających treści na różnorodne tematy nie jest to dziwne, dlatego wielu reklamodawców decyduje się sięgać po jak najprostsze sposoby przekazu.

Kto stosuje video marketing?

Marketing może dotyczyć bardzo wielu dziedzin życia. Korzystają z niego nie tylko osoby zajmujące się pracą dla ogromnych korporacji, lecz również prywatni autorzy prowadzący blogi. Aby zwiększyć popularność wejść na swoje strony można zamieszczać na rożnych portalach internetowych krótsze lub dłuższe filmy, które dotrą do większej grupy internautów. Obejrzenie filmu zajmuje kilka minut, a prześledzenie tekstu z jego zrozumieniem o wiele dłużej. Ponadto ciekawie przedstawione treści na filmie potrafią zaciekawić, a tekst po prostu znudzić. A chyba wiadomo, że grzechem jest znudzić potencjalnego klienta.

Razem łatwiej, ale samodzielnie też można

Oczywiście najlepszym rozwiązaniem przy produkcji filmików jest zatrudnienie kilku osób, które fachowo wykonają swoją pracę. Montażysta łączący w całość wszystkie materiały oraz reżyser na pewno zmniejszą ilość pracy, a jednocześnie dodadzą wiele świeżych pomysłów. Niestety to dość luksusowa opcja pracy, więc na początku produkcji filmów niekoniecznie będzie się ona sprawdzać. Wielu twórców zaczyna od samodzielnej pracy. Na pewno jest to dość żmudne zajęcie zajmujące wiele godzin, jednakże pozwala ono na pełną kontrolę. Osobiście opracowuje się strategie, ustala tematykę filmów, zajmuje montażem i publikacją, a także ma bliższy kontakt z odbiorcami kampanii. Wraz z rozwojem biznesu nastąpi konieczność powiększenia załogi produkującej filmy.

Inwestycja w sprzęt

Filmy może obecnie nagrywać każdy. Tak samo każdy może je wrzucać za darmo to sieci. Istotna jest jednak jakość obrazu filmików. Najczęściej wybór pada na dobrą kamerę cyfrową, która świetnie sprawdzi się do nagrywania obrazów. Aby stworzyć szereg dobrych jakościowo filmów na strony internetowe trzeba wybrać taki sprzęt, którego parametry będą odpowiadać dzisiejszym wymaganiom internautów. Istotna jest także wygoda pracy, ponieważ kręcenie filmików trwa o wiele dłużej niż wskazywałaby na to ich długość. Oczywiście w tym przypadku jakość sprzętu idzie w parze z ceną, więc warto zainwestować nieco więcej pieniędzy w sprzęt, a potem poświęcić czas na poznanie się z jego obsługą. W końcu wiadomo, że posiadanie produktu z najwyższej półki nie da odpowiednich efektów, jeżeli nie znajdzie się on w dłoniach osoby potrafiącej się nim obsługiwać.

Czy video marketing jest lepszy od standardowych kampanii marketingowych? Na pewno jest nowym rozwiązaniem, które świetnie sprawdziło się w dobie zbyt wielu informacji napływających z wielu stron. Dzisiaj nie musimy szukać nowych wiadomości, tylko segregować je, aby poświęcać na ich analizę jak najmniej czasu. Oglądanie filmików jest o wiele łatwiejsze niż czytanie tekstu i można to robić niemal w każdej sytuacji. Byle tylko mieć połączenie z Internetem, o co dzisiaj nie jest trudno.

Wsparcie merytoryczne - http://sztos.tv/.

Komentarze