Ubezpieczenie dla firmy. Jak wybrać mądrze?

Ubezpieczenie dla firmyOtworzyłeś firmę i zastanawiasz się, jakie ubezpieczenie kupić? Możliwości masz naprawdę sporo - w ofercie towarzystw ubezpieczeniowych znajdziesz ubezpieczenia m.in. od zniszczeń, transportowe czy zdarzeń losowych. To daje ci możliwość wybrania polisy, jakiej aktualnie potrzebujesz.

Jako przedsiębiorca doskonale wiesz, że prowadzenie działalności gospodarczej wiąże się z ryzykiem. Ty jednak zdecydowałeś się wziąć to ryzyko na siebie, otwierając firmę. Nie musisz przy tym brać na siebie całego ryzyka - możesz podpisać umowę o ubezpieczenie, dzięki czemu ryzyko w określonym w umowie obszarze przejmie wybrane przez ciebie towarzystwo ubezpieczeniowe. Jakie ubezpieczenie powinieneś zakupić, a nad zakupem jakich powinieneś się zastanowić?

Ubezpieczenie OC to podstawa?

Za podstawowe ubezpieczenie można uznać polisę OC. Obowiązek posiadania takiej mają zresztą niektórzy przedsiębiorcy. Mowa m.in. o osobach prowadzących biuro rachunkowe czy kancelarię radcy prawnego. Ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej są zobowiązani posiadać również lekarze czy rzeczoznawcy majątkowi. Jeżeli prowadzisz działalność gospodarczą w innym zakresie, a obowiązujące przepisy nie nakładają na ciebie obowiązek posiadania takiego ubezpieczenia, to wcale nie oznacza to, że nie powinieneś się na takie zdecydować.

Jak ubezpieczenie OC chroni przedsiębiorcę?

Zapewnia mu ono bezpieczeństwo w sytuacji, gdy swoim działaniem lub zaniechaniem wyrządzi szkodę osobie trzeciej. Jako osoba zainteresowana nabyciem takiego ubezpieczenia musisz pamiętać, że takie ubezpieczenie chroni cię wyłącznie wówczas, gdy szkodę wyrządziłeś nieumyślnie. Jeżeli chodzi o zakres ubezpieczenia OC dla firm, to oczywistym jest, że zależy on m.in. od rodzaju prowadzonej działalności gospodarczej. Możesz z niego jednak skorzystać niezależnie od tego, czy prowadzisz niewielki zakład fryzjerski, czy też jesteś prezesem dużego zakładu przetwórczego. W każdym z tych przypadku przyda ci się dobre ubezpieczenie OC - wyjaśnia specjalista portalu www.praca-tychy.info.

Magazyn? Drogie sprzęty? Również warto pomyśleć o ubezpieczeniu

Prowadzisz działalność wytwórczą? A może zajmujesz się handlem? W każdym z tych przypadków będziesz potrzebował hali - produkcyjnej lub takiej, którą zagospodarujesz na magazyn. Zapomnieć nie możesz również o sprzętach. W pomieszczeniu produkcyjnym muszą znaleźć się liczne maszyny, zaś w magazynie np. wózki widłowe, które ułatwiają transport towarów. Czy będziesz w stanie prowadzić działalność gospodarczą, jeżeli padniesz ofiarą złodziei?

Poza ubezpieczeniami OC, w ofercie towarzystw ubezpieczeniowych znajdziesz ubezpieczenia, dzięki któremu zabezpieczysz się finansowo od włamania do firmy i kradzieży. Dodatkowo powinieneś pomyśleć o rozszerzeniu polisy OC o szkody powstałe w wyniku zdarzeń losowych. Korzystając z maszyn i urządzeń, możesz pomyśleć też o ubezpieczeniu od szkód elektrycznych.

Co wybrać?

Skoro oferta towarzystw ubezpieczeniowych jest tak obszerna, możesz mieć problem z wybraniem najlepszych ubezpieczeń. Jeżeli masz problem z podjęciem decyzji, powinieneś zdać się na specjalistów. Pamiętaj, że na rynku działają nie tylko agenci ubezpieczeniowi. Do wybranego powinieneś się wybrać, jeżeli jesteś zdecydowany na konkretne ubezpieczenie od konkretnego towarzystwa ubezpieczeniowego - każdy agent ubezpieczeniowy pracuje dla jednego agenta ubezpieczeniowego.

Poza agentami ubezpieczeniowymi, na rynku działają również multiagencje ubezpieczeniowe. W ich ofercie znajduje się wiele produktów różnych towarzystw ubezpieczeniowych. Jeżeli nie jesteś zdecydowany, specjalista tam zatrudniony dokładnie wypyta cię o twoje potrzeby, a następnie zaproponuje ci kilka produktów różnych towarzystw ubezpieczeniowych, dzięki czemu wybierzesz najlepsze ubezpieczenie z myślą o prowadzonej działalności gospodarczej.

Komentarze

Ewa
Moich klientów kompleksowo ubezpieczam w Warcie, nie zdarzyło się, że komuś Warta odmówiła odszkodowania - https://warta-ubezpieczenia.pl. Proszę zwracać uwagę na dziwnie tanie oferty i czytać dokładnie OWU.
Tomek
Ja ubezpieczyłem firmę w andiw brokers ze względu na ich wszechstronność . Jestem bardzo zadowolony ich podejściem do mnie