Start w mlm - 25 rad dla początkujących w marketingu sieciowym

Rady dla początkujących w marketingu sieciowymMLM - wyzwanie, które warto podjąć zaczynając swój pierwszy biznes. Nie wiesz jak zacząć skutecznie działać? Poniżej zostały zaprezentowane 25 wskazówek, które są łatwe do zastosowania, a których wdrożenie w życie pomoże tobie uzyskać lepszy start w mlm i jednocześnie więcej w nim zarabiać. Nie tylko dla mlm-owiczów!

1. Jak tylko przystąpisz do marketingu sieciowego, koniecznie zapisz swój plan działania oraz cele do osiągnięcia! Znajdź chwilę czasu, aby to wszystko bardzo dokładnie opisać i podążać według planu. Bądź jednocześnie realistą w jego tworzeniu, ale niech wykracza poza horyzont twoich możliwości. Pamiętaj, że wszystko co twój umysł może stworzyć, Ty możesz to osiągnąć.

2. Zacznij TERAZ. Nie czekaj, aż wszystko będzie idealne lub okoliczności będą na tyle sprzyjające, że możesz wystartować. To się nigdy nie stanie. Działaj szybko i natychmiastowo, ale jednocześnie rozważnie.

3. Traktuj marketing sieciowy jak poważny biznes, któremu poświęcasz tyle czasu, ile to możliwe. Nawet wówczas, gdy początkowo jest on wyłącznie zajęciem dodatkowym, to w niedalekiej przyszłości może być głównym źródłem dochodu. Nawyki, które nabędziesz na początku, będziesz powtarzał w przyszłości.

4. Nie koncentruj swojej uwagi na próbie pozyskania osoby, która wprowadzi szybko do Twojego zespołu kilkadziesiąt osób. Działaj z rozmachem, sponsoruj innych, ale nie skupiaj swojej uwagi na jak najszybszym rozwijaniu struktury, bo zapomnisz o ludziach, którzy ją tworzą.

5. Nie przejmuj się tym, że nie wszystkie osoby, którym zaproponowałeś przystąpienie do biznesu chcą skorzystać z takiej możliwości. Musisz być przygotowany na odmowę od wielu ludzi. Nie zniechęcaj się. Jest wiele osób, których nie znasz, a które staną się w przyszłości twoimi współpracownikami.

6. Bądź w kontakcie! Jest to jeden z najważniejszych czynników, który prowadzi do sukcesu. Ludzie, których są twoimi klientami lub partnerami rzadko oddzwonią do ciebie - pokaż im, że dbasz o ich potrzeby. Zadzwoń do nich, albo przynajmniej wyślij maila i zapytaj się co słychać, czy są zadowoleni z produktów. Przestrzegaj tej zasady, a klienci będą o tobie pamiętać.

7. Bądź cierpliwy. Duże dochody nigdy nie pojawiają się z dnia na dzień. Jest to szczególnie ważne, jeśli pracujesz dodatkowo w pełnym wymiarze czasu, a mlm traktujesz, jako dodatkowe źródło dochodów. Może potrwać nawet rok lub dwa, uzyskanie na tyle wysokich dochodów, aby zrezygnować z obecnej pracy. Gdybyś wiedział teraz, że za rok będziesz pracować domu, w pełnym wymiarze czasu, zarabiając dużo większe pieniądze niż teraz, czy nie warto byłoby poczekać.

8. Uświadom sobie, że twój biznes w mlm będzie wymagał inwestycji. To mogą być środki na reklamę, dodatkowe koszty na podróże czy paliwo. Na szczęście, marketing sieciowy nie generuje tak wielkich nakładów inwestycyjnych, że trzeba brać kredyt bankowy.

9. Nie pozwól, aby cokolwiek spowodowało, że zrezygnujesz z tej formy biznesu. Nie poddawaj się trudnościom - poradzisz sobie z nimi. Nie jesteś sam w tym biznesie!

10. Nie oczekuj, że po zaprezentowaniu produktów kilku osobom, będziesz otrzymywać nagle wielkie przychody. Musi minąć trochę czasu, aż pozyskasz regularnie kupujących klientów oraz partnerów biznesowych. Najprawdopodobniej zajmie kilka miesięcy, aby otrzymywać stały i stabilny dochód.

11. Bądź liderem, a nie tylko sponsorem. Pozyskując ludzi do mlm-u nie patrz na nich poprzez pryzmat pieniędzy, które wspólnie zarobicie. Pomagaj im w dotarciu do celu, który ty już osiągnąłeś. Pomóż im zasponsorować pierwsze dwie osoby, wykonując za nich działania rekrutacyjne. Masz osoby, które chcą przystąpić do mlm-u, zapisz je pod osoby, które są nowe w twojej strukturze. Niech wiedzą, że jesteś tam dla nich i ich wspierasz. Naucz ich robić to samo, ponieważ w ten sposób zbudujesz prawdziwy zespół.

12. Twoje działania, jeżeli są skuteczne, niech będą powtarzane przez grupę. Ale musisz być elastyczny w podejściu. Nie wszystko co jest dobre dla ciebie, co się sprawdziło u ciebie musi być zyskowne w działaniu innych. Słuchaj opinii, rad i sugestii twoich członków zespołu.

13. Nie trać czas na jałowe dyskusje z cynikami i z ludźmi, którzy nie są zmotywowani do działania . Jeżeli nie chcą działać, a spierać się tylko wyłącznie na temat tego, że w mlm-ie nie można odnieść sukcesu, to pozwól im odejść. Zachowaj energię dla tych, co chcą osiągnąć swoje cele

14. Nie narzekaj i nie pisz do grupy, za każdym razem kiedy masz problem. Nie każdy ma ochotę słuchać o tym, że coś nie wychodzi. Postaraj się rozwiązać problem samodzielnie, a dopiero wówczas, gdy nie znajdujesz odpowiedzi, poproś o pomoc swojego sponsora, a w dalszej kolejności grupę. Jednocześnie ludzie lubią słuchać, jak właśnie TY poradziłeś sobie z konkretnym wyzwaniem.

15. Zawsze prowadź jakąkolwiek działalność gospodarczą w sposób profesjonalny i etyczny. Nie wygłaszaj nieprawdziwych stwierdzeń o mlm, produkcie lub Twoich zarobkach. Nie chcesz przecież stracić wiarygodności? Musisz zbudować zaufanie do swojej osoby, a na to również potrzeba czasu.

16. Dowiedz się wszystkiego, co tylko możliwe o biznesie mlm, w którym działasz. Bądź na bieżąco ze wszystkim, co się dzieje, uczestnicz w miarę możliwości w spotkaniach, webinarach, a nawet w konferencjach. Jeżeli działa konkurencja w tym sektorze, to dowiedz się trochę na temat ich produktów i planu finansowego. Ale nie należy ich opiniować, można co najwyżej przedstawić różnice i skupić się na korzyściach, które płyną z użytkowania produktów z twojego mlm-u.

17. Nie wiesz czegoś? Rzecz absolutnie normalna - nie bój się powiedzieć, że czegoś nie wiesz. Dowiedz się i udziel stosownej odpowiedzi za jakiś czas.

18. Żyj dużymi marzeniami i celami! Małe cele przyciągają małe dochody. Żyj bez wprowadzania limitów.

19. Bądź w bliskim kontakcie z nowymi ludźmi. Niech wiedzą, że są pod opieką i nie są same. Kontaktuj się z nimi, tak często jak to możliwe, ale nie przesadzaj. Ucz je tego, czego sam się nauczyłeś. Zawsze wysyłaj maila powitalnego, jeżeli pozyskujesz kogoś przez internet. Niech wiedzą, że sponsor pracuje również dla nich i wykonuje świetną robotę!

20. Bądź entuzjastyczny! Rozmawiając przez telefon... uśmiechaj się. Ciesz się z tego, że klienci i partnerzy chcą z tobą rozmawiać. Niech wyczuwają twój entuzjazm dla tego, co robisz.

21. Gdy odkryjesz nowy sposób budowania biznesu w mlm, podziel się z nim z innymi osobami w swojej drużynie. Pamiętaj, że... kopiowanie jest kluczem do sukcesu w tym biznesie.

22. Pamiętaj o osobach, które testują produkty, którym dałeś informatory na temat biznesu. Zapisuj ich imiona, numery telefonu lub adres mailowy.

23. Ucz się! Szukaj materiałów, książek i kursów nie tylko w temacie mlm, ale również dotyczących rozwoju osobistego. Wdrażaj to, czego się już nauczyłeś. Może nie wszystko przyniesie zamierzone efekty, ale wiedza na pewno zaprocentuje.

24. Nie dopuścić, aby małe problemy zdominowały twoje myślenie o biznesie. Odrzuć te, które ciebie denerwują. Myśl pozytywnie i zawsze koncentruje się na twoich wielkich marzeniach i celach.

25. Niech to, co robisz sprawia tobie dużo radości i zadowolenia. Niech stanie się twoim hobby! Będziesz czekać z radością na następny dzień, aby robić to co kochasz, ponieważ będzie to źródłem twojej wielkiej satysfakcji!

Autor artykułu

Artykuł został przygotowany przez portal finansowy finansowakredytow.pl - wyszukiwarki kredytów i pożyczek. Produkty bankowe i pozabankowe.

Komentarze