Sklep zoologiczny - czy to dobry pomysł na biznes?

Sklep zoologicznyPodstawową kwestią, która może mieć olbrzymi wpływ nie tylko na wygląd i formę danego sklepu, ale również na proces zakładania biznesu, jest zadecydowanie, czy oprócz karmy i akcesoriów, postanowimy sprzedawać w nim zwierzęta. Przede wszystkim, w dużej mierze determinuje to potencjalny koszt naszej inwestycji.

Załóżmy, że nasz sklep zoologiczny będzie umożliwiał kupno zwierząt. W tym przypadku konieczne jest zaznajomienie się z przepisami wynikającymi z ustawy o ochronie zwierząt, bowiem w ten sposób zyskamy świadomość, jakie warunku musimy im zagwarantować. Powinniśmy zdawać sobie sprawę, że żywe zwierzęta wymagają różnej temperatury, naświetlenia, przestrzeni oraz konkretnego pożywienia i wody.

Nie ulega najmniejszej wątpliwości, że zwierzęta nie trafią same do naszego sklepu. W związku z tym, należy starannie wyselekcjonować zaufane i legalne źródła, które będą w stanie dostarczyć do naszego lokalu upragnione zwierzaki. Sprawująca nadzór nad wspomnianą wcześniej ustawą Inspekcja Weterynaryjna może błyskawicznie zweryfikować dokumenty (lub ich brak) i udowodnić nam łamanie prawa. Tym bardziej, jeśli planujemy sprzedaż wysyłkową zwierząt - wtedy niezbędna jest kompleksowa znajomość przepisów UE w tym zakresie.

Sklep zoologiczny, czyli lokal i wyposażenie

Przyszły sklep zoologiczny trzeba kompleksowo wyposażyć, o ile rzecz jasna posiadamy odpowiedni lokal. Kwestia przestrzeni i umiejscowienia danej placówki zależy wyłącznie od potrzeb, preferencji oraz umiejętności w zakresie marketingu właściciela sklepu. Jako, że nasz biznes będzie sklepem, przyda się lada i kasa fiskalna, a także regały, na których znajdować się będą akcesoria, klatki, akwaria czy terraria. Warto mieć świadomość, że fundamentalną kwestią są klimatyzacja oraz wentylacja, bowiem zagwarantowanie żywym zwierzętom optymalnej temperatury jest niezwykle istotne. Rzecz jasna, nasze zaplecze powinno być wyposażone we właściwe warunki sanitarne, aby móc regularnie czyścić wcześniej wspomniane akwaria, kuwety, klatki czy terraria.

W sklepie trzeba mieć co sprzedawać

Co takiego oferują sklepy zoologiczne z najwyższej półki? Przede wszystkim żywe zwierzęta, czyli chomiki, myszy, papugi, rybki, świnki morskie, króliki i tym podobne. Ponadto, mile widziane są wszelkie akcesoria, zabawki, smycze, obroże, wyposażenie akwarium, miski czy domki dla zwierząt. Jako, że nasi pupile powinny być zadbane, warto zatroszczyć się o posiadanie odżywek, szamponów, witamin czy preparatów dedykowanych walce z pchłami i kleszczami, a także żwirków, ściółek, szczotek oraz grzebieni.

Sklep zoologiczny, a koszta

Reasumując, do najistotniejszych wydatków związanych z otworzeniem własnego sklepu zoologicznego są bez wątpienia kupno lub wynajęcie lokalu, jego adaptacja, wyposażenie i zakup towaru. Poza tym, warto postarać się o stronę internetową czy, w przyszłości, o sprzedaż wysyłkową. Rzecz jasna, sklep zoologiczny nie jest w stanie prawidłowo funkcjonować bez pracowników. Nie ulega wątpliwości, że wykwalifikowane osoby, które posiadają dużą wiedzę w dziedzinie zoologii, mogą mieć zbawienny wpływ na potencjalny sukces sklepu.

Autor: www.zbudujbiznes.pl.

Ocena: 5.0

Komentarze