Skąd pozyskać środki na organizację zawodów sportowych? 3 źródła finansowania, o których musisz wiedzieć

Brama reklamowaBez względu na to, czy organizujesz imprezy sportowe od lat, czy jest to Twój pierwszy raz, jednym z najważniejszych i najtrudniejszych zadań, przed jakimi staniesz, jest pozyskanie środków finansowych. Aby zdobyć dofinansowanie, trzeba wiedzieć do kogo się zwrócić i w jaki sposób się przygotować. Gdzie skierować swoje pierwsze kroki, aby Twoja wymarzona impreza sportowa stała się rzeczywistością?

Duże i małe firmy, czyli sponsoring

Jedną z najpopularniejszych metod pozyskiwania środków na organizację imprezy sportowej jest sponsoring. W przypadku wydarzeń związanych z aktywnością fizyczną istnieje naprawdę dużo możliwości, aby zachęcić potencjalnego sponsora do współpracy, a więc i duża szansa na to, że ktoś zechce sfinansować pewną część kosztów organizacyjnych. Warto pamiętać, że wiele firm lubi być kojarzonych ze sportem, zdrowym trybem życia czy zdrową rywalizacją, dlatego chętnie inwestują w reklamę na takich wydarzeniach. Jako organizator imprezy sportowej możesz zaproponować potencjalnym sponsorom wiele ciekawych form promocji - bramy startowe, bandy, koszulki zawodników… To wszystko jest doskonałą przestrzenią, na której można wyeksponować logotyp sponsora. Co jeszcze? Promocja w mediach społecznościowych czy możliwość ustawienia swojego stoiska w miejscu imprezy powinna skusić niejednego potencjalnego sponsora.

Budżet obywatelski i finansowanie z samorządu

Drugim wartym uwagi źródłem finansowania imprez sportowych są środki pozyskiwane z budżetu samorządu terytorialnego. Warto wiedzieć, że każdy samorząd dysponuje środkami na realizację celów zadań publicznych, czyli m.in. na ochronę i promocję zdrowia oraz upowszechnianie kultury fizycznej. Imprezy sportowe wpisują się zarówno w pierwszą, jak i drugą kategorię, dlatego warto postarać się finansowanie z urzędu miasta, gminy lub powiatu i wypełnić odpowiedni wniosek. Dużą szansę stanowią także tzw. budżety obywatelskie, które stają się coraz popularniejsze, szczególnie w dużych miastach. Aby poznać szczegóły, wejdź na stronę internetową lokalnego samorządu, poznaj daty składania wniosków o dofinansowanie i przygotuj się merytorycznie, aby zwiększyć swoją szansę na wygraną.

Fundacje i organizacje pożytku publicznego

Aby pozyskać środki na organizację imprezy sportowej, warto zwrócić się także w stronę fundacji zajmujących się promocją zdrowego trybu życia i podobną tematyką. Niektóre z nich mogą Ci pomóc - ofiarować lub pożyczyć niezbędny sprzęt, wesprzeć finansowo lub podzielić się doświadczeniem i kontaktami, które ułatwią Ci pozyskanie sponsorów. Fundacje i organizacje pożytku publicznego to także dobre miejsce, aby znaleźć wolontariuszy, którzy pomogą Ci podczas samego wydarzenia.

Kilka słów podsumowania

Organizacja imprezy sportowej to czasochłonne i wymagające zajęcie, jednak przy odrobinie wytrwałości z pewnością Ci się uda. Nie wstydź się prosić o pomoc, rozmawiaj ze swoimi przyjaciółmi i znajomymi, wysyłaj maile do lokalnych firm i przedsiębiorstw, a na pewno znajdziesz ludzi, którzy zechcą Ci pomóc. Czasami środki finansowe na organizację wymarzonego wydarzenia znajdują się tam, gdzie najmniej się tego spodziewamy. Próbuj w różnych miejscach, a zwiększysz swoją szansę na sukces!

Więcej na: http://inventini.com/dmuchance-reklamowe/bramy-reklamowe.

Ocena: 5.0

Komentarze