Samochody

Jak przygotować auto do wiosny?

Samochód na wiosnęNa stan twojego auta wpływ mają nie tylko niskie temperatury, ale też trudne warunki drogowe, śnieg, sól czy błoto. Dlatego, gdy zima mija, a w zasięgu temperatur i pogody pojawia się wiosna, warto przygotować auto na jej nadejście. Podpowiadamy jak.

Więcej…

 

Auto detailing - cóż to takiego?

Auto detailingJednym zdaniem można powiedzieć, że jest to doprowadzenie samochodu do idealnego stanu wizualnego. Czyli tworzymy błyszczące cacko na czterech kółkach. Mówimy tu zarówno o wnętrzu auta jak i o jego elementach zewnętrznych. Temu procesowi poddać można zarówno auta nowe jak i te, które swoje czasy świetności mają już dawno, dawno za sobą. Efekty auto detailingu znacznie przewyższają ten uzyskany po zwyczajnym myciu i woskowaniu samochodu.

Więcej…

   

Kredyt na samochód czy leasing?

Kredyt na samochódCzęsto zdarza się, że na początku swojej działalności finansowej przedsiębiorca nie ma  wystarczających środków, aby zakupić potrzebny mu przedmiot np. samochód. Z pomocą przychodzą różne sposoby finansowania kredyt celowy lub leasing. Obie formy powodują, że przedsiębiorcy nie jest od razu potrzebna duża ilość środków pieniężnych, a wystarczy, że będzie opłacał co miesięczne raty. Co ciekawe obie formy finansowania przynoszą spore korzyści podatkowe, w tym momencie leasing jest nieco bardziej korzystny niż kredyt. Co zatem wybrać kredyt czy leasing?  Odpowiedź na to pytanie nie będzie jednoznaczna.

Więcej…

 

Kiedy należy dokonać wymiany opon?

Opona samochodowaCzęsto kierowcy czekają z wymianą opon do ostatniej chwili. Niesie to niekiedy dość poważne zagrożenia, ponieważ w obliczu śniegu nietrudno o poślizg, a przyczepność odgrywa wówczas jedną z głównych ról. Kiedy więc najlepiej wymienić opony i jak może wyglądać stan dróg po zimie?

Więcej…