Sala spotkań i sala konferencyjna - jak je urządzić?

Sale konferencyjneKażda większa firma potrzebuje salki konferencyjnej lub sali spotkań - miejsca, gdzie zarówno można się spotkać na negocjacje z klientami, jak i przeprowadzić szkolenie dla pracowników. Sale konferencyjne często także służą jako miejsca narad albo spotkań zarządu. Jak urządzić tego typu pomieszczenie? Co powinno się znaleźć w sali tego typu?


Sala konferencyjna - wykorzystać przestrzeń

Najczęściej firmy nie decydują się na wydzielenie takiej przestrzeni, jednak jeśli odczuwamy, że bardzo by się przydała w naszej firmie - warto zastanowić się, czy nie mamy pomieszczenia, które warto by na taką salę zaaranżować. Podliczając koszty należy rozważyć, ile kosztuje wynajem takiej sali w naszej miejscowości - często dużo tańszą opcją okazuje się urządzenie takiego pomieszczenia w siedzibie firmy.

Podstawowe wyposażenie sali konferencyjnej to wygodny, szeroki stół lub stoły i krzesła. Bardzo przydatna jest także tablica pod projektor multimedialny - najpraktyczniejsze są zwijane automatycznie. Sam rzutnik warto umieścić na odpowiednim wysięgniku lub podczepianej półce. Znaleźć je można w ofercie wielu firm, np. Fabryki Mebli Biurowych Wuteh. Innym rozwiązaniem jest wyposażenie sali w duży telewizor o odpowiedniej przekątnej ekranu.

Salkę konferencyjną można także zaopatrzyć w kącik barowy, gdzie stać będą mogły filiżanki na kawę lub herbatę, woda i drobny poczęstunek - jest to ważne zwłaszcza w trakcie spotkań biznesowych. Stworzenie takiego kącika ułatwi obsługę gości.

By wykorzystać dobrze przestrzeń sali konferencyjnej może także zaopatrzyć ją w zamykane szafy na dokumenty - jednocześnie sala spotkań może pełnić rolę drugiego archiwum do składowania mniej ważnych materiałów, na przykład ulotek reklamowych, folderów itp.

Miejsce spotkań - jaka kolorystyka?

Sala konferencyjna powinna być urządzona w stonowanych kolorach. Jasne, najlepiej białe, jasnożółte lub kremowe ściany sprzyjać będą skupieniu na osobie mówcy lub treści prezentacji. Mało krzykliwe meble oraz design także raczej będzie pomagał w koncentracji. Jeśli pomieszczenie, które zamierzamy przeznaczyć na salę spotkań, ma okna - najlepiej zaopatrzyć je w rolety lub zasłony. Dzięki temu na czas prezentacji lub wyświetlania materiałów szkoleniowych będzie można odciąć dopływ dziennego światła i poprawić widoczność.

Pomieszczenie bez okien warto zaopatrzyć w świetlówki o spektrum światła zbliżonym do światła dziennego - zwłaszcza jeśli planujemy tam wielogodzinne spotkania. Tego typu oświetlenie bardzo poprawi samopoczucie uczestników spotkań, zwłaszcza w trakcie szkoleń.

Urządzając salę konferencyjną warto zadbać, by jej wygląd był spójny zresztą wystroju pomieszczeń biurowych, nie jest to jednak warunkiem nadrzędnym. Przede wszystkim, wybierając meble biurowe do tego pomieszczenia warto kierować się wygodą oraz praktycyzmem.

Komentarze

Marta45
Też korzystaliśmy z usług MebleBankietowe .pl przy wyposażaniu sali konferencyjnej. Oferują rzetelną realizację. Polecam!
Jola23
Przede wszystkim stoły i krzesła. Byle wygodne ;) Polecam bogatą ofertę Meblebankietowe .pl 
Dzek
Tak, ściany dźwiękoszczelne to zdecydowanie świetna rzecz! Jako kontrapunkt opowiem o czymś, co słyszałem, lecz nie pochwalam - budowanie sal konferencyjnych jako klatki Faradaya, aby nie łapał internet mobilny, a goście musieli płacić za WiFi.
https://www.gardenparkhotel.pl/sala-konferencyjna-wieliczka
Celina
W salach konferencyjny świetnie sprawdzą się ściany dźwiękoszczelne , które są świetnym rozwiązaniem zapewniającym komfort w pracy ;)
http://esglas.pl/oferta/sciany-dzwiekoszczelne/