Rozwój firmy

Kredyt firmowy na start - jak go otrzymać?

Kredyt firmowySytuacja przedsiębiorców, jeśli chodzi o kredyty zaczęła nieco się polepszać, kiedyś było to nie do pomyślenia, aby młody przedsiębiorca mógł otrzymać kredyt, od kilku lat coś w tej sprawie się zmienia. Wymagania banków co do przedsiębiorców były dosyć wysokie - musieli wykazać swoje dochody za poprzedni rok  czy zabezpieczyć kredyt swoim (dużym) majątkiem. Tylko skąd początkująca firma ma wziąć dochody za poprzedni rok czy mieć na tyle duży majątek, aby zabezpieczyć kredyt. Coś w tej sprawie jednak się zmieniło. Czy zatem początkująca firma może dostać kredyt?

Więcej…

 

Inteligencja emocjonalna a biznes

inteligencja emocjonalnaInteligencja emocjonalna a biznes. Jakie kompetencje powinniśmy posiąść aby łatwiej nam było poruszać się w gąszczu gospodarki wolnorynkowej? Daniel Goleman i jego bestsellerowa książka "Inteligencja emocjonalna w praktyce" dostarcza nam na ten temat istotnych wiadomości.

Oczywiście teoria to nie wszystko, ale warto wiedzieć jakie umiejętności są w cenie oraz które najbardziej ułatwiają życie.

Więcej…

   

Systemy ERP podbijają serca polskich przedsiębiorców

Systemy ERPPolscy przedsiębiorcy, idąc z duchem czasu, inwestują w nowoczesne technologie, w tym w szeroko rozumiane systemy ERP. Czym one są i jakie korzyści niosą dla właścicieli polskich firm? Czy ich zakup jest rzeczywiście koniecznością dla chcących prężnie rozwijać się przedsiębiorstw?

Więcej…

 

Sala spotkań i sala konferencyjna - jak je urządzić?

Sale konferencyjneKażda większa firma potrzebuje salki konferencyjnej lub sali spotkań - miejsca, gdzie zarówno można się spotkać na negocjacje z klientami, jak i przeprowadzić szkolenie dla pracowników. Sale konferencyjne często także służą jako miejsca narad albo spotkań zarządu. Jak urządzić tego typu pomieszczenie? Co powinno się znaleźć w sali tego typu?

Więcej…

   

Metoda 5S - podstawowe założenia

Metoda 5SMetoda 5S to nazwa metody organizacji pracy, która wykorzystuje pięć kroków. Ich nazwy pochodzą od japońskich słów: Seiri, Seiton, Seiso, Seiketsu i Shitsuke.

Polskie odpowiedniki nazw tych kroków to: Sortowanie, Systematyka, Sprzątanie, Standaryzacja, Samodyscyplina.

Więcej…

 

Techniki benchmarkingu sposobem poprawy wyników finansowych firmy

Techniki benchmarkinguKonkurencja nie śpi, a przedsiębiorstwo stojąc w miejscu praktycznie cofa się. Zmiany na rynku wymuszają od firm ciągłego przystosowania się do nowych warunków w celu utrzymania obrotu a nawet jego zwiększenia. Z tego względu powstało kilka koncepcji przeprowadzania zmian a jedną z nich jest benchmarking.

Technika ta zakłada, że najlepiej wykorzystać doświadczenie innych ludzi i firm. W tym celu można np. porównywać wyniki działalności lub zdobywać informacje o rozwiązaniach wpływających na rozwój konkurencji.

Więcej…