Rozliczanie działalności gospodarczej

Działalność gospodarcza, a formy jej opodatkowania

Biuro rachunkoweZłożoność polskiego prawa podatkowego, sprawia, że nie jest to przyjazna dla przedsiębiorców kwestia i najczęściej konieczne jest skorzystanie z pomocy specjalistów w tej dziedzinie. Same przepisy, jakimi rządzi się prawo podatkowe, nie są może skomplikowane, ale zrozumienie ich wymaga czasu, przy czym należy się też przygotować na częste zmiany w tym zakresie.

Więcej…

 

Podatkowa księga przychodów i rozchodów - dla kogo, prowadzenie, zalety i wady

Podatkowa książka przychodów i rorchodówPodatkowa księga przychodów i rozchodów jest dokumentem służącym przede wszystkim do ewidencji operacji gospodarczych w formie uproszczonej. W KPiR podatnicy księgują wszystkie swoje przychody oraz wydatki związane z prowadzeniem działalności gospodarczej.

Więcej…

   

Ryczałt od przychodów ewidencjonowanych - dla kogo, zalety i wady

Ryczałt ewidencjonowanyRyczałt ewidencjonowany - kto może wybrać tę formę opodatkowania?

Ryczałt od przychodów ewidencjonowanych jest obecnie jedną z najprostszych form opodatkowania w przypadku podatku dochodowego od osób fizycznych. Z opodatkowania w formie ryczałtu mogą korzystać zarówno osoby fizyczne, jak i również spółki cywilne lub spółki jawne osób fizycznych.

Więcej…

 

Karta podatkowa - dla kogo, zalety i wady

Karta podatkowa - stawki podatkówKarta podatkowa jest bardzo prostą formą opodatkowania, która kusi właścicieli firm właśnie swoją prostotą oraz zredukowanymi praktycznie do minimum obowiązkami ewidencyjnymi. W przypadku karty podatkowej, wysokość naszego podatku nie jest zależna od wysokości naszych realnych dochodów, ale jest z góry ustalana w oparciu o stawki przypisane do konkretnych rodzajów działalności.

Więcej…

   

Więcej artykułów…