Projektowanie opakowań - najpopularniejsze trendy

Projektowanie opakowańJeszcze do niedawna branża opakowań kojarzona była wyłącznie z produkcją zwyczajnych, tekturowych pudełek, które pełniły tylko praktyczną funkcję - ochraniały zawartość paczki. Współczesne, nowoczesne opakowania to coś więcej. Wyróżniają się coraz bardziej designerskimi pomysłami, sprawiając, że nadają się nie tylko do przechowywania i wysyłania paczek, ale również do ozdabiania prezentów.

Nowoczesne opakowania

Wśród najgorętszych trendów nie brakuje opakowań ozdobnych, które wyróżniają się materiałem, kolorem oraz kształtem. Dzięki temu doskonale sprawdzają się w roli opakowań prezentów, a nawet dekoracyjnych pudełek do przechowywania różnych przedmiotów w domu. Nowoczesne opakowania już nie tylko ochraniają produkt, ale ozdabiają go. Co więcej, nierzadko stanowią identyfikację danej marki. Opakowania są już więc nie tylko zwykłym, tekturowym pudełkiem.

Opakowania ekologiczne

Wśród najpopularniejszych trendów, od kilku lat nieprzerwanie króluje styl eko, który kojarzy się z naturą, ale i z nowoczesnym designem. Ekologiczne opakowania są obiektem pożądania większości firm, ponieważ przedsiębiorcy mają świadomość stale umacniającego się trendu eko. Chęć ochrony środowiska pomaga budować pozytywny wizerunek marki, dlatego opakowania ekologiczne są jednym z podstawowych elementów, które powinny charakteryzować współczesną firmę.

Pozostałe trendy w opakowaniach

Oprócz ekologicznych, w branży istnieje więcej rodzajów opakowań. W nowoczesnych projektach nie brakuje kolorów, ale i zaskakujących materiałów. Trendy w opakowaniach to także:

  • bibuła - na dobre zagościła wśród opakowań, stanowiąc doskonałą alternatywę dla zwykłego papieru. Doskonale nadaje się do zabezpieczenia powierzchni delikatnych przedmiotów, np. szkła. A wybierając kolorową, dodatkowo zyskuje się walor estetyczny, ponieważ tak opakować można nawet wyjątkowy prezent. Na rynku dostępne są nie tylko białe bibuły, ale również w rozmaitych kolorach, w tym złote;
  • kolor - tradycyjne opakowania kojarzą się z brązową tekturą, która niczym nie wyróżniała się na tle innych materiałów. Obecnie branża opakowań stawia na bogactwo kolorów. Różne odcienie jednej barwy czy połyskujące złotem albo srebrem opakowania to absolutny hit. Dzięki kolorom, nawet zwykła tektura staje się zaskakująco atrakcyjnym opakowaniem, również na prezent;
  • materiał - falista tektura jest tym rodzajem materiału, który doskonale łączy w sobie dwie funkcje - ochronną i dekoracyjną. Z takiego materiału może zostać wykonane zarówno duże pudełko, jak i małe pudełeczko na drobny prezent;
  • ozdobne wypełnienia - są niezastąpione podczas wypełniania ozdobnych pudełek, skrzyneczek i opakowań, w których znajduje się cenna zawartość, np. alkohol zapakowany na prezent. Teraz używa się nie tylko zwyczajnych trocin, ścinków i wiórów, ale kolorowych wypełniaczy, które są dodatkową ozdobą.

Stale pojawiające się nowe trendy w opakowania pozwalają nadążyć branży za zmieniającą się modą. Dzięki temu, funkcjonalny charakter pudełek, wypełniaczy czy bibuł zyskał dodatkową wartość - estetyczną. A nowoczesne opakowania są coraz powszechniejsze. Można je znaleźć m.in. w ofercie na: https://www.rajapack.pl/opakowania-ozdobne/bibula-wypelniacze-ozdobne_C2316.html.