Pożyczki samochodowe - czy to się opłaca?

Pożyczka na samochód

Pieniądze pożycza się na przeróżne cele - czasem musimy o nich informować pożyczkodawcę, a czasem nie. Niektórym wystarcza kilkaset złotych czy na przykład 2000 złotych na jakiś ważny cel - w takim wypadku poleca się zaciągać chwilówkę. Co jednak, jeśli cel jest o wiele większy, droższy i w związku z tym żadna drobna kwota nie wchodzi w grę?

Jeśli ktoś chciałby kupić na kredyt auto, może zdecydować się na pożyczkę samochodową - udzielaną specjalnie po to, by kupić pojazd! Doskonałe oferty takich pożyczek znajdziesz między innymi na stronie https://finrada.pl/. Ale część osób zastanawia się, czy jest to rozwiązanie opłacalne? Jakie są wady, a jakie zalety takiego kredytu?

Czym dokładnie jest pożyczka samochodowa?

Kredyt samochodowy jest rodzajem kredytu bankowego, który może zostać udzielony specjalnie na zakup pojazdu przez bank, albo instytucję pozabankową. Możliwy jest w ten sposób zakup pojazdu różnego rodzaju – zwykle samochodu osobowego, ale nie tylko. Jako że mowa o wszystkich pojazdach silnikowych, równie dobrze można w ten sposób zakupić ciągnik, albo na przykład motocykl. Oczywiście, odnosi się to zarówno do maszyny nowej, jak i używanej.

Pożyczka samochodowa - cechy pozytywne

Kredyt samochodowy jest udzielany na dosyć długi okres czasu, żeby pożyczkodawca mógł zarobić, a jednocześnie pożyczkobiorca mógł z łatwością spłacić zobowiązanie. Cała pożyczka jest oczywiście rozkładana na raty. Zwykle maksymalny czas spłaty takiego kredytu to 10 lat, zatem możliwe jest dostosowanie wysokości rat do potrzeb i możliwości konkretnego klienta. Wśród zalet tego typu kredytów trzeba także wymienić niskie - w porównaniu z kredytem gotówkowym - oprocentowanie. Przy tym w ten sposób można pożyczyć więcej pieniędzy, bo pożyczkodawca dokładnie wie na co je przeznacza - i stosuje w umowie takie zapisy, które minimalizują jego ryzyko pożyczkowe.

Pożyczka samochodowa - cechy negatywne

Niestety, każde rozwiązanie ma nie tylko zalety, ale również i wady. W tym przypadku niewątpliwie wszystko się wzajemnie przenika. Niższe oprocentowanie i wyższa kwota udzielanej pożyczki wynikają bowiem z dodatkowych zabezpieczeń, jakich wymaga pożyczkodawca. Zwykle chodzi tu o zastaw rejestrowy, albo cesję z polisy AC. Pamiętajmy, że do zakończenia spłaty bank czy parabank jest współwłaścicielem - z pakietem większościowym. Jeśli nie uda się spłacić zobowiązania, można stracić pojazd. Jeśli jednak ktoś zamierza regulować raty, może to być doskonały sposób na szybki zakup samochodu!

KomentarzeWyważenie kółNowe jak i używane koła wymagają odpowiedniego wyważenia. Niestety wielu ludzi nie zdaj


Kupno samochoduZastanawiasz się, jak zdobyć brakujące środki na zakup wymarzonego auta, motocyklu


Samochód na wiosnęNa stan twojego auta wpływ mają nie tylko niskie temperatury, ale też trudne


Auto detailingJednym zdaniem można powiedzieć, że jest to doprowadzenie samochodu do idealnego stan