Pożyczki ratalne - na jakie cele zaciągamy je najczęściej?

Pożyczki ratalnePomimo zimy, już wiele osób zaczyna snuć plany na zbliżające się małymi krokami cieplejsze dni. Wraz z nadejściem wiosny, przyjdzie czas na tradycyjne wiosenne porządki. A jak sprzątanie, to pojawi się pomysł remontu, budowy altanki, czy zmiany wystroju wnętrza. Pytanie tylko, skąd na to wszystko wziąć pieniądze? Rozwiązaniem może być wzięcie pożyczki ratalnej. Sprawdźmy, gdzie znajdziemy najlepszą ofertę oraz na co Polacy najczęściej zaciągają pożyczkę ratalną!

Pożyczka ratalna

Pożyczka ratalna to drugie, zaraz po chwilówce, najpopularniejsze rozwiązanie dostępne na rynku kredytów pozabankowych. Rozważając wzięcie tego rodzaju pożyczki, możemy liczyć na dostępną dużą kwotę! Większość instytucji pozabankowych oferuje pożyczki ratalne do kwoty 10 000 zł. Przeglądając oferty, możemy znaleźć również sięgające nawet 20 000 zł. Okres, na który możemy rozłożyć nasze przyszłe raty waha się od 1 do 60 miesięcy, czyli 5 lat.

Dla niektórych osób wzięcie pożyczki, może być jedynym rozwiązaniem na dostęp do dodatkowej gotówki. Pożyczka ratalna to możliwość rozłożenia całego zobowiązania na wygodne raty, dostosowane do naszych możliwości. Jak już wiemy, cele na które bierzemy pożyczki ratalne są różne. Pamiętajmy, aby podczas dokonywania wyboru właściwej firmy pożyczkowej, zapoznać się z informacjami na ich temat. Z opinii o Aasa Polska dostępnej na pozyczkowy-portal.pl dowiemy się najważniejszych rzeczy o pożyczkodawcy i jego ofercie. Znajdziemy tam wskazówki, jak krok po kroku przejść cały proces wnioskowania oraz będziemy mogli zapoznać się z komentarzami osób, które już skorzystały z usług danej firmy. Rady, które tam znajdziemy, na pewno pomogą nam w podjęciu właściwej decyzji.

Korzyści płynące z pożyczki ratalnej

Jeśli skorzystamy z pożyczki ratalnej, mamy możliwość dopasowania terminu i wysokości miesięcznej raty do naszych możliwości finansowych. Dodatkowym plusem dla osób prowadzących budżet domowy, będzie możliwość wybrania takiej raty, która nie będzie znacząco zmieniała naszych planów na przyszłość. Dzięki wybraniu odpowiedniej oferty, nasz poziom życia nie zmieni się znacząco i nie będziemy musieli rezygnować z codziennych przyjemności.

Cel pożyczki ratalnej

Po zebraniu danych z kilku rankingów pożyczek ratalnych, okazuje się, że najczęstszymi powodami, dla których zaciągamy nasze zobowiązania, są niespodziewane wydatki, remont mieszkania/domu oraz zakup sprzętu RTV/AGD. Do niespodziewanych wydatków zalicza się głównie wypadek lub ciężka choroba, podczas której musimy sfinansować drogie leczenie. Jeśli chodzi o remont lub zakup nowego sprzętu RTV/AGD, to pożyczka ratalna wydaje się być bardzo dobrym i szybkim rozwiązaniem, które pozwoli nam na zakup czegoś droższego. Na kolejnych miejscach znalazły się wyjazdy wakacyjne oraz spłata innych zobowiązań.

Wybierajmy rozważnie

Jedną z ciekawszych ofert oraz rozsądnych pod względem kosztów, znajdziemy na stronie https://polecampozyczke.pl. Firma Aasa oferuje pożyczki ratalne od 2000 do 10 000 zł na okres od 12 do 24 miesięcy. Jest to sprawdzona firma, która bardzo dba o bezpieczeństwo danych klienta. Aby uzyskać pożyczkę musimy być obywatelem Polski, mieć stałe miejsce zamieszkania na terenie kraju oraz nie możemy widnieć w rejestrach dłużników. Dodatkowo musimy posiadać stały dochód oraz aktywny rachunek bankowy.

Ocena: 5.0

Komentarze