Porady

Negocjacje - definicja, etapy, fazy. Przygotowanie negocjacji

NegocjacjeNegocjacje nie stanowią procesu jednolitego, bowiem to sytuacja kształtuje ich przebieg, zaś na sytuację wpływają w dużej mierze podejścia stron negocjujących. W toku badań obserwatorzy i naukowcy wyznaczyli kilka różnych modeli negocjacyjnych. Niniejszy tekst podejmuje kwestię tzw. negocjacji integratywnych.

Więcej…

 

Atrakcyjność inwestycyjna

Atrakcyjność inwestycyjnaPowszechne źródła wiedzy, jak internetowa Encyklopedia PWN czy popularna Wikipedia, w ogóle nie odpowiadają na pytanie, czym jest atrakcyjność inwestycyjna w potocznym rozumieniu. Literatura przedmiotu w tym zakresie podaje oczywiście bardziej szczegółowe informacje, aczkolwiek również w tym wypadku wielokrotnie pojawiają się spostrzeżenia, iż pojęcie to nie jest łatwe do zdefiniowania, a co za tym idzie istnieje szereg różnych wyjaśnień w kwestii tego, jak właściwie jest ono rozumiane.

Więcej…

   

Sprzedaż osobista

Sprzedaż osobistaSprzedaż osobista, to rodzaj prezentacji dóbr oraz usług w trakcie konwersacji z klientami, w celu nakłonienia ich do zakupu. Sprzedaż, która przebiega podczas bezpośredniego kontaktu z klientem stanowi formę promocji zajmującą centralną pozycję w marketingu. To działalność definiowano jako ustne prezentowanie towaru podczas bezpośredniej rozmowy z grupą potencjalnych nabywców.

Więcej…

 

Czym jest rolnictwo precyzyjne i co warto o nim wiedzieć?

Rolnictwo precyzyjnePrecyzja to przyszłość sektora rolniczego. Coraz większa ilość rolników wykorzystuje nowinki technologiczne, by jeszcze bardziej zwiększyć efektywność swojej pracy. Tylko czym, tak właściwie jest rolnictwo precyzyjne? To połączenie możliwości, które zapewnia komputer i GPS z wiedzą o warunkach uprawowych naszej ziemi.

Więcej…

   

Dotacje dla firm z Urzędu Pracy na wyposażenie lub doposażenie stanowiska pracy

Dotacje dla firm z Urzędu PracyUrząd Pracy - dotacje na wyposażenie lub doposażenie stanowiska pracy. Od dawna popularna forma wsparcia dla przedsiębiorców a jednocześnie skutecznym środkiem walki z bezrobociem są dotacje z Urzędu Pracy. Coraz częściej małe i średnie przedsiębiorstwa sięgają po możliwość dofinansowania na wyposażenie lub doposażenie stanowiska pracy.

Więcej…

 

Blogi z poradami dla kobiet

Blog z poradami dla kobietKobiety uwielbiają udzielać rad, ale i często same ich poszukują. Nie zawsze ich rodzina i znajomi potrafią odpowiedzieć na wszystkie te pytania. Na szczęście panie znalazły inną możliwość zarówno udzielania jak i otrzymywania porad. Prawdziwą rewolucją w świecie kobiet stały się internetowe blogi: pamiętniki prowadzone przez kobiety i dla kobiet.

Więcej…