Popularne świadczenia pozapłacowe dla pracowników

Praca w biurzeAby przyciągnąć do siebie nowych pracowników, przedsiębiorstwa często decydują się na bogatą ofertę pozapłacowych świadczeń. Stworzenie odpowiednich warunków dla swoich podwładnych to najważniejsze zadanie poszczególnych menadżerów czy też szefów. Pracownik, o którego zadba się w odpowiedni sposób wykaże lojalność a także o wiele lepiej będzie wykonywał powierzone mu zadania. Odpowiednie wsparcie dla niego to często klucz do sprawnego i efektywnego funkcjonowania firmy. Wśród oferowanych dodatków możemy znaleźć karty klubowe, dostęp do samochodu służbowego czy też pakiety medyczne.

Pakiety medyczne - potrzebne czy zbędne?

Zdrowie to coś, na czym nigdy nie powinno się skąpić grosza. Odpowiednie zadbanie o samego siebie pozwoli na efektywną pracę a także komfortowe życie bez ograniczeń. Służba zdrowia posiada tymczasem swoje własne problemy. Słabe finansowanie, ogromne kolejki do specjalistów a także wymuszona uprzejmość to czynniki skutecznie zniechęcające do publicznej medycyny.

Z tych, ale również innych powodów popularne ostatnio stały się dodatkowe pakiety medyczne wykupywane przez większe firmy i przedsiębiorstwa. Dostosowane do potrzeb, wychodzą naprzeciw problemom publicznej służby zdrowia. Tylko od danego właściciela firmy zależy, jaki rodzaj ubezpieczenia wybierze. Odpowiednie dodatki to wzrost ceny, ale również jakości oferowanych usług.

Idea pakietów medycznych sprawia, że omijane są kolejki do specjalistów. Dostęp do personelu dbającego o zdrowie należy do całodobowych. Wśród ofert możemy zdecydować się na wiele klinik, większość gwarantuje jednak ochronę na terenie całego kraju. Problemy medyczne nie wpływają w takim wypadku na pracownika. Może on skupić się na efektywnej pracy a także korzystać z pomocy specjalistów wedle własnych potrzeb.

Służbowe dodatki

Do popularnych świadczeń pozapłacowych należą również - dostęp do samochodu służbowego czy też telefonu wykorzystywanego prywatnie. W czasach wzmożonego zainteresowania motoryzacją, prawie każdy posiada samochód. Auto służbowe użytkowane do celów prywatnych to wzmożony komfort dla pracownika. Dodatkowo, jest ono często gwarancją luksusu. Większość firm wyposaża się w samochody, które na ulicy wyróżniają się w sposób pozytywny (dbając przy tym o renomę). Posiadają one wiele gadżetów ułatwiających podróżowanie. Nie chodzi tu tylko o powszechnie dostępną klimatyzację, ale również systemy parkowania czy też kontroli trakcji.

W kwestii telefonu służbowego sytuacja jest zgoła odmienna. Dla większości osób to tylko wybór dodatkowy, zastępczy. Oferowane modele często nie są na czasie. W wypadku naprawy własnego smartfona jest to jednak odpowiedniej jakości forma zapasowa. Niektórzy korzystają z nich nawet na co dzień.

Posiłki pracownicze i karta klubowa

Głód nigdy nie jest sprzymierzeńcem wytężonego wysiłku. Każdy pracownik w czasie swojej kariery zawodowej spotkał się zapewne z tym pojęciem. Szykowane z rana kanapki na zimno często nie wystarczają, aby w odpowiedni sposób naładować energią organizm. Dlatego też niektórzy pracodawcy oferują swoim podwładnym ciepłe posiłki w okolicznych stołówkach czy też pobliskich restauracjach. Nie jest to wielki wydatek a pozytywnie wpływa na opinie o danym przedsiębiorstwie.

Oprócz pożywienia, kolejnym znaczącym benefitem nazwać możemy dostęp do siłowni czy też obiektów sportowych. Karty klubowe stały się popularne zwłaszcza ostatnio. Poszczególne firmy prześcigają się w oferowaniu coraz to nowych usług. Dostęp do basenu, najbardziej popularnych siłowni w mieście czy też obiektów sportowych powinien zostać doceniony przez pracowników. Wysiłek fizyczny to nieodłączny element zdrowego stylu życia. Jeżeli dana firma oferuje go w ramach standardowej umowy to zapewne zależy jej na wszystkich członkach zespołu.

Przede wszystkim warunki pracy

Nawet najlepsze dodatki nie zastąpią niekorzystnych warunków pracy oferowanych przez firmę. Odpowiednie zapewnienie ochrony na miejscu, przejrzysta ilość przerw oraz klarowny system urlopów to coś, co determinuje dobrego pracodawcę. Należy o tym pamiętać i rozsądnie kierować wizerunkiem firmy. Tak, aby zrzeszała ono grono nastawionych na sukces, pewnych siebie i zadowolonych podmiotów.

Patronem artykułu jest firma zdrowiewfirmie.pl oferująca abonamenty medyczne dla firm.