Podatki i składki

Program pit 2016 online rozliczy ulgi podatkowe

Program Pit 2016 onlineProgramy do rozliczania pit są dużą pomocą dla podatników samodzielnie rozliczających się z fiskusem. Korzystając z programu pit można rozliczyć przysługujące ulgi podatkowe. Deklaracje można wysłać online lub wydrukować i dostarczyć bezpośrednio do urzędu skarbowego lub przez pocztę.

Więcej…

 

Być vatowcem czy nie być - oto jest pytanie!

VATZakładasz firmę? Przygotowując biznesplan, możesz nie tylko wybrać formę opodatkowania, lecz także odpowiedzieć sobie na pytanie, czy powinieneś zostać vatowcem. Na co musisz zwrócić uwagę przy podejmowaniu decyzji?

Więcej…

   

Składki w 2015 r. Ile zapłacą przedsiębiorcy?

Składki w 2015 rNajczęściej z początkiem roku kalendarzowego wzrasta minimalne wynagrodzenie za pracę. Od stycznia 2015 r. wynosi ono 1750 zł.

Każda jego podwyżka ma wpływ m.in. na wysokość składek, jakie przedsiębiorcy są zobowiązani odprowadzać do Zakładu Ubezpieczeń Społecznych.

Więcej…

 

Przedsiębiorcy i podatek liniowy

Podatek liniowyZe sprawozdań wynika, iż na terenie Polski już ok. pięciuset tysięcy przedsiębiorców zdecydowało się na 19-procentowy PIT. Spojrzenie jakie kieruje w ich stronę „fiskus” jest także coraz bardziej życzliwe.

Stawka liniowa podatku jest coraz bardziej atrakcyjna.

Więcej…

   

Podatek od wygranej - kiedy zapłacić i w jakiej wysokości?

Podatek od wygranejKażdy, kto bierze udział w różnego rodzaju grach liczbowych lub losowych liczy na ten niewielki łut szczęścia, który pozwoli mu sięgnąć po najwyższą wygraną. Radość ze szczęścia nieco przygasa w momencie odbioru wygranej. Okazuje się, ze wygranych jest dwóch: szczęściarz i fiskus.

Więcej…

 

Raje podatkowe

Raj podatkowyDlaczego tak wiele firm w Polsce unika płacenia wysokich podatków poprzez ucieczkę ich kapitału do rajów podatkowych na świecie. Z jednej strony domagamy się żeby firmy działające na rynku polskim płaciły podatki w Polsce, z drugiej zaś nie powinniśmy się dziwić że kierownictwo coraz szerszej grupy firm robi wszystko aby maksymalizować zyski.

Więcej…