Podatki i składki

Rozliczenia z urzędem skarbowym - jaką formę opodatkowania wybrać?

Rozliczenia podatkoweKiedy zakładasz działalność gospodarczą i wypełniasz wniosek CEIDG-1, najważniejszą Twoją decyzją, a przynajmniej jedną z najważniejszych, jest wybór formy opodatkowania. Jednak przed samym wypełnieniem wniosku i założeniem działalności z pewnością zastanawiasz się nad tym, jakie formy opodatkowania dopuszczalne są przez polskie prawo i czym się one od siebie różnią?

Więcej…

 

Program pit 2016 online rozliczy ulgi podatkowe

Program Pit 2016 onlineProgramy do rozliczania pit są dużą pomocą dla podatników samodzielnie rozliczających się z fiskusem. Korzystając z programu pit można rozliczyć przysługujące ulgi podatkowe. Deklaracje można wysłać online lub wydrukować i dostarczyć bezpośrednio do urzędu skarbowego lub przez pocztę.

Więcej…

   

Być vatowcem czy nie być - oto jest pytanie!

VATZakładasz firmę? Przygotowując biznesplan, możesz nie tylko wybrać formę opodatkowania, lecz także odpowiedzieć sobie na pytanie, czy powinieneś zostać vatowcem. Na co musisz zwrócić uwagę przy podejmowaniu decyzji?

Więcej…

 

Składki w 2015 r. Ile zapłacą przedsiębiorcy?

Składki w 2015 rNajczęściej z początkiem roku kalendarzowego wzrasta minimalne wynagrodzenie za pracę. Od stycznia 2015 r. wynosi ono 1750 zł.

Każda jego podwyżka ma wpływ m.in. na wysokość składek, jakie przedsiębiorcy są zobowiązani odprowadzać do Zakładu Ubezpieczeń Społecznych.

Więcej…

   

Podatek od wygranej - kiedy zapłacić i w jakiej wysokości?

Podatek od wygranejKażdy, kto bierze udział w różnego rodzaju grach liczbowych lub losowych liczy na ten niewielki łut szczęścia, który pozwoli mu sięgnąć po najwyższą wygraną. Radość ze szczęścia nieco przygasa w momencie odbioru wygranej. Okazuje się, ze wygranych jest dwóch: szczęściarz i fiskus.

Więcej…