Płatności cykliczne gwarantują stabilność w e-biznesie

Płatności cykliczneZakupy subskrypcyjne działają jak opłata abonamentowa, to inaczej okresowe obciążanie karty klienta. Konsument ma możliwość otrzymywania określonego towaru w ustalonych odstępach czasu. Sprzedawca natomiast, inaczej niż w przypadku sklepów tradycyjnych, ma pewne obroty.

Zakupy subskrypcyjne to nowoczesna forma e-handlu. Jeszcze niedawno temu brakowało rozwiązań technologicznych umożliwiających dokonywanie takich płatności. W momencie, kiedy najsprawniejszą formą dokonywania transakcji stały się karty płatnicze, sytuacja uległa zmianie. Na potrzeby zakupów subskrypcyjnych operatorzy płatności online stworzyli tzw. płatności subskrypcyjne, czyli płatności cykliczne.

Dużą zaletą dla sprzedawców, którzy stosują tego typu rozwiązania, są ułatwienia w budowaniu bazy stałych klientów. Stają się oni ponadto klientami lojalnymi, bo większość płatności nie jest dokonywana przypadkowo, ale związana jest z konkretnym sklepem czy marką.

Podmiotom prowadzącym działalność, która wymaga płatności subskrypcyjnych, narzędzia dedykowane do cyklicznego obciążania karty kupującego udostępnia m. in. Dotpay.

W zleceniu płatności przekazywany jest harmonogram obciążeń konta w wybranych cyklach, np. w dziennych, tygodniowych czy miesięcznych. Według takiego wykazu realizowane będą cykliczne opłaty usługi zamówionej w serwisie sprzedawcy.

Klient musi uprzednio wprowadzić dane swojej karty w sklepie, robi to np. podczas rejestracji w systemie lub dokonując pierwszego zakupu. Sposób i częstotliwość obciążenia karty zależy od modelu biznesowego sklepu. Istnieje także możliwość pobrania płatności dopiero po osiągnięciu wyznaczonej kwoty do spłaty.

To ogromna zaleta dla kupującego, który nie musi pamiętać o wykonywaniu powtarzalnych opłat. Sprzedawca natomiast ma gwarancję, że otrzyma płatność zgodnie z terminem. Daje to stabilność finansową, oszczędność czasu i pracy, polegającej na przypominaniu klientom o płatnościach. Płatności automatyczne zapewniają ponadto klientom komfort kupowania.

To rozwiązanie idealnie sprawdza się w przypadku branż prowadzących abonamentowe udostępnianie usług, np. dostawców mediów.

Płatności cykliczne doskonale sprawdzają się też np. w przypadku opłat członkowskich w klubach fitness, a także przelewów za prąd czy gaz lub otrzymywaniu prenumerat czasopism.

Takie rozwiązania nie mają większych ograniczeń, z wyjątkiem sytuacji, kiedy używana karta traci ważność. Część płatności może być też zależna od prawa danego kraju.

Płatności subskrypcyjne są analogiczne do bankowego polecenia zapłaty. Z tego rozwiązania mogą korzystać wszyscy posiadacze kart. Warto zaznaczyć, że płatności obsługiwane przez Dotpay są bezpieczne, dzięki zastosowaniu najnowszych technologii i rygorystycznych procedur. Potwierdza to wiele rankingów i badań rynku, zwłaszcza zaś stosowne certyfikaty.

Współpraca z Dotpay podnosi prestiż e-sklepu, bo jest to podmiot najdłużej działający w tym zakresie na polskim rynku. W 2008 roku spółka Dotpay S.A. otrzymała zgodę prezesa NBP na prowadzenie systemu autoryzacji i rozliczeń. Jej działalność podlega m. in. kontroli Komisji Nadzoru Finansowego.

Logo DotPayPrzelew weryfikacyjny przy pożyczceChwilówki przez internet są produktem finansowym udzielanym w sf


Windykacja należnościObrót gospodarczy polega na tym, że jedni kupują, a inni sprzedają, osi


Wymiana waluty onlineJeszcze do niedawna walutę wymieniano jedynie w kantorach stacjonarnych


FaktoringFaktoring stanowi główną alternatywę dla pożyczek bankowych. Jest to łatwiejszy sposób niż kred