Na co klienci zwracają uwagę podczas zakupu mieszkania?

Kupno mieszkaniaZakup własnego mieszkania to niełatwy proces. Klienci potrzebują trochę czasu, aby podjąć tę niezwykle ważną dla nich decyzje. Co wpływa na ostateczny wybór? Na co klienci zwracają uwagę podczas kupna mieszkania?

Na co klienci zwracają uwagę podczas kupna mieszkania?

Po pierwsze: lokalizacja!

Jest to najważniejsza kwestia dla potencjalnych klientów. Większość osób od tego zaczyna poszukiwania. Najpierw wybierają lokalizację, dopiero potem szukają dostępnych mieszkań. Co dokładnie się liczy? Przede wszystkim to, czy mieszkanie znajduje się w centrum czy na obrzeżach miasta. Oczywiście te w centrum cieszą się znacznie większą popularnością. Jednak i te drugie znajdą swoich zwolenników. Wiele osób zwróci także uwagę na dostępność terenów zielonych, parków oraz to czy w pobliżu nie ma żadnych uciążliwych miejsc jak fabryki, drogi szybkiego ruchu czy dyskoteki. Niezwykle ważna będzie także kwestia odległości od miejsc parkingowych, szkół, sklepów oraz komunikacji miejskiej.

Jak duże to mieszkanie?

Oczywiście równie istotną sprawą dla klienta będzie dostępna powierzchnia. Każdego będzie interesował zupełnie inny metraż. Rodzina z dziećmi z pewnością będzie potrzebowała znacznie więcej miejsca niż jedna osoba.

Kupno mieszkania

Rodzaj zabudowy i budynek

Duże osiedle z wysokimi blokami, niska zabudowa na kameralnym osiedlu, kamienica, a może ekskluzywne strzeżone apartamenty? Każdy preferuje coś zupełnie innego. Jedni będą woleli mieszkać w zwykłym blogu, inni nie są w stanie sobie tego wyobrazić i wybiorą niewielki domek.
Klient z pewnością zwróci również uwagę na stan i wiek samego budynku. Będzie ciekaw jak wygląda klatka schodowa, czy są windy, piwnice lub garaże. Kwestia domofonu również będzie ważna, ponieważ jest to spore udogodnienie.

A co z wyglądem mieszkania?

Oczywiście kwestii wyglądu samego w sobie mieszkania także nie da się pominąć. Na ca zwraca uwagę klient?

  • na którym piętrze znajduje się mieszkanie
  • jaki jest jego rozkład
  • czy pokoje są przejściowe czy niezależne
  • czy mieszkanie wymaga remontu
  • czy ma balkn lub taras
  • jak wiele światła dziennego wpada przez okna
  • jaki jest widok z okna lub balkonu
  • czy będzie miał swoje miejsce parkingowe oraz piwnicę
  • jakie wyposażenie mieszkania ma do dyspozycji

Industrialne meble

Umeblowane czy nie?

No właśnie, przejdźmy do równie istotnej kwestii! Mieszkanie umeblowane czy nie? Tutaj zdania są bardzo podzielone. Niektórzy będą woleli sami urządzić każde pomieszczenie i dostać puste ściany. Z kolei znajdą się i tacy, dla których umeblowane mieszkanie będzie ogromnym atutem! Jak zatem do tego podejść? Ciężko trafić w gusta każdego potencjalnego klienta, jednak z pewnością sporą popularnością cieszą się obecnie wnętrza w stylu industrialnym. Prostota i elegancja tego stylu z pewnością może przyciągnąć sporą rzeszę klientów oraz pozwoli uzyskać dobrą cenę za mieszkanie.

Istnieje kilka kwestii, na które zwróci uwagę niemalże każdy klient. Jednak zakup własnego mieszkania jest sprawą, którą naprawdę ciężko generalizować w jakikolwiek sposób. Dla każdej osoby znaczenie będą miały zupełnie inne rzeczy.

Autor: www.loftdecora.pl.

Komentarze