Leasing - dlaczego warto?

LeasingPotrzebujesz nowego auta? Zastanawiasz się nad możliwością kredytowania? A może chciałbyś kupić auto za gotówkę? Jeśli nie jesteś przekonany do żadnej z powyższych możliwości, koniecznie przemyśl wzięcie samochodu w leasing. Leasing jest doskonałym rozwiązaniem dla wszystkich, którym zależy na zwiększeniu płynności finansowej firmy, zminimalizowaniu formalności i obniżeniu zobowiązań podatkowych.

Jakie są zalety leasingu?

Leasing jest obecnie jedną z najczęściej wybieranych form finansowania inwestycji w firmach. Trudno się dziwić, procedura prowadząca do podpisania umowy leasingowej jest zazwyczaj zdecydowanie mniej skomplikowana niż w przypadku umowy kredytowej. Mniejsza liczba dokumentów i formalności oraz łagodniejsza wymogi finansowe sprawiają, że coraz więcej przedsiębiorców decyduje się na leasing. Co ważne, czas oczekiwania na decyzję jest bardzo krótki i w większości przypadków nie przekracza kilku czy kilkunastu godzin. Po stronie leasingodawcy leży również dbałość o rejestrację pojazdu i regularne opłacanie składek ubezpieczeniowych.

Koszty związane z leasingiem auta (jak np. odpisy amortyzacyjne wraz z częścią odsetkową, raty przy leasingu finansowym lub całość raty przy leasingu operacyjnym) uznaje się jako koszty uzyskania przychodu, dzięki czemu możemy skutecznie obniżyć swoje zobowiązania podatkowe.

Niezaprzeczalnym plusem tego sposobu finansowania dóbr jest niewielkie zaangażowanie kapitału własnego. Co to oznacza? Żeby móc jeździć nowym samochodem musimy wpłacić leasingodawcy jedynie kilka procent wartości auta. Co ciekawe, w niektórych firmach wpłata początkowa może wynosić nawet 0%! Oferta leasingowa w Raiffeisen Leasing, oprócz bardzo atrakcyjnych warunków finansowych, zapewnia swoim klientom również najwyższą jakość obsługi - każdemu klientowi zostaje przydzielony indywidualny, doświadczony opiekun - doradca. Co ważne, decydując się na podpisanie umowy z Raiffeisen Leasing każdy przedsiębiorca już na start dostajemy wyjątkowo atrakcyjne warunki zakupu! Wszystko dzięki współpracy z największymi dostawcami środków transportu.

Leasing - doskonały dla początkujących przedsiębiorców

Leasing jest doskonałą formą finansowania inwestycji dla początkujących przedsiębiorców, którzy nie dysponują jeszcze znacznym kapitałem. W wielu przypadkach długi staż firmy na rynku nie jest wymagany. Aby starać się o leasing wystarczą jedynie dokumenty rejestrowe firmy oraz wniesienie odpowiedniej opłaty (w zależności od warunków konkretnych leasingodawców). Szukając atrakcyjnych ofert leasingu zwróć uwagę na te, które pozwalają Ci na leasing samochodów osobowych i dostawczych do 3,5t wszystkich marek, zarówno nowych, jak i używanych, pochodzących od producentów, autoryzowanych dealerów, sprawdzonych dostawców, a także z importu. Dlaczego to takie ważne? Decydując się na podpisanie umowy musisz mieć pewność, że oferta będzie maksymalnie dopasowana do Twoich potrzeb, oczekiwań i możliwości finansowych. Podobnie w przypadku wysokości regularnie spłacanych zobowiązań - dobra oferta leasingu to elastyczne, szyte na miarę warunki umowy i płatności dostosowywane do możliwości i wymagań klienta.

Autorem artykułu jest Raiffeisen Leasing.

KomentarzeLeasing auta firmowegoJak firma może sfinansować zakup samochodu? Metod jest kilka, ale olbrzymią i w


LeasingPotencjalny leasingobiorca powinien wiedzieć, że nie każde używane auto może zostać sfinanso


Auto używane w leasingChcąc sfinansować używane auto leasingiem musimy się liczyć z tym, że nie wszystkie uż


Leasing czy kredytPrzedsiębiorcy, którzy dopiero zaczynają swoją działalność i nie dysponują własny