Kredyt hipoteczny - podstawowe informacje

Kredyt hipotecznyObawiasz się wyboru kredytu hipotecznego bo nie masz doświadczenia z usługami tego typu? Zanim podejmiesz decyzję, która będzie miała tak ogromny wpływ na Twoje życie poznaj najważniejsze informacje dotyczące zaciągnięcia kredytu. To ułatwi Ci nie tylko wybór instytucji ale także pozwoli sprecyzować Twoje wymagania. Szczególnie w początkowej fazie ubiegania się o kredyt hipoteczny konieczne jest zainteresowanie dostępnymi produktami, różnicami jakie je dzielą oraz zaletami poszczególnych ofert.

Obawiasz się wyboru kredytu hipotecznego bo nie masz doświadczenia z usługami tego typu? Zanim podejmiesz decyzję, która będzie miała tak ogromny wpływ na Twoje życie poznaj najważniejsze informacje dotyczące zaciągnięcia kredytu. To ułatwi Ci nie tylko wybór instytucji ale także pozwoli sprecyzować Twoje wymagania. Szczególnie w początkowej fazie ubiegania się o kredyt hipoteczny konieczne jest zainteresowanie dostępnymi produktami, różnicami jakie je dzielą oraz zaletami poszczególnych ofert. Szukając tych informacji możesz stracić wiele czasu, jednocześnie nie otrzymując odpowiedzi na wszystkie swoje pytania. To powód dla którego darmowe porady kredytowe i rankingi są niezbędne dla przyszłych kredytobiorców.

Wkład własny w roku 2018

Przed udaniem się do banku i złożeniem wniosku o kredyt na mieszkanie sprawdź ile wynosi wymagany wkład własny w przypadku kredytów hipotecznych. W tym roku wciąż obowiązuje 20% wkład własny, wprowadzony w roku 2017. Wprowadzenie wymaganego wkładu własnego ma przyczynić się do udzielania mniej ryzykownych, a zarazem tańszych zadłużeń hipotecznych. Nie posiadasz wystarczających oszczędności, które będą w stanie pokryć cały wkład własny ale nie chcesz rezygnować z ubiegania się o kredyt hipoteczny? To możliwe, jednak musisz liczyć się z tym, że za zadłużenie tego typu zapłacisz znacznie więcej. Ubezpieczenie brakującego wkładu własnego jest jednak w wielu przypadkach jedynym rozwiązaniem umożliwiającym skorzystanie z kredytu hipotecznego.

Koszt kredytu

Ze względu na zabezpieczenie kredytu nieruchomością, kredyt hipoteczny jest jednym z najtańszych zobowiązań finansowych dostępnych w bankach. Oprocentowanie kredytów nie różni się między bankami zauważalnie, jednak by zmniejszyć koszt swojego kredytu koniecznie porównaj marżę zobowiązania i wszystkie opłaty okołokredytowe. Nawet mała różnica, przy wysokiej wartości kredycie będzie odczuwalna dla portfela kredytobiorcy. Pod tym względem koniecznie zajrzyj do rankingu kredytów hipotecznych i porównaj RRSO ofert. Zaoszczędzisz dużo czasu i przekonasz się, która z ofert może zagwarantować Ci najlepsze warunki finansowe.

Najważniejsze dokumenty

Zanim złożysz wniosek kredytowy możesz wstępnie dowiedzieć się jakie dokumenty będą wymagane przez bank do wydania decyzji kredytowej. Możemy podzielić dokumenty na trzy kategorie:

  • Dokumenty ogólne (wniosek kredytowy, dane wnioskodawcy oraz poręczyciela, dokument potwierdzający tożsamość)
  • Dokumenty dotyczące hipoteki (Odpis z księgi wieczystej, umowa przedwstępna kupna, promesa banku, dokumenty rejestrowe sprzedającego)
  • Dokumenty weryfikujące zdolność kredytową (zaświadczenie o wysokości i źródle dochodów, umowa o pracę)

Pamiętaj, że bank wymaga najczęściej dokumentów, których data wystawienia nie przekracza miesiąca. Dlatego zanim zaczniesz zbierać całą dokumentację skonsultuj się z pracownikiem banku i ustal w jakiej kolejności kompletować i potrzebne Ci dokumenty. Pamiętaj, że każdy z banków ma inne wymagania i musisz dostosować swoje działania do warunków jakie stawiane są przez wybraną instytucję.

Autor: www.17bankow.com.

Komentarze

Piotr
Najpierw jednak wypadałoby przejrzeć projekty domów, dlatego trzeba odwiedzić biuro projektowe i razem zastanowić się nad najlepsza opcją dla nas. Na pewno wymyślą coś, co będzie nam odpowiadało i będzie na naszą kieszeń. Choć z tym ostatnim może być różnie...
www.domynowoczesne.info.pl
Każdy chciałby mieć nowoczesny dom jak z marzeń, ale nie każdy zdaje sobie sprawę, że budowa domu to twardy orzech do zgryzienia i nie każdy ma odwagę, by się tego podjąć. Jednak to nie oznacza, że i my powinniśmy zrezygnować. Budownictwo trochę kosztuje, często trzeba wziąć właśnie kredyt hipoteczny. Z pomocą przychodzi kalkulator hipoteczny, który może bardzo pomóc podjąć właściwe decyzje.