Kredyt firmowy na start - jak go otrzymać?

Kredyt firmowySytuacja przedsiębiorców, jeśli chodzi o kredyty zaczęła nieco się polepszać, kiedyś było to nie do pomyślenia, aby młody przedsiębiorca mógł otrzymać kredyt, od kilku lat coś w tej sprawie się zmienia. Wymagania banków co do przedsiębiorców były dosyć wysokie - musieli wykazać swoje dochody za poprzedni rok  czy zabezpieczyć kredyt swoim (dużym) majątkiem. Tylko skąd początkująca firma ma wziąć dochody za poprzedni rok czy mieć na tyle duży majątek, aby zabezpieczyć kredyt. Coś w tej sprawie jednak się zmieniło. Czy zatem początkująca firma może dostać kredyt?

Wiele zmieniło się na polskim rynku bankowym, kiedy weszły banki specjalizujące się w obsługiwaniu małych przedsiębiorstw np. Idea Bank czy FM Bank (Nest Bank). Chociaż konkurencja doprowadziła do tego, że swoją postawę do młodych przedsiębiorców zmienił np. mBank. Ważne w zmianach okazało się wspieranie drobnej przedsiębiorczości przez instytucje publiczne np. program poręczeń JEREMIE czy gwarancje z Europejskiego Funduszu Inwestycyjnego.

Oczywiście warto ze swoją prośbą o kredyt udawać się do banków, które w ogóle nam go udzielą, a jest ich niewiele. Nadal większość banków boi ryzykować się i inwestować w młodych przedsiębiorców.

Poniżej znajduje się lista kredytów na start oraz banków, które ich udzielają.

Kredyt na Start w Idea Bank

Jest to rozwiązanie dla początkujących przedsiębiorców, a o kredyt można się starać już od 1. dnia od założenia działalności. Warunki kredytowania są atrakcyjne - niskie oprocentowanie oraz okres kredytowania sięgający do 5 lat powodują, że można zyskać wysoki kapitał na rozpoczęcie działalności, nie ponosząc wysokich kosztów.

Warunki kredytu wyglądają następująco - minimalna kwota jaką można otrzymać to 5 000 zł w przypadku limitu na rachunku oraz 10 000 zł w przypadku kredytu ratalnego. Maksymalna kwota na jaką uda otrzymać się kredyt wynosi nawet 350 000 złotych z tym, że wymagana będzie hipoteka na nieruchomości.

Proces przyznania kredytu jest niezwykle prosty. Wystarczy złożyć wniosek o kredyt w oddziale Idea Banku lub na stronie internetowej. W banku zainteresowany otrzyma informację o decyzji kredytowej, a wraz z nią poinformowany zostanie o wszelkich formalnościach, których musi dopełnić.

Kredyt na start w mBanku

Kredyt na start w mBanku jest również bardzo interesującym rozwiązaniem, jednak kwoty, które możemy uzyskać będą już dużo niższe, niż w przypadku oferty Idea Banku. Młody przedsiębiorca od pierwszego dnia prowadzenia działalności gospodarczej będzie mógł otrzymać kredyt na 10 000 złotych, jeżeli jest profesjonalistą w branży, do której przynależy jego firma limit ten zostanie podwyższony do 15 000 zł. Wraz z upływem czasu, dostępna kwota wzrasta i po 6 miesiącach prowadzenia działalności jest to już 30 000 złotych. Umowę kredytową wnioskuje się i finalizuje całkowicie online, a ilość wymaganych dokumentów jest ograniczona.

Kredyt Biznes Start z gwarancją EFI w Alior Banku

Jest to już bardziej elegancka forma kredytu, gdyż zabezpiecza go sam Europejski Fundusz Inwestycyjny. Maksymalna kwota kredytu to 100 000 złotych, a okres kredytowania - 5 lat. Dodatkowe zabezpieczenia nie są wymagane, gdyż stanowi je bezpłatna gwarancja Europejskiego Funduszu Inwestycyjnego. Kredyt można uzyskać już od 1. dnia prowadzenia działalności gospodarczej.

Jak widać istnieje kilka banków, które z chęcią sfinansują naszą początkującą firmę. Nie ma ich jednak wiele, więc wybór produktu kredytowy nie jest również zbyt szeroki. Przed podjęciem zobowiązania trzeba też dokładnie przemyśleć czy naszej firmie uda się osiągnąć odpowiednie dochody i czy będziemy w stanie spłacać raty podjętego kredytu.

PA

Rozpoczęcie działalności to bardzo ważna decyzja, ale również trudny początek. Propozycje kredytów na start dla firm znajdziesz na: direct.money.pl/kredyty-na-start.

Komentarzeinteligencja emocjonalnaInteligencja emocjonalna a biznes. Jakie kompetencje po


Sale konferencyjneKażda większa firma potrzebuje salki konferencyjnej lub sali spotkań - miejsca, gdzi


Metoda 5SMetoda 5S to nazwa metody organizacji pracy, która wykorzystuje pięć kroków. Ich nazwy pochod


MentoringMentoring to relacja partnerska między mentorem a jego uczniem, skierowana na odkrywanie i rozwijanie