Jaki telefon i abonament na firmę? Czym się kierować?

Telefon i abonament na firmęPrawie każdy przedsiębiorca potrzebuje abonamentu telefonicznego oraz smartfona, ponieważ komunikacja z klientami oraz pracownikami jest niezbędnym elementem do prawidłowego funkcjonowania firmy. Warto zastanowić się nad wyborem odpowiedniego abonamentu oraz telefonu.

Jaki abonament dla firmy wybrać?

Wybierając telefon na firmę, warto wziąć pod uwagę oferty różnych operatorów, a także potrzeby przedsiębiorcy i porę roku. Zwykle styczeń jest okresem, gdy w sieciach komórkowych pojawiają się różne promocje oraz wyprzedaże smartfonów, dzięki czemu można sporo zaoszczędzić. Wybierając abonament jako przedsiębiorca, dobrze zastanów się nad następującymi kwestiami:

  • Ile minut i SMS-ów potrzebujesz miesięcznie?
  • Czy wykonujesz połączenia z zagranicy?
  • Ile internetu zużywasz miesięcznie?
  • Jaką kwotę jesteś w stanie przeznaczyć na abonament?
  • Czy chcesz mieć tylko abonament, czy także smartfon?

Na podstawie odpowiedzi na powyższe pytania z łatwością możesz wybrać odpowiednią ofertę. Większość operatorów proponuje nielimitowane rozmowy i SMS-y w abonamencie, dlatego dużo większe znaczenie ma transfer internetu oraz rozmowy z zagranicy. Osoby, które wiele podróżują, wybierają się na konferencje, seminaria oraz delegacje, powinny zadbać o to, aby w skład ich oferty wchodził bezpłatny limit połączeń i internetu w formie roamingu międzynarodowego. Warto także zastanowić się nad miesięcznymi kosztami za abonament firmowy, które zwykle są niższe niż w przypadku użytkowników indywidualnych, chociaż nie jest to regułą. Na koniec dobrze przemyśleć kwestię smartfona, który można dobrać do oferty abonamentu firmowego za symboliczną kwotę lub też zdecydować się na spłacanie telefonu w ratach.

Najlepsze smartfony dla przedsiębiorców

Obecnie w zasadzie wszystkie smartfony na rynku oferują takie funkcje, jak dostęp do internetu, poczty elektronicznej, a także możliwość pobierania aplikacji. Właśnie dlatego wybór może być trudny. Przedsiębiorcom zwykle zależy na tym, aby smartfon działał szybko, a także oferował dodatkowe funkcje. Przykładowo, wybierając urządzenie z systemem iOS, łatwo można połączyć się z laptopem z systemem OS X i pisać SMS-y oraz wykonywać połączenia właśnie z komputera. Osoby przyzwyczajone do systemu operacyjnego Android powinny z kolei zainwestować w modele flagowe, które gwarantują wysoką jakość pracy, szybkość działania oraz elastyczność. Warto zadbać także o dużą przekątną ekranu smartfona, a także wygodę w trakcie użytkowania. Dobry smartfon to wydatek rzędu kilku tysięcy złotych, dlatego przedsiębiorca może zdecydować się na abonament z telefonem i spłacać co miesiąc raty. Inną opcją jest zakup smartfona za gotówkę na fakturę, co zwiększa koszty przedsiębiorstwa w danym miesiącu i pozwala na obniżenie podatku. To drugie rozwiązanie jest szczególnie istotne w przypadku osób prowadzących jednoosobową działalność gospodarczą.

Komentarze