Jaki sprzęt wideokonferencyjny wybrać do Huddle Space?

Sprzęt wideokonferencyjnyDo licznych zalet wideokonferencji prawdopodobnie nikogo nie trzeba przekonywać. W ciągu ostatnich lat stały się one bardzo popularne, szczególnie w biurach posiadających niewielkie pokoje spotkań typu Huddle Space. Jaki sprzęt do nich wybrać? Warto przeczytać.

Korzyści płynące z wideokonferencji

Największą zaletą tego rozwiązania jest fakt, że aby przeprowadzić spotkanie, w którym będą mogli wziąć udział wszyscy pracownicy firmy - nawet ci zatrudnieni w innych działach lub przebywający w delegacji - nie trzeba ich gromadzić w jednym miejscu. W ten sam sposób można szybko i prosto nawiązać kontakt z partnerami biznesowymi i klientami. Wideokonferencje pozwalają na:

  • Duże obniżenie kosztów związanych z podróżami służbowymi lub koniecznością wynajmowania zewnętrznej sali konferencyjnej
  • Zwiększenie wydajności pracowników, poprzez umożliwienie im pracy zespołowej lub zdalnej
  • Wprowadzenie nowej jakości obsługi klienta

Profesjonalne terminale Cisco do niewielkiego wnętrza

Obecnie coraz więcej firm rezygnuje z utrzymywania dużych i nieekonomicznych sal konferencyjnych, na rzecz niewielkich, mieszczących zaledwie kilka osób huddle roomów. Tak mała przestrzeń nie przeszkadza jednak w prowadzeniu spotkań na najwyższym poziomie. Terminale Cisco, które można znaleźć w ofercie firmy VisionCube, zostały stworzone tak, by spełniać potrzeby wszystkich klientów i doskonale sprawdzać się w każdym, nawet niewielkim wnętrzu. Do wyboru mamy:

  • Mobilne terminale biurkowe, występujące w 2 rozmiarach - 14 lub 23 cali średnicy ekranu
  • Terminale zintegrowane posiadające ekran o średnicy 55 lub 70 cali
  • Cisco Webex Board, czyli wielofunkcyjne urządzenie będące połączeniem terminala do wideokonferencji, tablicy interaktywnej oraz nośnikiem do przesyłania różnorodnych plików
  • Rozbudowane ściany prezentacyjne, jednak są one propozycją do pomieszczeń o większym metrażu.

Cisco Webex Board - najlepszy wybór do huddle roomu

Na niewielkiej przestrzeni świetnie sprawdzi się zintegrowane urządzenie Cisco Webex Board (zobacz: https://www.visioncube.pl/cisco/spark-board.html). Łączy ono w sobie funkcję wyświetlacza LCD z wbudowaną kamerą i telefonem do wideokonferencji, tablicy interaktywnej do przeprowadzania prezentacji oraz nowoczesnego systemu do przesyłania plików. Dzięki temu może zastąpić trzy różnorodne urządzenia, zajmując znacznie mniejszą ilość miejsca. Tablica Cisco Webex jest dostępna w dwóch rozmiarach - 55 i 70 cali - co pozwala na dopasowanie jej do wielkości pomieszczenia. Została wyposażona w wyświetlacz LCD LED i kamerę 4K, zintegrowane głośniki, 12 mikrofonów, dotykowy wyświetlacz oraz cyfrowy pisak do prezentacji.

Wyróżniają ją niewielkie rozmiary, prosta obsługa, możliwość szybkiego podłączenia oraz łatwego skonfigurowania z różnymi urządzeniami i systemami operacyjnymi. Działa bezprzewodowo, bez konieczności podłączania licznych kabli. Dodatkowo bez problemu można ją schować, kiedy nie jest potrzebna. To doskonałe rozwiązanie wideokonferencyjne, które sprawdzi się na niewielkiej przestrzeni.

Komentarze