Jak zarabiać w Internecie na swoich pasjach?

Zarabianie w internecie na pasjachJak zarabiać na swoich pasjach w Internecie?

Każdy z nas ma jakąś pasję. Jeden lubi malować, drugi robić zdjęcia, ktoś inny pisać czy uczyć się nowych języków. Ale możemy robić równocześnie to co robimy i jeszcze zarabiać na tym pieniądze.

W jaki sposób? Przecież wydaje się to takie nieprawdopodobne. A jednak!

I to wcale nie musimy być ekspertami w swojej dziedzinie, wystarczy zasięgnąć trochę informacji.

Fotografia

Dzisiaj chyba każdy może pozwolić sobie na aparat fotograficzny, przez co robienie zdjęć stało się ulubionym zajęciem wielu ludzi. Daje to przecież duże możliwości wyrażania siebie i utrwalania ulotnych chwil. Ale czy można zdobyć jakieś pieniądze będąc nieprofesjonalnym fotografem, człowiekiem, który robi zdjęcia tylko z zamiłowania? Owszem. Pierwszym krokiem do tego jest rejestracja na serwisach microstockowych, czyli takich które sprzedają zdjęcia czy grafiki ludziom, którzy tego potrzebują. Kilka popularnych to: Shutterstock, Dreamstime, iStockphoto, czy polski microstock.pl. Kiedy się zarejestrujemy wystarczy zorientować się jakie zdjęcia cieszą się największą popularnością (często pewnie te związane z finansami) i do dzieła. Oczywiście nasze fotografie nie mogą być rozmazane czy wypalone, ale z tym można sobie jakoś poradzić. Kiedy już udostępnimy nasze zdjęcia w serwisie trzeba tylko czekać aż się sprzedadzą.

Projektowanie graficzne

A może znasz się na kolorach, a programy graficzne nie mają przed Tobą tajemnic? W takim razie warto spróbować zaprojektować jakiś ciekawy nadruk na koszulkę. Kiedy mamy już coś takiego, możemy zarejestrować się na bananazclub.com i wysłać zespołowi nasz projekt. Jeśli się spodoba, możemy liczyć na 500 zł. Całkiem ciekawa oferta, zważywszy, że praktycznie nic nie tracimy, a kto wie, może zobaczysz kiedyś innych chodzących w koszulkach, których nadruk projektowałeś właśnie Ty.

Malowanie, ręczna produkcja przedmiotów

Jeżeli jesteś malarzem amatorem, lub często dajesz innym własnoręcznie robione prezenty, to może warto zacząć wytwarzać takie towary na większą skalę? Początkowo, możemy wystawiać po prostu takie przedmioty na allegro czy innych serwisach aukcyjnych, ale potem, kiedy wyrobimy sobie dobrą opinię wśród konsumentów tego typu dóbr, może warto rozwinąć działalność, o otwarcie sklepu internetowego z własną stroną i linią produkcyjną?

Pisanie

Z wypracowań zawsze dostawałeś 5? Masz niezłą fantazję i nigdy nie brakuje Ci pomysłów? Próbowałeś już kiedyś napisać coś swojego? Kiedy stworzymy już coś, czym chcielibyśmy się podzielić, nasze dzieło rozsyłamy do kilku wydawnictw i tylko czekamy na propozycję ;). Jeśli mamy trochę zaoszczędzonych pieniędzy możemy też wydać ją samemu w systemie fortunet, czyli za własną gotówkę. Robiąc tak do naszej kieszeni trafia dużo większy procent z każdej sprzedanej książki niż w tradycyjnym wydawnictwie, ale w razie słabej sprzedaży ryzykujemy utratę własnych pieniędzy.

Znajomość języków obcych

Jeżeli natomiast biegle posługujemy się językami obcymi możemy poszukać ofert dla tłumaczy. Znaleźć takie możemy na serwisach freelancerskich, które nie zobowiązują nas do dalszej współpracy ze zleceniodawcą. Stron oferujących takie rozwiązania poszukać możemy wpisując w wyszukiwarce hasło freelancing.

Jak widać możliwe jest zarabianie na własnych pasjach, nawet kiedy nie jesteśmy profesjonalistami w danej dziedzinie. Trzeba tylko poszukać takich możliwości i mieć nieco samozaparcia.

Zobacz też:

  • Zarabianie na blogu

KomentarzeOrganizacja konferencjiKonferencje prasowe od lat są najchętniej odwiedzanymi przez dziennikar


Gabinet kosmetycznyPunkt usługowy zlokalizowany w domu mieszkalnym, w budynku o charakterze komercyjnym,


Odszkodowanie po kradzieży autaZnaczącym aspektem dla właściciela samochodu, który wykupił aut


Usuwanie niebezpiecznych pyłówPyły i ich oddziaływanie na człowieka Pracow