Jak wybrać biuro podróży na wakacje

Wakacje nad morzemWiększość Polaków, decydująca się na urlop za granicą, wybiera zorganizowane wycieczki z biurem podróży. Rozwiązanie tego rodzaju ma wiele zalet, a głównym argumentem, przemawiającym za wyborem operatora, jest brak zmartwień o zakwaterowanie, przeloty, ubezpieczenia i całą masę formalności, jakie trzeba wypełnić, organizując wakacje na własną rękę. Dowiedz się jak wybrać biuro podróży na wakacje i czym się kierować.

Przede wszystkim doświadczenie

Nie jest niespodzianką fakt, że najciężej na rynku mają te biura podróży, które pojawiły się na nim stosunkowo niedawno. Na zaufanie klientów należy sobie zapracować i nic dziwnego, że większość turystów wybiera sprawdzonych operatorów, którzy na rynku usług turystycznych działają już od wielu lat. Pozwala to sądzić, że ich kondycja finansowa jest na tyle dobra, że firma nagle nie ogłosi upadłości a dzięki dobrej znajomości branży, zapewni dodatkowo atrakcyjne ceny.

Nie tylko cena

Wybierając biuro podróży na urlop, nie powinniśmy kierować się wyłącznie tym, kto zaproponuje najniższą cenę za interesujące nas wakacje. Często zbyt niska cena wzbudza wręcz podejrzenia co do standardu usługi i wiarygodności firmy. Inaczej jest w przypadku ofert last minute – tu faktycznie możemy liczyć na naprawdę spore promocje, dzięki którym wymarzony urlop może nas kosztować nawet o połowę mniej. Trzeba jednak liczyć się z tym, że takie oferty mają krótki termin ważności, a termin wylotu może przypadać nawet za kilka dni. Mimo to, oferty last minute schodzą jak przysłowiowe świeże bułeczki.

Opinie o operatorze

Zasada jest prosta - im dłużej działa na rynku dany operator, tym więcej opinii o nim znajdziemy w sieci. Warto słuchać tych, którzy byli na wczasach organizowanych przez dane biuro podróży, gdyż to właśnie te osoby są w stanie przekazać nam najwięcej przydatnych informacji. Jeśli większość przeczytanych przez nas opinii będzie skrajnie niepochlebna - warto odpuścić sobie danego operatora.

Porównywarki ofert

Warto korzystać również z profesjonalnych porównywarek i portali, które oferują zestawienie ofert różnych biur podróży. Przykładem jest strona http://dreamtours.pl - branżowy serwis, oferujący dostęp do aktualnych ofert last minute z Polski i z Niemiec. Korzystając z porównywarki, możemy sprawdzić nie tylko cenę wakacji, ale także standard hotelu, poziom dostępu all-inclusive, atrakcje turystyczne oraz uzyskać wiele innych, przydatnych informacji.

Komentarze