Jak pozbyć się długów raz na zawsze?

Pozbycie się długówMasz długi? To tak jak ponad 2,7 mln. Polaków [1]. Niespłacone zobowiązania to nie tylko poważne obciążenie dla portfela, ale i dla wielu przyczyna nieustannego stresu oraz nieprzespanych nocy. Potrzebna Ci pomoc finansowa dla zadłużonych? Zobacz, na czym polega taka jej forma, która pozwoli Ci raz na zawsze uwolnić się od długów.

Gdy kolejne niespłacone rachunki zaczynają się nawarstwiać, a ponagleń od wierzycieli przybywa, możesz czuć się zagubiony. Pamiętaj jednak, by w takiej sytuacji nie podejmować żadnych pochopnych decyzji - np. o zaciągnięciu kolejnego kredytu. To prosta droga, aby wpaść w jeszcze poważniejsze problemy. Spiralę zadłużenia możesz przełamać tylko w jeden sposób: zaczynając regulować swoje zobowiązania krok po kroku.

Prawdziwa pomoc finansowa dla zadłużonych to nie kolejny kredyt

Zaciągnięcie kolejnego zobowiązania finansowego z myślą o uregulowaniu zaległości może wydawać się kuszące. Na pierwszy rzut oka taka pomoc finansowa dla zadłużonych jest całkiem logiczna: bierzesz kredyt, płacisz zaległe rachunki, oddalasz ryzyko ewentualnej sprawy sądowej i komornika - gotowe! Problem jednak w tym, że taka decyzja pomoże Ci jedynie na krótką metę. W jej wyniku:

  • najczęściej nie pozbędziesz się zupełnie dotychczasowych zadłużeń, a jednocześnie zaciągniesz nowe;
  • narazisz się na dodatkowe koszty związane z nową prowizją bankową i odsetkami.

Pamiętaj przy okazji, że jeśli masz problem z niespłaconymi zadłużeniami, wzięcie kolejnej pożyczki może okazać się niemożliwe. Negatywna historia w BIK, czy fakt obecności Twoich danych w jednym z BIG-ów, może spowodować odmowę przyznania finansowania. Dlatego właśnie warto zmienić sposób myślenia o zadłużeniu i skierować się w stronę realnej spłaty zobowiązań.

Podpisz ugodę z wierzycielem lub firmą windykacyjną

W długi wpada się często z powodu nieprzewidzianych problemów finansowych. Jeśli Twoja sytuacja materialna nagle pogorszyła się, choćby przez utratę pracy czy chorobę, możesz obawiać się kontaktu z wierzycielem lub obsługującą Cię firmą windykacyjną. Wiesz bowiem, że nie jesteś w stanie spłacić całego swojego zobowiązania naraz. Wbrew pozorom wcale nie oznacza to jednak, że nie możesz się dogadać, unikając postępowania sądowego i komorniczego.

Zwłaszcza w sytuacji, w której jesteś klientem firmy windykacyjnej, takiej jak między innymi Ultimo, możesz liczyć na możliwość podpisania korzystnej dla Ciebie ugody - z ratą, którą będziesz w stanie spłacić. Jak to działa? Wystarczy skontaktować się z doradcą, porozmawiać szczerze o swojej sytuacji finansowej i wspólnie wypracować rozsądną wysokość miesięcznej raty. Potem nie pozostaje Ci nic innego, jak tylko krok po kroku regulować zobowiązanie i uzbroić się w cierpliwość. Z każdym miesiącem zbliżysz się do osiągnięcia pełnej finansowej niezależności.

[1] https://media.bik.pl/publikacje/4315

Ocena: 5.0

Komentarze