Inwestowanie

Jak inwestować w złoto? Numizmatyka się opłaca!

Inwestowanie w złotoZastanawiasz się nad zainwestowaniem swoich oszczędności w coś opłacalnego? Jednym z rozwiązań jest zbieranie monet - zarówno bulionowych jak i kolekcjonerskich. Od czego jednak zacząć przy początkach z numizmatyką? Zbieranie starych monet to nie tylko zabawa - z odpowiednią wiedzą numizmatyka może stać się opłacalnym zajęciem! W poniższym artykule poznasz podstawowe informacje, które pomogą Ci w zainwestowaniu pieniędzy w numizmaty.

Więcej…

 

Czynniki i bariery atrakcyjności inwestycyjnej

Bariera atrakcyjności inwestycyjnejOgólnie rzecz biorąc zagraniczni inwestorzy, badając atrakcyjność inwestycyjną krajów czy regionów pod względem możliwości lokowania ich kapitału, biorą pod uwagę następujące czynniki: sytuację ekonomiczną, sytuację polityczną i społeczną, regulacje prawne, przestrzenny system organizacyjny. Wprawdzie inwestycje wiążą się przede wszystkim ze sferą ekonomiczną, jednak nie kategoria ekonomiczna zawsze musi być decydująca w kontekście podejmowanych inwestycji.

Więcej…

   

Rodzaje akcji giełdowych

Akcje giełdoweAkcje to walory notowane na giełdzie papierów wartościowych - na giełdach w różnych krajach, w tym na GPW w Warszawie. Są one papierami wartościowymi, czyli prawami majątkowymi, stwierdzającymi udział danej osoby w spółce akcyjnej.

Więcej…

 

Srebro czy złoto - co powinien wybrać inwestor?

Inwestowanie w złoto lub srebroSrebro i złoto to metale szlachetne, które są przedmiotem zainteresowania nie tylko jubilerów, ale również inwestorów. Kiedy warto zainwestować w cenne metale? Czy bardziej opłaca się inwestycja w srebro, czy w złoto? Na co warto uważać podczas inwestowania?

Więcej…