Informacje

Inteligencja emocjonalna w biznesie

Inteligencja emocjonalnaProwadzenie firmy wiąże się z wieloma trudnościami. W zbiorowej świadomości istnieje przekonanie, że to wiedza teoretyczna i doświadczenie są kluczem do osiągnięcia sukcesu w biznesie. Dzisiejszy świat zmienia się jednak bardzo szybko, może to więc nie wystarczać do odnalezienia się w realiach rozwijających się firm. Przedsiębiorstwa wystawiane są na coraz to nowe rodzaje presji. Dobry pracownik musi się stale rozwijać i dostosowywać do wymagań stawianych mu z zewnątrz.

Więcej…

 

Gospodarstwa domowe a rynek

Gospodarstwo domoweDuża różnorodność gospodarstw domowych oraz ich niezależność od siebie (poza funkcjonowaniem w ramach jednego społeczeństwa, państwa czy też jednego kręgu kulturowego) sprawia, że ich działania, jakie będą podejmowały na rynku mogą znaczące się od siebie różnić. Mimo to możliwe jest dostrzeżenie pewnych generalnych tendencji, które przejawiać się mogą w czynnościach podejmowanych przez szereg podmiotów tego typu (jak np. dążenie do oszczędzania lub wręcz przeciwnie), a ponadto ich charakterystyczne cechy niejako siłą rzeczy narzucają niektóre rozwiązania.

Więcej…

   

Formy opodatkowania przedsiębiorstwa

Formy opodatkowania przedsiębiorstwaKażda osoba prowadząca jednoosobową działalność gospodarczą zobowiązana jest do płacenia podatków od uzyskiwanych przychodów. W trakcie rejestrowania firmy, a także w kolejnych latach działalności, przedsiębiorca ma możliwość wyboru, a następnie zmiany formy opodatkowania.

Więcej…

 

Rynek kapitałowy jako segment rynku finansowego

Rynek kapitałowyPrzy analizie dowolnych problemów gospodarczych zawsze - bez względu na to, o jakich problemach byłaby mowa - w pośredni lub bezpośredni sposób należy zahaczyć o pojęcie rynku, a to za sprawą faktu, iż wszystkie zmiany, jakie zachodzą w gospodarce dzieją się właśnie tam - na szeroko pojętym rynku.

Więcej…

   

Odzież ostrzegawcza w zakładzie pracy

Odzież ostrzegawczaJak wskazują statystyki, każdego roku dochodzi do wielu wypadków, których przyczyną jest kontakt pracownika z pojazdem lub maszyną, poruszającymi się po terenie zakładu pracy lub też po placu budowy. Niestety niektóre z tych wypadków w swojej konsekwencji jest bardzo poważnych a nawet śmiertelnych. Jak wynika z późniejszych analiz w trakcie prowadzonych postępowań powypadkowych przyczyną takich wypadków często bywa niedostateczna widoczność osoby poruszającej się pieszo.

Więcej…

 

Badanie kompetencji zespołu pracowników

Badanie kompetencji zespołu pracownikówNiezwykle ważnym aspektem w pracy z ludźmi jest poznanie ich kompetencji oraz sposobu działania w sytuacjach w pracy także tych kryzysowych. Każdy pracodawca chce zatrudniać pracownika, który posiada jak najlepsze kwalifikacje i doświadczenie w wykonywanej pracy. Lepiej, bowiem przeszkolić pracownika, który pokrótce zna dany temat niż szkolić go od podstaw. Aby jak najlepiej skompletować zespół pracowników zajmujący się danym aspektem działalności firmy należy, zatem sięgać po jak najlepsze do tego narzędzia.

Więcej…