Fotografia dziecięca - pomysł na własny biznes

Warsztaty fotografiiMasz lustrzankę z podstawowym obiektywem i marzysz, by stworzyć własną markę fotograficzną?

Nie ma nic bardziej prostszego. Jakość zdjęć zależy nie od wartości sprzętu, a Twoich umiejętności. A tego możesz się nauczyć.

Podstawy fotografii

Mamie rozkosznego bobasa - czyli Twojej potencjalnej klientce - jest wszystko jedno, ile zapłaciłaś za aparat i jaką ogniskową ma Twój obiektyw. Dla niej ważne jest, by dziecko, które przyniosła do Ciebie na sesję, wyszło na zdjęciach przepięknie. Pamiętaj, że zadowolona z usługi mama będzie chciała pochwalić się ładną fotografią przed swoimi koleżankami. A to przecież są Twoje kolejne ewentualne klientki.

Nauka o sztuce fotografowania

Na dziecięcą sesję fotograficzną musisz mieć pomysł. Zanim więc przystąpisz do realizacji zlecenia i weźmiesz do ręki aparat, przemyśl wszystkie elementy dekoracji, tło, kompozycję. Zastanów się, w jakim stylu zostaną wykonane zdjęcia, jak ucharakteryzujesz młodego modela i jakie atrybuty do tego wykorzystasz. Możliwe, że będziesz potrzebowała drobnych elementów wystroju: kosza, koca, zabawek, ręczników. Zapytaj rodziców dziecka, czy również będą chcieli wziąć udział w sesji, bo możliwe, że będziesz potrzebować więcej atrybutów i dekoracji. Skomplikowane? Pewnie! Początki zawsze są najtrudniejsze. Pamiętaj jednak, że każdy fotograf kiedyś zaczynał. A z czasem zdobył doświadczenie i wiedzę.

Warsztaty fotografii

O ile doświadczenie przychodzi w trakcie realizacji zleceń, o tyle zdobycie wiedzy można - i należy - przyspieszyć. Zwłaszcza jeśli chcesz jak najszybciej zacząć zarabiać na zdjęciach. Wybierz się na warsztaty fotografii dziecięcej. Po pierwsze, poznasz na nich podstawy fotografii: nauczysz się wykorzystywać kolor, światło sztuczne i zastane, dowiesz się jak działa Twój aparat i jakie gadżety można wykorzystać w sesji zdjęciowej. Po drugie, będziesz miała szansę popracować z modelem pod okiem doświadczonego fotografa-mentora. W praktyce wykorzystasz zdobytą wiedzę. Po trzecie, szkoła fotografii, do której udasz się na zajęcia, przeszkoli Cię pod kątem pracy w programie do obróbki zdjęć. I na koniec najważniejsze: warsztaty fotografii dostarczą Ci wiedzy na temat marketingu. Dowiesz się więc, w jaki sposób najskuteczniej rozwiniesz swój biznes. Więcej informacji na temat warsztatów fotografii znajdziesz na www.akademianikona.pl.

KomentarzeAukcje internetoweZastanawiasz się nad rozpoczęciem działań na portalach aukcyjnych? Poznaj zal


Salon fryzjerskiNa świecie żyje wiele twórczych, zdolnych i kreatywnych osób. Znajdują się wśród


Park magazynowyCzego potrzebujesz, by założyć komercyjny park magazynowy? Przede wszystki


BudownictwoWydawać by się mogło, że założenie i prowadzenie własnego biznesu to ciężka, żmudna praca,