Pracownicy

Czy warto inwestować w pracownika?

Inwestowanie w pracownikaCzy zdajesz sobie sprawę, że każda złotówka, jaka zostaje wydana na rozwój zatrudnionego pracownika, przynosi aż 170% zysku?

Więcej…

 

Dyscyplina pracy

Dyscyplina pracyDyscyplina pracy jak sugeruje nazwa ma na celu wdrożenie pracowników do przestrzegania dyscypliny, ładu i porządku w danym miejscu pracy. Korespondencja z zakresu dyscypliny pracy sporządzana jest w przypadku naruszenia przez pracownika lub kilku pracowników przepisów dyscyplinarnych, zakresu BHP czy ochrony przeciwpożarowej.

Więcej…

   

Funkcjonowanie jednostki, a funkcjonowanie zespołu

Funkcjonowanie jednostkiW jaki sposób zachowanie jednostki wpływa na funkcjonowanie zespołu? We współczesnych organizacjach praca zespołowa jest coraz częściej spotykaną formą wykonywania zadań. Warto jednak pamiętać, że na zespół składają się pojedyncze osoby o odmiennych cechach, usposobieniu, umiejętnościach i sposobie reagowania na różne sytuacje.

Więcej…

 

Empowerment - czyli koncepcja upełnomocnienia pracowników

Koncepcja upełnomocnienia pracownikówW ciągu ostatnich paru lat nadeszły duże zmiany w prosperowaniu firm. Robotyzacja, komputeryzacja i internet sprawiły, że świat biznesu funkcjonuje nie tylko sprawniej i lepiej, ale przede wszystkim efektywniej.

Termin „empowerment” używany jest bardzo często w terminologii z zakresu zarządzania zasobami ludzkimi. Jest to koncepcja, która powstała po latach dziewięćdziesiątych ubiegłego stulecia.

Więcej…