Pracownicy

Czy warto inwestować w pracownika?

Inwestowanie w pracownikaCzy zdajesz sobie sprawę, że każda złotówka, jaka zostaje wydana na rozwój zatrudnionego pracownika, przynosi aż 170% zysku?

Więcej…

 

Zatrudnienie pracownika - ile kosztuje?

PracownikProwadząc własną działalność gospodarczą często musimy zatrudnić kogoś do pomocy. Jeśli zamierzamy zaoferować potencjalnemu pracownikowi umowę o pracę powinniśmy się zorientować, ile to faktycznie będzie nas kosztowało. Poza wypłatą, którą musimy przekazać bezpośrednio w ręce zatrudnionej osoby, ponosimy bowiem dodatkowe koszty, z których nie wszyscy zdają sobie sprawę.

Więcej…

   

Najlepsze systemy motywacyjne dla pracowników (i nie tylko!)

Motywacja pracownikówSama satysfakcja z wykonanej pracy nie wystarczy, by pracownicy dawali z siebie wszystko i angażowali się w życie firmy. Dopiero kiedy pracodawca dostrzeże ich indywidualne potrzeby i postawi na skuteczne systemy motywacyjne, ich zadowolenie i efektywność wzrosną.

Więcej…

 

Dyscyplina pracy

Dyscyplina pracyDyscyplina pracy jak sugeruje nazwa ma na celu wdrożenie pracowników do przestrzegania dyscypliny, ładu i porządku w danym miejscu pracy. Korespondencja z zakresu dyscypliny pracy sporządzana jest w przypadku naruszenia przez pracownika lub kilku pracowników przepisów dyscyplinarnych, zakresu BHP czy ochrony przeciwpożarowej.

Więcej…