Finanse firmy

Obsługa płacowa - jak wybrać dobrą firmę outsourcingową?

Obsługa płacowaZapotrzebowanie rynku na firmy świadczące usługi płacowe wciąż wzrasta. Dlatego też firm zajmujących się outsourcingiem płac jest coraz więcej. Jak wybrać spośród nich tę najlepszą? Co taka firma powinna nam zaoferować, by współpraca układała się bez zarzutu?

Więcej…

 

Faktura prowizyjna

FakturaFaktura prowizyjna jest podstawowym dokumentem zaraz obok umowy, na podstawie którego dokonywane są rozliczenia prowizji między kontrahentami. Ten rodzaj faktur stosowany jest najczęściej do rozliczenia umów o współpracę w zakresie finansowym takim jak kredyty czy ubezpieczenia, ale też w zakresie wykonywanej przez zleceniobiorcę usługi, od której przysługuje prowizja.

Więcej…

   

Konto firmowe a opłaty - czy możesz je ograniczyć?

Bankowość - konto firmoweProwadząc firmę, z pewnością doceniasz fakt posiadania rachunku bankowego. Jeżeli korzystasz z konta firmowego, to możesz się zastanawiać, czy musisz płacić np. jego prowadzenie lub obsługę karty płatniczej. Jak obniżyć koszty związane z korzystaniem z rachunku firmowego?

Więcej…

 

Kredyt firmowy - kiedy warto go wziąć?

Kredyt firmowyBędąc młodym przedsiębiorcą zazwyczaj nie chcesz rozpoczynać swojej działalności od brania kredytu, wolisz pożyczyć pieniądze od znajomych i rodziny lub finansować firmę z własnych środków. Kredyty firmowe mogą być jednak opłacalne, szczególnie, że pozwalają na pewne ulgi podatkowe, gdyż odsetki, prowizję, marżę i ubezpieczenie kredytu możesz wliczyć w koszty uzyskania przychodu. Kiedy zatem warto wziąć kredyt firmowy?

Więcej…

   

Działalność gospodarcza, a formy jej opodatkowania

Biuro rachunkoweZłożoność polskiego prawa podatkowego, sprawia, że nie jest to przyjazna dla przedsiębiorców kwestia i najczęściej konieczne jest skorzystanie z pomocy specjalistów w tej dziedzinie. Same przepisy, jakimi rządzi się prawo podatkowe, nie są może skomplikowane, ale zrozumienie ich wymaga czasu, przy czym należy się też przygotować na częste zmiany w tym zakresie.

Więcej…

 

Kredyt inwestycyjny i jego wymagania

Kredyt inwestycyjnyKredyt inwestycyjny dla firm to jedna z bardzo ważnych pożyczek szczególnie dla przedsiębiorców którzy rozwijają swoje działalności w szybkim tempie. Na każdym etapie, firma potrzebuje środków finansowych tym bardziej jeśli pomysł jest udany. Jest to wyjątkowa forma kredytu ponieważ przyznawana tylko i wyłącznie na inwestycje. Bank rozumie przez to zakup nowych urządzeń, technologii, nową współpracę z zagranicą, czy też rozwój na bazie poszerzenia dotychczasowej produkcji.

Więcej…