Finanse firmy

Wysyłka plików JPK. Podpisać za pomocą podpisu elektronicznego czy ePUAP?

Jednolity plik kontrolnyOd stycznia 2018 r. obowiązek wysyłania plików JPK obejmie również mikroprzedsiębiorców. Pozostaje jednak pytanie, czy podpisywać je za pomocą podpisu elektronicznego, czy może skorzystać z ePUAP?

Więcej…

 

Czym zajmuje się biuro rachunkowe?

Biuro rachunkoweBiuro rachunkowe jest to podmiot gospodarczy, który na podstawie umowy świadczy usługi na rzecz różnego rodzaju  podmiotów gospodarczych, instytucji, organizacji oraz osób fizycznych. Biuro rachunkowe w imieniu zleceniodawcy i na jego rzecz świadczy usługę w zakresie rachunkowości, płac oraz prowadzi dokumentację kadrową.

Więcej…

   

Czy konto firmowe jest potrzebne mikroprzedsiębiorcy?

Konto firmoweWielu ludzi nie zdziwi się, słysząc, że wielu mikroprzedsiębiorców wzbrania się przed założeniem konta firmowego. Powodów, które stoją za taką decyzją osób prowadzących działalność, jest naprawdę wiele. M.in. są to: koszty związane z prowadzeniem konta, utrudniony dostęp do pieniędzy, niskie obroty, więc i brak konieczności, albo zwyczajna obawa, że coś może pójść nie tak.

Więcej…

 

Nieobowiązkowe oznaczenia na fakturach

BiuroW ciągu ostatnich kilku lat wprowadzono wiele zmian dotyczących sposobu wystawiania faktur i oznaczeń, jakie wymagane są na danych fakturach. Wiele z tych oznaczeń, które były wcześniej wymagane, obecnie nie jest już obowiązkowych.

Więcej…