Finanse firmy

Leasing maszyn rolniczych

Leasing maszyn rolniczychMaszyny rolnicze są sprzętem niezbędnym w każdym gospodarstwie rolnym, ale niestety - bardzo kosztownym. Nie dla każdego młodego rolnika kredyt bankowy jest opłacalny, a przede wszystkim - nie zawsze jest możliwy.

Wówczas w sukurs przychodzi leasing operacyjny lub finansowy, dzięki któremu można sfinansować inwestycję w postaci zakupu maszyn rolniczych.

Więcej…

 

Czym zajmuje się biuro rachunkowe?

Biuro rachunkoweBiuro rachunkowe jest to podmiot gospodarczy, który na podstawie umowy świadczy usługi na rzecz różnego rodzaju  podmiotów gospodarczych, instytucji, organizacji oraz osób fizycznych. Biuro rachunkowe w imieniu zleceniodawcy i na jego rzecz świadczy usługę w zakresie rachunkowości, płac oraz prowadzi dokumentację kadrową.

Więcej…

   

Faktura prowizyjna

FakturaFaktura prowizyjna jest podstawowym dokumentem zaraz obok umowy, na podstawie którego dokonywane są rozliczenia prowizji między kontrahentami. Ten rodzaj faktur stosowany jest najczęściej do rozliczenia umów o współpracę w zakresie finansowym takim jak kredyty czy ubezpieczenia, ale też w zakresie wykonywanej przez zleceniobiorcę usługi, od której przysługuje prowizja.

Więcej…

 

Ubezpieczenie dla firmy. Jak wybrać mądrze?

Ubezpieczenie dla firmyOtworzyłeś firmę i zastanawiasz się, jakie ubezpieczenie kupić? Możliwości masz naprawdę sporo - w ofercie towarzystw ubezpieczeniowych znajdziesz ubezpieczenia m.in. od zniszczeń, transportowe czy zdarzeń losowych. To daje ci możliwość wybrania polisy, jakiej aktualnie potrzebujesz.

Więcej…