Firma sprzątająca - czy to się opłaca?

Firma sprzątającaŻyjemy w czasach, w których założenie firmy możemy zacząć dobrowolnie w każdej chwili. Jest to krok do niezależności. Od samego początku należy jednakże dbać, by już pierwsze kroki owocowały w przyszłości i doprowadziły do sukcesu firmy. Im więcej się przygotujemy do tego na początku działalności, tym sukces będzie pewniejszy.

Bardzo opłacalnym interesem jest firma sprzątająca biura. Praktycznie codziennie powstają nowe biura w okolicy, które trzeba sprzątać. Jest to dobry pomysł na zarabianie. Początkowo Twoja firma może sprzątać małe biura, jednak gdy firma będzie na wyższym poziomie pod względem dokładności pracy, zleceń będzie przybywać.

Jako założyciel firmy musisz pamiętać o kilku ważnych sprawach dotyczących Twojej firmy - musisz wiedzieć co tak naprawdę robisz, czy na pewno czujesz się na tyle odważny aby podjąć się założenia firmy, za którą będziesz odpowiedzialny. Twoja nazwa firmy powinna być oryginalna i łatwa do zapamiętania oraz do skojarzenia, tak by zachęcała jak największą ilość klientów.

Gdzie będzie znajdowała się siedziba Twojej firmy? Musi być dostępna dla ludzi z zewnątrz, by wiedzieli jakie usługi prowadzisz. Z ilu osób będzie składał się Twój personel, na początku może to być niewielka liczba ludzi. Ważne by byli przeszkoleni w danym kierunku, który będą wykonywać. Pamiętaj, aby Twój biznes miał prawa bytu, twój personel musi dawać z siebie wszystko aby zebrać dużą ilość pozytywnych opinii.

Zaopatrz się w profesjonalny sprzęt do pracy, niech klienci wiedzą, że jesteście porządną firmą - nigdy nie oszczędzaj kosztem niezadowolenia klientów, tak Twoja firma nigdy nie dojdzie do pożądanego sukcesu. Czasem lepiej wydać więcej pieniędzy na dobry sprzęt, niż mieć niezadowolonych klientów, którzy więcej nie skorzystają z usług Twojej firmy.

Wielu ekspertów potwierdza, w zależności jaka formą działalnością się zajmujemy, musimy wiedzieć jak i czym firma będzie się wyróżniać od innych. Wyznacz nowe sposoby na szybkie i skuteczne sprzątanie.

Gdy Twoja firma będzie w całości gotowa do działania, zajmij się reklamą jej. Im więcej ludzi będzie wiedziało o niej tym więcej zdobędziesz klientów oraz biznes zacznie się rozkręcać.  Składaj reklamy do biur o Twojej działalności sprzątającej, rozdawaj ulotki promocyjne, proponuj warunki, które zadowolą obie strony interesu.

Na początek nie rzucaj firmy na głęboką wodę, nie nastawiaj się na duże zarobki od razu po rozpoczęciu działalności, znajdź przynajmniej jednego klienta, by sprawdzić czy Twoje pomysły w rzeczywistości sprawdzą się, czy przyniesie Ci to oczekiwane zyski. Musisz myśleć przyszłościowe jeżeli chcesz mieć dobrze rozwijający się biznes.

Pracownicy powinni być profesjonalnie przygotowani do swojej pracy, dzięki profesjonalnej obsłudze, szybko i dokładnie będą pracować co rokuje większe szansę na większe zarobki firmy.

Utrzymuj konkurencyjne ceny swojej pracy, wysprzątanie sporego biura wiąże się dla niego dużymi kosztami, oferuj im różnorodne promocje, usługi za niskie ceny, wtedy na pewno znajdzie się więcej ochotników na skorzystanie z Twojej firmy. Co w przyszłości może skutkować naprawdę dużymi zyskami. Jednak musi minąć trochę czasu i własnego poświęcenia by doszło do wyczekiwanego sukcesu.

Autor: www.marcusmp.pl.

Komentarze

Ania20
Generalne porządki możesz wykonywać raz w roku, np. w okresie świąt, ale warto częściej poddać się tej czynności, by mieć przestrzeń ogarniętą. Zacznij od podzielenia sprzątania na kilka etapów. Nie próbuj tego zrobić w jeden dzień, bo się zniechęcisz i nie wiele posprzątasz - najważniejsze są chęci i motywacja w rozpoczęciu pracy. Po podzieleniu sprzątania na konkretne etapy warto również zaplanować porządkowanie poszczególnych pomieszczeń. Dzięki temu unikniesz chaosu w swoim działaniu o szybciej ogarniesz przestrzeń. Samo sprzątanie może być uciążliwe bez dobrych sprzętów. Do odkurzania wybierz odkurzacz bezprzewodowy, a do mycia podług fajny, duży mop, który pomoże Ci szybciej ogarnąć przestrzeń. Niezależnie od tego, jaką masz powierzchnię w domu, zacznij sprzątać już dziś ale rób to też tak, by się nie przemęczyć. Sprzątaj też wg zasady przydatne, pożyteczne i pamiątkowe - tylko te rzeczy niech znajdują się w Twoim domu. Inaczej zagracisz je i będziesz miała jeszcze więcej sprzątania.
www.eswiatkobiety.pl
Kobiety pracują coraz więcej. Sama często wychodzę z domu po siódmej rano i wracam przed siódmą wieczorem, zazwyczaj wymęczona i nic mi się już wtedy nie chce. Rzadko kiedy pracuję osiem godzin wynikające z ustawy, zazwyczaj jestem w pracy znacznie dłużej, a potem jeszcze dojazd. I dzień umyka. Może warto wziąć sprawy w swoje ręce i zacząć zarabiać tylko dla siebie. Chodzi mi po głowie pewien pomysł na biznes dla takich zapracowanych kobiet jak ja. Moja ciotka zaryzykowała i dziś zarabia dobre pieniądze. Mianowicie firma sprzątająca. Sama też oczywiście bym pracowała, tym bardziej, że lubię prace domowe i sprzątanie. Na początek może zorganizowałaby m sobie pomoc jednej zaufanej osoby. Urządzenia potrzebne do sprzątania mam, środki czystości mam, więc kwestia założenia działalności.
Muszę też zrobić analizę jakie stawki funkcjonują na rynku i ustalić cennik. Zainwestuję w reklamę, najlepiej przez media społecznościowe i można zaczynać działanie. Wiem, że w dzisiejszym, zabieganym świecie znajdę wiele klientów. Sama też ustalę ile będę pracować, nie muszę brać każdego zlecenia (oczywiście później, po rozkręceniu biznesu)
MS-Clean
Zlecając sprzątanie firmie zyskujemy czas, który możemy przeznaczyć na inne obowiązki. Harmonogram sprzątania zwykle ustalany jest indywidualnie, dla potrzeb każdego klienta. Zazwyczaj firmy sprzątające dopasowują godziny pracy, tak, aby realizacja zlecenia nie kolidowała z pozostałymi obowiązkami firmy zlecającej usługę. Decydując się na outsourcing usług zyskujemy komfort oraz pomoc, która usprawnia rozwój firmy.