Finanse firmy

Windykacja należności

Windykacja należnościObrót gospodarczy polega na tym, że jedni kupują, a inni sprzedają, osiągając przy tym zyski. Niestety nie zawsze jest tak, że kupujący płacą a to generuje problemy u sprzedawców. Wówczas z pomocą przychodzi windykacja.

Więcej…

 

Kredyt firmowy - kiedy warto go wziąć?

Kredyt firmowyBędąc młodym przedsiębiorcą zazwyczaj nie chcesz rozpoczynać swojej działalności od brania kredytu, wolisz pożyczyć pieniądze od znajomych i rodziny lub finansować firmę z własnych środków. Kredyty firmowe mogą być jednak opłacalne, szczególnie, że pozwalają na pewne ulgi podatkowe, gdyż odsetki, prowizję, marżę i ubezpieczenie kredytu możesz wliczyć w koszty uzyskania przychodu. Kiedy zatem warto wziąć kredyt firmowy?

Więcej…

   

Płatności cykliczne gwarantują stabilność w e-biznesie

Płatności cykliczneZakupy subskrypcyjne działają jak opłata abonamentowa, to inaczej okresowe obciążanie karty klienta. Konsument ma możliwość otrzymywania określonego towaru w ustalonych odstępach czasu. Sprzedawca natomiast, inaczej niż w przypadku sklepów tradycyjnych, ma pewne obroty.

Więcej…

 

Kredyt inwestycyjny i jego wymagania

Kredyt inwestycyjnyKredyt inwestycyjny dla firm to jedna z bardzo ważnych pożyczek szczególnie dla przedsiębiorców którzy rozwijają swoje działalności w szybkim tempie. Na każdym etapie, firma potrzebuje środków finansowych tym bardziej jeśli pomysł jest udany. Jest to wyjątkowa forma kredytu ponieważ przyznawana tylko i wyłącznie na inwestycje. Bank rozumie przez to zakup nowych urządzeń, technologii, nową współpracę z zagranicą, czy też rozwój na bazie poszerzenia dotychczasowej produkcji.

Więcej…

   

Czy da się uciec od długów?

Długi finansoweWezwania do zapłaty, ponaglenia telefoniczne, wizyty wierzycieli w siedzibie firmy.

Więcej…

 

Wybierasz rachunek dla firm? Poznaj ranking kont bankowych

Rachunki dla firmProwadzenie firmy wiąże się z koniecznością posiadania rachunku bankowego. To właśnie tam będą spływać należności wynikające z wystawionych faktur. Jeśli jeszcze nie posiadasz własnego konta, skorzystaj z rankingów - dzięki temu wybierzesz najkorzystniejszą opcję.

Więcej…