Działalność gospodarcza

Formy prowadzenia działalności gospodarczej

Prowadzenie działalności gospodarczejFormy prowadzenia działalności gospodarczej

Działalność gospodarcza jest zarobkową działalnością wytwórczą, handlową, budowlaną, usługową i poszukiwaniem, rozpoznawaniem, a także wydobywaniem kopalin ze złóż, jak również działalnością zawodową wykonywaną w sposób systematyczny.

Bardzo często spotykane formy działalności gospodarczej to indywidualna działalność pod swoim nazwiskiem albo spółka - do wyboru jest kilka rodzajów spółek.

Więcej…

 

CEIDG - Centralna Ewidencja i Informacja o Działalności Gospodarczej

Wniosek CEIDG-1CEIDG - Centralna Ewidencja i Informacji o Działalności Gospodarczej

Rozpoczęcie działalności gospodarczej wymaga nie tylko pomysłu na biznes i jego kalkulacji finansowej, ale także dopełnienia formalności administracyjnych. Każda firma musi zostać zarejestrowana, by mogła działać legalnie.

Więcej…

   

Zakładanie firmy w krajach Unii Europejskiej

Zakładanie firmy w UEObecnie Unia Europejska w sprawach zakładania własnej działalności gospodarczej wychodzi swoim obywatelom na przeciw.

Nie jest to w żadnym wypadku działanie ogólnie znane w Polsce, czyli po prostu utrudnianie. Nawet osoba pragnąc posiadać firmę jednoosobową ma prawo założyć ją w dowolnie wybranym kraju Unii Europejskiej.

Więcej…

 

Wybór formy opodatkowania w jednoosobowej działalności gospodarczej

Opodatkowanie w działalności gospodarczejPrzy rejestrowaniu jednoosobowej firmy w Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej należy między innymi podać wybraną przez przedsiębiorcę metodę opodatkowania przyszłych przychodów lub dochodów firmowych podatkiem dochodowym od osób fizycznych.

Jaka forma opodatkowania będzie najkorzystniejsza dla młodego przedsiębiorcy, prowadzącego jednoosobową działalność gospodarczą?

Więcej…