Druk na tkaninach - którą technikę druku wybrać?

Druk na tkaninachPo druk na tkaninach sięgają przede wszystkim firmy, którym zależy na stworzeniu odzieży firmowej dla pracowników bądź odzieży reklamowej w celach marketingowych. Po przemyśleniu projektu warto wybrać najbardziej odpowiednią technikę. Przybliżamy kilka metod, nad którymi warto się zastanowić w poszukiwaniu tej najlepszej.

 

Sitodruk

To metoda druku znana ludzkości od setek lat - już w XVII wieku Japończycy stosowali ją do ozdabiania kimon. W latach pięćdziesiątych minionego stulecia zaczęto powszechnie tworzyć w ten sposób nadruki na koszulkach. Sitodruk wymaga przygotowania specjalnych matryc i przeciśnięcia farby przez szablon. Można go stosować na praktycznie każdym materiale, co jest jego dużą zaletą. Możemy w ten sposób znakować koszulki z tkanin naturalnych, syntetycznych i sztucznych, zatem zarówno z bawełny, jak i poliestru. Jest szczególnie opłacalny przy dużych nakładach - w przypadku sitodruku opłacalne są nakłady powyżej trzydziestu sztuk, a powyżej stu ta technika jest bezkonkurencyjna. Ponadto dzięki gęstej siatce pozwala na nanoszenie bardzo precyzyjnych nadruków. Wśród różnych metod sitodruk wyróżnia się doskonałą trwałością. Nadruki wykonane w ten sposób są odporne na wodę, detergenty i promienie UV, co oznacza, że kolory zachowują trwałość niezależnie od czasu spędzonego na słońcu i od liczby wykonanych prań. Do tego dostępne są różne rodzaje farb, takie jak farby fluorescencyjne, czego nie umożliwia na przykład druk cyfrowy.

Folia flex

Przy tej metodzie w pierwszej kolejności na podstawie grafiki wycina się folię w odpowiednim kształcie, a następnie wgrzewa się ją przy pomocy specjalnej prasy na materiał. Nadruk wykonany w ten sposób wyróżnia się na tle materiału, który nie prześwituje. Dużym atutem tej techniki jest to, że folia wytrzymuje wysokie temperatury prania, nawet do osiemdziesięciu stopni, a kolory zachowują trwałość. Do wyboru są zróżnicowane folie, w tym cieszące się ogromną popularnością folie metaliczne. Dzięki temu, że folia flex odznacza się na materiale i przyciąga wzrok, jest szczególnie często używana do nanoszenia na tkaniny logotypów. Mimo tego, że w tej metodzie stosuje się folię, jest ona na tyle cienka, że nie przeszkadza w komforcie użytkowania odzieży. Naniesienie nadruku folią flex nie wymaga żadnych dodatkowych przygotowań, przez co metoda opłaca się nawet przy niewielkich nakładach.

Flock

W przypadku flocku również wykorzystuje się folię, ale zgoła inną. Ta jest niezwykle miła w dotyku - przypomina mech, jest puszysta i wypukła. Do tego wykorzystuje się włókna celulozowe. Sprawia to, że nadruk naprawdę się wyróżnia i przyciąga wzrok. Do wyboru mamy mnóstwo kolorów, które również na materiale wyglądają efektownie, ponieważ osiąga się pełne krycie. Nadruk jest trwały i odporny na pranie, dzięki czemu nie traci kolorów. To gustowna alternatywa wobec haftu komputerowego, która opłaci się także przy niewielkiej ilości. Choć nadal jest to folia, materiał jest oddychający. Na

Multicolor - współpracuj z nami!

Wszystkie te metody oferuje drukarnia Multicolor, która od czterdziestu lat realizuje zlecenia na nadruki na koszulkach. Dzięki długoletniemu doświadczeniu usługi są na najwyższym poziomie, a pracownicy opanowali techniki do perfekcji. Na uwagę zasługuje nowoczesny park maszynowy z mocą przerobową do 15 000 sztuk dziennie. Jeśli masz pewne wątpliwości co do swojego projektu, Multicolor może ci pomóc w jego przygotowaniu (na przykład na podstawie zdjęć) - na klientów czeka studio graficzne. Firma oferuje kompleksowe wsparcie i służy radą co do wyboru odpowiedniej metody, dzięki czemu można się spodziewać satysfakcjonujących rezultatów.

Zamawianie nadruków na koszulki cieszy się dużą popularnością wśród przedsiębiorców. Pracownicy w odzieży firmowej prezentują się profesjonalnie i są pozytywnie postrzegani przez klientów, a odzież promocyjna według badań nadal jest skutecznym środkiem w marketingu. Wybór odpowiedniej metody zdaje się trudny, ale wystarczy rada ekspertów - spełnić można niemal każdą wizję.

Komentarze