Druga szansa, czyli nowe oblicze Łodzi

Nowe oblicze ŁodziŁódź to miasto bardzo silnie związane z przemysłem. Otwieranie nowych fabryk wiązało się z przyrostem miejsc pracy i napływem ludności. Obecnie miasto przeżywa swoje drugie przebudzenie. Tym razem zawdzięcza to inwestycjom biurowym.

Od 2007 roku konsekwentnie realizowany jest projekt mający na celu zmienienie oblicza Łodzi. Plan obejmuje obszar Śródmieścia, które jest wydzielone przez ulice Narutowicza, Kopcińskiego, Tuwima i Piotrkowską. Nowe Centrum Łodzi stawia na połączenie biznesu, handlu, kultury i transportu. Wszystko ma być łatwo dostępne, odnowione i współgrające.

Celem projektu jest ożywienie miasta oraz uatrakcyjnienia go w oczach mieszkańców i turystów. Wprowadzane systematycznie zmiany sprawiają, że zmienia się krajobraz miasta oraz powstają nowe miejsca pracy. W centrum Łodzi zlokalizowanych jest wiele nowoczesnych inwestycji biurowych, które już na etapie budowy cieszą się ogromnym zainteresowaniem firm. Jedną z takich inwestycji jest biurowiec Imagine Łódź, który znajduje się przy głównym węźle komunikacyjnym (skrzyżowanie Śmigłego-Rydza z Piłsudzkiego). Zgodnie z planem rozwoju Nowego Centrum Łodzi w pobliżu znajdują się różne udogodnienia z usługami oraz ułatwiony jest dostęp do transportu publicznego.

W Nowym Centrum Łodzi historyczne budynki z przełomu XIX i XX wieku współgrają z nowoczesną zabudową budynków biurowych i kulturowo-usługowych. Nowe oblicze miasta przyciąga inwestorów oraz zagraniczne firmy. Usytuowanie Łodzi w centrum kraju sprawia, że jest to jedna z bardziej interesujących lokalizacji dla biznesu. Napływający kapitał i zainteresowanie sprawiają, że miasto budzi się do życia i powstają również liczne inwestycje mieszkaniowe.

W ciągu nadchodzących lat można spodziewać się ciągłego rozkwitu miasta. Inwestycje i projekty mające na celu pobudzić miasto do życia z pewnością przynoszą sukcesy i dają drugą szansę. Inwestycje biurowe bez problemu są w stanie konkurować z podobnymi inwestycjami w miastach, takich jak Gdańsk, Warszawa czy nawet Wrocław.