Dodatki, benefity, bonusy

Benefity dla pracownikówPracownicy w każdej firmie powinni być doceniani, pracodawca nie tylko powinien ich zmotywować odpowiednią wypłatą, ale także odpowiednimi bonusami. Narzędzia dla HR to określone systemy premiowe, dodatkowe świadczenia, z których pracownicy mogą korzystać.

Jednak nie zawsze wybrane przez pracodawcę benefity trafiają w samo sedno. Pracująca matka trójki dzieci niespecjalnie ma czas na chodzenie dwa razy w tygodniu na siłownię. Pracujący rodzice, nie zawsze też mają z kim zostawić dzieci by wieczorem pójść do kina.  Dlatego powstały odpowiednie platformy benefitowe, które pozwalają wybrać pracownikowi potrzebny mu bonus.

Platformy benefitowe dla pracowników

Odpowiednie platformy to idealne narzędzia dla HR, czynne są przez cały czas. Przed wyborem odpowiedniej platformy pracodawca powinien doskonale poznać jej oferty. Odpowiedni dobór, pasującej do pracowników platformy, to także oznaka, że pracodawca bardzo dobrze zna swoich pracowników i ich potrzeby. Dobre platformy benefitowe dla pracowników mają ciekawe oferty, w każdej chwili jedną propozycję można zamienić na drugą, są łatwo dostępne. Rejestrując się na tego rodzaju platformie dobrze jest także zadbać, by dany system rejestrował co miesięczne statystyki, który bonus jest bardziej popularny a który nie cieszy się powodzeniem.

Co daje pracownikom system kafeteryjny?

W systemie kafeteryjnym możemy pracownikom dać przykładowe bonusy:

  • kursy językowe,
  • karnety na basen,
  • karty na siłownię,
  • bilety do kina lub teatru,
  • karty medyczne na usługi medyczne,
  • dostęp do danych lekarzy specjalistów,
  • wizyty w SPA i tym podobne.

Jak działają platformy benefitowe?

Pracownik zmotywowany dobrą wypłatą, dodatkowo powinien dostawać jeszcze jakieś benefity by poczuć się bardziej zintegrowany z firmą. Uszczęśliwianie pracownika na siłę, nie jest wystarczająco dobre. Fajnie jest jeżeli pracownik dostanie premię, dodatkowy bonus, ale jeżeli z niego nie skorzysta, do końca z prezentu nie będzie zadowolony. System kafeteryjny daje mu więc dostęp do platformy, każdego dnia tygodnia o każdej porze dnia i możliwość wybrania dla siebie i swojej rodziny najlepszego benefitu.

Dobry wybór pracodawcy

W Polsce jest stworzonych wiele platform benefitowych, niektóre są bardziej popularne inne mniej. Dlatego pracodawca przed podjęciem decyzji, powinien zapoznać się z kolejnymi przykładami takich platform. W tym celu nieodzowna wyda się pomoc pracowników działu HR oraz znajomość pracodawcy swoich pracowników. Dobry pracodawca powinien wiedzieć, co najbardziej potrzebują jego pracownicy oraz w jakiej są grupie wiekowej. Odpowiedni wybór dobrej platformy benefitowej pozwoli na większą motywację pracowników, ponieważ będą oni wiedzieli, że dawane im bonusy motywacyjne są ściśle przeznaczone dla nich i według ich potrzeb. Dzięki temu każdy pracownik na platformie benefitowej znajdzie odpowiedni bonus dla siebie.

Zadowolony pracownik

Zadowolony pracownik to taki, który nie będzie szukał pracy u konkurencji. Dobre stawki godzinowe, premie motywacyjne oraz odpowiednie i dopasowane benefity pozwolą poczuć się mu dowartościowanym i całkowicie zintegrowanym z daną firmą.

Artykuł został przygotowany we współpracy z nais.pl.

Komentarze