Czy założenie sklepu internetowego jest trudne?

Założenie sklepu internetowegoZakupy w sklepach internetowych to już codzienność większości Polaków. Na rozwój rynku e-commerce niewątpliwie wpływa zmiana przyzwyczajeń konsumenckich, atrakcyjna oferta, korzystne ceny, a także zakaz handlu w niedziele. Poza tym oczywiście zachęcają szybkie i tanie doręczenia kurierskie i płatności elektroniczne. Nie dziwi więc fakt, że skoro coraz więcej rzeczy kupujemy w sieci, to dla wielu osób e-sklep staje się pomysłem na ciekawy biznes. Zobacz, jak założyć i jak prowadzić handel w internecie, by przyciągał jak największą ilość klientów, którzy oczywiście zostawią u nas pieniądze.

Dlaczego warto założyć sklep internetowy?

Szybkie zakupy kuszą przede wszystkim tym, że bez wychodzenia z domu można kupić niemalże wszystko począwszy od jedzenia, leków, poprzez sprzęt AGD a nawet różnego rodzaju specjalistyczne urządzenia. Nawet szukanie określonych rzeczy zajmuje zdecydowanie mniej czasu, bo mamy dostęp do zdecydowanie większej oferty niż w tradycyjnych sklepach i co najważniejsze, bardzo często jest po prostu taniej. A to argument, z którym się nie dyskutuje. Samo założenie sklepu internetowego nie stanowi już najmniejszego problemu. Dedykowane szablony, opieka programistów i szereg przydatnych funkcji oraz integracje z różnego rodzaju stronami czy rozwiązaniami pozwalają wykreować stronę sklepu, która wpisze się w nasze potrzeby, a co istotne wyróżni nas z szeregu bardzo podobnych witryn.

Gotowe sklepy internetowe

Warto pamiętać o tym, że kluczową zaletą sklepów internetowych powinna być ich intuicyjność. Tu klient musi poruszać się swobodnie, nie szukać schowanych ikonek, nie domyślać się, co dalej musi zrobić. Na czytelność strony wpływ mają oczywiście opisy i zdjęcia a także podstrony z ofertami i wirtualny koszyk. Teoretycznie w każdym sklepie jest podobnie, ale warto przemyśleć każdą rzecz z punktu widzenia użytkownika. Jeśli jemu się nasza witryna nie spodoba, po prostu zmieni sklep. Warto również zadbać o czytelny formularz zamówienia, komunikację na każdym poziomie a także wybór różnych sposobów płatności oraz dostawy. Dzięki temu klient spersonalizuje zamówienie dokładnie pod kątem swoich predyspozycji. Gotowe sklepy internetowe doskonale odpowiadają na potrzeby właścicieli oraz potencjalnych odbiorców. Sięgają również po moduły, które zachęcają do interakcji takie jak czat czy fora oraz dają możliwość dokładnego poznania asortymentu, trendów czy też specjalistycznych informacji na blogu. Strona musi jednak klienta przyciągnąć, więc niezwykle ważnym elementem strategii będzie jej wypromowanie poprzez na przykład odpowiednią pozycję w wyszukiwarce.

Założenie sklepu internetowego z gotowymi szablonami jest intuicyjne, a powiązanie go na przykład z mediami społecznościowymi czy też Allegro pozwala dotrzeć do różnych potencjalnych klientów. Przy projektowaniu konkretnych ustawień należy pamiętać przede wszystkim o tym, jak będą one wykorzystywane przez konsumentów. W internecie konkurencja jest bardzo duża i o ile nie handlujemy bardzo niszowym produktem, to będziemy musieli czymś klienta zachęcić. Na tle innych sklepów warto więc się wyróżnić. Być może dobrym pomysłem jest sięgnięcie po towary związane z rękodziełem, czy też zdrową żywnością oraz odzieżą szytą w lokalnych pracowniach. Takich rzeczy poszukują klienci zmęczeni sieciówkami. Przed założeniem sklepu trzeba sprawdzić target, ocenić możliwości, wybrać odpowiednie narzędzia promocyjne. Co istotne, właścicieli sklepów internetowych nie ograniczają nawet granice, ponieważ w naszych sklepach zakupy mogą robić ludzie z całego świata. Klienci, gdy będą zadowoleni, na pewno do nas wrócą.

Sklep pod klucz z IdoSell Shops

Gotowe sklepy internetowe przede wszystkim ułatwiają tworzenie oraz funkcjonowanie sklepu internetowego na każdym poziomie jego działalności – od grafiki poprzez integracje. Taki sklep stworzony jest niemalże pod klucz i dostosowany do naszych potrzeb. Sama strona jest przygotowana od razu do sprzedaży. System przede wszystkim ułatwia kompleksowe wdrożenie oraz koordynację wszystkich prac na stronie. W ten sposób kompletny system doskonale sprawdza się na każdym poziomie użytkowania sklepu. Przede wszystkim gotowe sklepy na zamówienie gwarantują opiekę i nadzór nad projektem w każdym zakresie, a szczególnie tym związanym z terminami. Poza tym prezentowany szablon dostosowany jest do naszych potrzeb i oczekiwań, a specjaliści doradzają na przykład przy konfiguracji wiadomości e-mail, banerów reklamowych, aukcji. Niezwykle przydatnym narzędziem jest możliwość zaimportowania danych z innych systemów czy też danych klientów, towarów, odbiorców newslettera. Co istotne, sklep zostanie zabezpieczony certyfikatem SSL w ramach abonamentu, co wpływa na bezpieczeństwo zawieranych transakcji. Warto również zwrócić uwagę na niezwykle praktyczne integracje na przykład z serwisami Allegro, eBay, Amazon, które znacząco mogą wpłynąć na sprzedaż w naszym sklepie, ponieważ docierają do innych klientów. Poza tym bezpośrednio jesteśmy skonfigurowani systemami płatności oraz dostaw kurierskich. Sam panel administracyjny jest przyjazny nawet początkującym użytkownikom. To istotne, ponieważ szczególnie na samym początku będziemy spędzać na tej stronie bardzo dużo czasu. Od tego wysiłku, kreatywności, doskonałych zdjęć i sugestywnych odpisów natomiast zależy to, jak nasz sklep będą postrzegać klienci, czy zechcą do niego wejść i zrobić zakupy.

Ocena: 5.0

Komentarze