Czy można zarobić pieniądze na klikaniu w reklamy?

Zarabianie poprzez klikanie w reklamyIstnieje wiele metod zarabiania pieniędzy przez Internet. Najbardziej skomplikowane, takie jak tworzenie info produktów czy rozbudowanych portali wymagają rozległej wiedzy, strategii i zaplanowanego budżetu.

Jest jednak taka metoda, o której prawie każdy słyszał a mimo to niewielu nawet ją wypróbowało, nie mówiąc o odniesieniu większych lub mniejszych sukcesów. Chodzi tu oczywiście o zarabianie poprzez klikanie w reklamy.

Zaletą takiej formy zarabiania jest całkowity brak inwestycji finansowej z naszej strony, prostota obsługi i brak strat w przypadku chwilowego zmniejszenia zaangażowania, na przykład podczas wyjazdu na urlop. Systemy PTC (paid-to click) są zwane także buxami. Szczególnie opłacalne może być wzięcie udziału w jednym z zagranicznych programów tego typu, ponieważ w ostatnim czasie kurs dolara jest rekordowo wysoki i nawet przy przeciętnych wynikach zarobki są zadowalające.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze programu PTC?

Było już wiele różnych systemów polegających na zarabianiu w ten sposób, jednak rezultaty w takich programach są zależne od dwóch czynników- zaangażowania i przede wszystkim właściwego wyboru takiego systemu. Ważne, żeby zwrócić uwagę na to, czy firma z którą współpracujemy działa legalnie na rynku, posiada adres, polskie programy partnerskie i potwierdzone opinie od osób które tam działają i mają z nimi realny kontakt.

Istniało bowiem sporo systemów podszywających się pod portal z reklamą, a nie posiadających żadnego zaplecza, jedynie będących próbą oszukania łatwowiernych internautów. Dostęp do wypłat był np. blokowany i udostępnić można było go dopiero po wysłaniu płatnego SMS-a. Cześć z takich nielegalnie działających stron to farmy danych osobowych, które pod przykrywką "złotej metody" zarabiania budowały listę mailingową aby później móc ją wykorzystać w swoich celach. Dlatego najważniejsze na początku jest sprawdzenie wiarygodności strony oferującej metody zarabiania na reklamach, zarówno pod względem skuteczności i wypłacalności gotówki, jak i realnego istnienia firmy.

Co zrobić, żeby w skuteczny sposób zdobywać dochód na reklamach?

Drugą nadrzędną kwestią jest zaangażowanie w klikanie lub wyświetlanie reklam. Ta metoda zarabiania pozwala cieszyć się dochodem zrealizowanym w prosty sposób, idealny jako mało męczące zajęcie po pracy czy po powrocie z uczelni. Po prostu zaparzamy herbatkę, klikamy w kolejne reklamy i liczymy zyski.

Można to robić będąc zmęczonym albo w kiepskim nastroju, bo klikanie w reklamy nie wymaga szczytowego stanu umysłu, tak jak przy tworzeniu info produktów, pracy kreatywnej czy współpracy z ludźmi, chociażby na prowadzonych przez siebie szkoleniach. Na pewno warto spróbować takiej formy zarabiania, gdyż nie ryzykując można dorobić pewne kwoty do naszej pensji, a przede wszystkim poczuć smak pieniędzy zarobionych przez Internet, co otwiera drogę do kolejnych możliwości.

Istnieją również techniki wykorzystujące nie tylko samo klikanie w reklamy i uzyskiwanie w ten sposób aktywnego dochodu, lecz także inwestycje w pakiety reklamowe, których wartość szybko rośnie. W taki sposób można uzyskać dochód pasywny. Nie każdy system PTC jednak posiada taką możliwość, jedynie te bardziej rozbudowane i nastawione na długofalową działalność.

Autor: www.traffic-monsoon-polska.pl.

Komentarze

mike
2 centy dziennie. Ale zarobek...więce j prądu żużyję niż zarobię.