Blogi z poradami dla kobiet

Blog z poradami dla kobietKobiety uwielbiają udzielać rad, ale i często same ich poszukują. Nie zawsze ich rodzina i znajomi potrafią odpowiedzieć na wszystkie te pytania. Na szczęście panie znalazły inną możliwość zarówno udzielania jak i otrzymywania porad. Prawdziwą rewolucją w świecie kobiet stały się internetowe blogi: pamiętniki prowadzone przez kobiety i dla kobiet.

W wielu sytuacjach ciekawy wydaje się również męski punkt widzenia, dlatego panie chętnie odwiedzają blogi prowadzone przez mężczyzn, dla łatwiejszego zrozumienia zachowania swojego chłopaka, męża czy przyjaciela.

Blogi z poradami dla kobiet mogą dotyczyć różnych spraw i dziedzin życia.

Blogi modowe

Wyjątkową popularnością cieszą się blogi modowe. Autorki tego typu projektów, znane jako szafiarki, stworzyły już w Internecie własną społeczność. Na swoich blogach umieszczają zdjęcia, przedstawiające stworzone przez nie stylizacje na różne okazje. Fotografie te stają się inspiracją dla wielu kobiet, które stale poszukują swojego stylu lub pomysłów na to, jak zestawiać ze sobą ubrania i dodatki. Wiele blogów modowych prowadzonych jest przez osoby młode, w tym nastolatki i studentki. Coraz częściej spotyka się jednak pamiętniki, których autorkami są osoby dorosłe. Nietrudno dziś także znaleźć modowe blogi, należące do kobiet puszystych. Radzą one, jak wyglądać atrakcyjnie nawet wtedy, gdy mamy nadwagę. Właścicielki blogów modowych poza prezentowaniem stylizacji, oferują również recenzje kosmetyków. Do ciekawe uzupełnienie, pozwalające na dzielenie się informacjami o konkretnych produktach.

Przykłady:

Blogi urodowe

W sieci można znaleźć również typowe blogi urodowe, na których znajdują się porady, dotyczące wykonywania makijażu czy opisy marek kosmetyków bądź poszczególnych produktów. Autorki blogów występują w roli testerek, które sprawdzają dane kremy czy pomadki, recenzując je później na blogu. Dla wielu kobiet takie strony to prawdziwa skarbnica wiedzy. Wiele pań ma wątpliwości przed zakupem konkretnego kosmetyku, ponieważ nie wie, czy spełni on ich oczekiwania. Autorki blogów są dla nich swego rodzaju autorytetami w tej dziedzinie, ponieważ interesują się urodą i dbaniem o siebie.

Przykłady:

Blogi kulinarne

Kobiety chętnie udzielają sobie porad również na blogach kulinarnych. Tego typu strony mogą przyjmować formę internetowych książek kulinarnych z przepisami na różne dania. Autorki prezentują na nich przepisy na potrawy kuchni polskiej, europejskiej czy światowej. Znajdziemy również wiele blogów, na których zamieszczane są przepisy tylko na określone potrawy, na przykład dania wegetariańskie, sałatki czy desery. Poza przepisami, właścicielki mogą udzielać również ciekawych porad kulinarnych. Z podobnych blogów można dowiedzieć się, jak zrobić obiad w 30 minut, jak poradzić sobie z przesoloną zupą, jak ugotować szparagi czy makaron na lasagne.

Poza gotowaniem, blogi poradnicze dla kobiet mogą obejmować również kwestie, związane z ciążą i wychowywaniem dzieci. Informacji tego typu szukają zazwyczaj przyszłe lub młode matki, szczególnie panie, spodziewające się dziecka pierwszy raz. W sieci mogą łatwo i szybko znaleźć odpowiedzi na nurtujące ich pytania. Internautki doradzają również, jak radzić sobie z dolegliwościami ciążowymi, w jaki sposób przygotować się do porodu oraz jak opiekować się dzieckiem w tych pierwszych miesiącach. Jeśli kobieta nie ma możliwości poradzenia się przyjaciółki, swojej mamy czy siostry, chętnie zagląda do Internetu, czytając porady, a później, samodzielnie doradzając innym.

Przykłady:

Blogi z poradami dla kobiet stale zyskują na popularności, stając się dla wielu pań ciekawym sposobem na szybkie uzyskanie odpowiedzi na różne pytania, od mody i urody przez kuchnię aż po wychowanie dzieci.

Komentarze